Mero postą išsaugojo tik per plauką

A. Klišonis savo oponentę Astą Beierle-Eigirdienę aplenkė vos trim procentais balsų

A. Klišonis savo oponentę Astą Beierle-Eigirdienę aplenkė vos trim procentais balsų

Sekmadienį vykę pakartotiniai Plungės rajono savivaldybės mero rinkimai didelių staigmenų neatnešė – dar ketverių metų kadencijai mero pareigos patikėtos liberalui Audriui Klišoniui. Netikėta buvo tik tai, kad jis šį postą išsaugojo tik, kaip sakoma, per plauką, mat visą laiką jam ant kulnų lipusi konservatorė Asta Beierle-Eigirdienė nuo savo oponento atsiliko nepilnais 3 procentais balsų. Už A. Klišonį balsavo 5 918 rinkėjų (51,49 proc. nuo galiojančių biuletenių), o už A. Beierle-Eigirdienę – 5 575 rinkėjai (48,51 proc.).

Balsavo už tęstinumą, ne už permainas
Nors skirtumas ir nedidelis, galima reziumuoti, kad didesnioji dalis rinkėjų pasisakė už darbų tęstinumą, kurį savo rinkiminėje kampanijoje žadėjo A. Klišonis. Apie permainas ir skaidrią politiką kalbėjusi A. Beierle-Eigirdienė sulaukė kiek mažiau palaikymo. Nors, lyginant su ankstesniais, 2015-aisiais vykusiais mero rinkimais, akivaizdu, kad šią politikę palaikančiųjų ratas gerokai paaugo (tąkart per antrąjį turą ji surinko 41,44 proc. balsų).
Lyginant su ankstesniais mero rinkimais, šįkart ir rinkėjų aktyvumas buvo šiek tiek didesnis: 2015-aisiais antrajame rinkimų ture dalyvavo 34,27 proc., šiemet – 38,29 procento. Tiesa, ir šis rezultatas gal būtų buvęs kiek geresnis (juk pirmajame rinkimų ture šiemet savo valią pareiškė net 43,78 proc. rinkėjų), jei ne didžiąją dienos dalį visą rajoną merkęs lietus. Kaip žinia, neapsisprendusiems, balsuoti ar ne, net ir prastas oras gali tapti rimta priežastimi likti namuose.
Vertinant pagal aktyvumą, sekmadienį išsiskyrė Alsėdžiai. Čia balsuoti atėjo net 43,19 proc. rinkėjų. Ir ne kam kitam, bet alsėdiškiams A. Klišonis turi labiausiai dėkoti už pergalę, mat kone 80 proc. jų savo balsą atidavė už šį kandidatą. Aktyviai dabartinį merą palaikė ir kantautiškiai (už jį šioje apylinkėje balsavo 75,23 proc. rinkėjų), grumbliškiai (72,31 proc.), gegrėniškiai (65,17 proc.) bei staneliškiai (64,13 proc.).
A. Beierle-Eigirdienė didžiausio palaikymo sulaukė Stalgėnuose (61,7 proc.), Didvyčiuose (58,13 proc.) bei Aleksandrave (57,94 proc.).
Už konservatorę daugiau nei pusė balsavusiųjų pasisakė ir kone visose Plungės miesto rinkimų apylinkėse, tačiau šie balsai nebenusvėrė rajono gyventojų valios ir noro mero poste ir toliau matyti A. Klišonį.
Žada naujovių
Dar prieš antrąjį rinkimų turą dėl valdančiosios daugumos Taryboje sudarymo sutarę „Vieningos Plungės“, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) atstovai pirmadienio rytą pakvietė žiniasklaidos atstovus į spaudos konferenciją.
„Taryboje mūsų koalicijos narių bus 16. Dabar pagrindinė užduotis – paruošti koalicijos sutartį ir programą. Esame pasirengę konstruktyviam darbui. Tęsime projektus, kurie buvo pradėti, bet kartu įvesime ir naujovių. Ypač tai liečia Savivaldybės įmonių valdybas, kurios iki šiol  buvo tik formalios. Kalbant apie stambiausius projektus, tikimės, kad artimiausiu metu bus paskelbtas sporto komplekso statybos darbų konkursas ir dar šiemet jie bus pradėti. Taip pat inventorizuosime, kokios galimybės yra intensyviau tvarkyti gatves, pėsčiųjų ir dviračių takus. Darbai nesustos, o tik stipriai pajudės į priekį“, – kalbėjo „Vieningos Plungės“ lyderis Liudas Skierus.
Mero rinkimus pralaimėjusi A. Beierle-Eigirdienė, skirtingai nei buvo galima tikėtis, vakar rytą spinduliavo gera nuotaika ir kalbėjo, kad džiaugiasi pasiektu rezultatu. „Iki pergalės pritrūko tik 3-jų proc. rinkėjų balsų. Tai reiškia, kad žmonių pasitikėjimas yra didelis, o kartu ir lūkesčiai dideli. Džiaugiuosi, kad šį kartą turiu galimybę būti valdančiojoje daugumoje ir įgyvendinti tuos žmonių lūkesčius. Plungėje politinės jėgos išsigrynino. Taryboje partijų bus mažiau, bet kiekvienos žodis bus svaresnis“, – kalbėjo konservatorė.
Rinkėjams už pasitikėjimą dėkojo bei išaugusiu mandatų skaičiumi Taryboje džiaugėsi ir LVŽS Plungės skyriaus pirmininkas Mantas Česnauskas: „Dėkojame ir partneriams, kurie pakvietė mus į šią koaliciją. Kaip jau minėta, pagrindinis darbas dabar yra sudaryti koalicijos programą, į kurią, tikimės, bus įtraukti kai kurie punktai ir iš mūsų programos.“
Postų dalybos dar neatskleidžiamos
Žurnalistams pasiteiravus, kada vyks postų dalybos, valdančiosios koalicijos atstovai kalbėjo, kad tai taip pat viena iš jų laukiančių svarbių užduočių. „Reikia suprasti, kad tie postai – tai ne apdovanojimai, bet įpareigojimai. Mūsų tikslas yra suburti gerą komandą, kuri dirbtų išvien ir nebūtų jokių intrigų“, – kalbėjo L. Skierus. O A. Beierle-Eigirdienė pridūrė, jog bus atsisakyta praktikos, kai netekusieji aukštų postų būdavo siunčiami dirbti į Savivaldybės įstaigas, kur lyg kokioj sanatorijoj laukdavo kitų rinkimų.
Paklaustas, ar negąsdina, kad Taryboje neturės daugumos, meras A. Klišonis sakė dėl visų rajonui svarbių klausimų besitikintis konstruktyvių derybų. „Mane džiugina tai, kad iš A. Beierle-Eigirdienės išgirdau apie darbų tęstinumą. Tai buvo vienas iš pagrindinių dalykų, ką mes, liberalai, žadėjome rinkėjams“, – kalbėjo meras.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...