Auksą pardavė, pinigus pralošė

Kitataučiui teisiamajam paskirta ne tik advokatė, bet ir vertėja

Kitataučiui teisiamajam paskirta ne tik advokatė, bet ir vertėja

Praėjusią savaitę prieš teismą stojo 2014-aisiais juvelyrinių dirbinių parduotuvę „Hermis“ Plungėje apiplėšęs Suomijoje gyvenantis Latvijos pilietis Romans Stolars (gim. 1986 m.).

R. Stolars teismui papasakojo visą „Hermio“ apiplėšimo istoriją. Paaiškėjo, kad jis veikė ne „ant smūgio“, o gerai viską suplanavęs. Parduotuvę latvis apiplėšė 2014-ųjų spalio 9-osios rytą, tačiau tai nebuvo pirmas jo apsilankymas Plungėje – „apsiuostyti“ situacijos buvo atvykęs prieš kokį mėnesį. Ir panašu, kad „Hermis“ jam patiko.
R. Stolars iš Liepojos į Plungę atvyko autobusu. Atvažiavo išvakarėse, o ryto sakė laukęs autobusų stotyje. Tada patraukė parduotuvės, kuri įsikūrusi Telšių gatvėje, link. Netoli jos, kažkur šalia Senamiesčio mokyklos, paslėpė krepšį su savo asmeniniais daiktais, o tuomet – „medžioklėn“. Tiesa, ne aklai – prieš tai padėtį apžvelgė žiūronais.
Vyras į „Hermį“ įėjo vos jam atsidarius. Ir iškart ėmėsi savo juodo darbo – pardavėjai pagrasinęs daiktu, kuris panašus į šaunamąjį ginklą, pareikalavo, kad ji į maišelius sudėtų padėklus su aukso dirbiniais. Ši, bijodama susidorojimo, taip ir padarė.
Čiupęs grobį, nusikaltėlis spruko laukan ir pasuko mokyklos link. Netoli jos persirengė, o tada – atgal į autobusų stotį. Ten jis esą nusiskuto barzdą (kad niekas neatpažintų), ramiai sau sėdo į autobusą ir išvyko.
Suskaičiuota, kad R. Stolars iš „Hermio“ pagrobė daugiau nei kilogramą juvelyrinių dirbinių ir dvylika odinių padėklų. Bendra visa ko vertė – apie 79 tūkst. eurų. Tiesa, dalį grobio jis pametė bėgdamas į mokyklos pusę.
Koks juvelyrinių dirbinių likimas? Latvis pasakojo, kad netrukus po apiplėšimo sėdo į autobusą, nuvyko į Berlyną, o ten viską pridavė į lombardus. Gavo 22 ar 23 tūkst. eurų, kuriuos… pralošė žaidimų automatais. Na, šiek tiek dar naujų drabužių nusipirko.
Paklaustas, ar gailisi dėl to, ką padarė, atsakė, kad labai, ir prašė skirti kuo švelnesnę bausmę – kad gyvendamas ir dirbdamas Suomijoje (beje, ten po vienų muštynių jis ir buvo sulaikytas) galėtų kuo greičiau atlyginti žalą.
Koks bus teismo nuosprendis, kol kas nežinia, tačiau prokuroras siūlė skirti jam realią laisvės atėmimo bausmę – 4 metus. Sumažinus ją trečdaliu, galutinė – 2 metai ir 8 mėnesiai. Žinoma, reikės ir nuostolius padengti.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...