Varkalių piliakalniuose – tikras talkininkų antplūdis

Talkos Varkalių piliakalniuose sutraukia gausų būrį entuziastų

Talkos Varkalių piliakalniuose sutraukia gausų būrį entuziastų

Kovo 9-osios rytą gausus būrys talkininkų rinkosi prie Varkalių piliakalnių. Talką surengęs Varkalių kaimo bendruomenės aktyvistas, plungiškiams gerai pažįstamas gydytojas Raimondas Doviltis džiaugėsi, kad jo iniciatyvą palaikė ne tik varkališkiai, bet ir Juodeikių, Stonaičių, Prūsalių ir kitų aplinkinių kaimų gyventojai, folkloro ansamblis „Gondinga“, Plungės trumpalaikės globos centro gyventojai ir kiti.

R. Doviltis Gandingos archeologiniu kompleksu rūpinasi jau dešimt, o gal ir dar daugiau metų. Jo tikslas – atskleisti visuomenei šios vietovės istorinę svarbą ir kompleksą sutvarkyti taip, kad jis taptų lankytina vieta. Kaip pasakojo gydytojas, ši talka Varkaliuose – gal jau dešimtoji. Į jas visada susirenka keliasdešimt entuziastų: bendruomenių narių, moksleivių, Vaikų globos namų auklėtinių, Plungės „Lions“ klubas, visada įsitraukia ir Gintaro Armalio vadovaujamo Trumpalaikės globos centro vyrai ir kiti. Beje, pastarieji ne tik į talkas, bet ir savarankiškai čia atvyksta pasidarbuoti.
„Aš pats susirgęs piliakalnių liga ir kitus stengiuosi į tai įtraukti. Džiaugiuosi, kad tiek entuziastų atsirado ir kad Dievas mums gerą orą talkai atsiuntė“, – kalbėjo R. Doviltis. Talkininkais džiaugėsi ir Nausodžio seniūnas Darius Preibys: „Jūs šiandien per pusdienį tiek padarėte, kiek seniūnija su savo pajėgomis per visus metus tegalėtų padaryti. Ir tikiuosi, kad ši talka nebus paskutinė.“
Per dešimtmetį Varkalių piliakalniuose išties jau daug nuveikta. 2013-aisiais, gavus apie 52 tūkst. eurų (180 tūkst. litų) paramos, sutvarkytos piliakalnių prieigos, įrengtas takas jų link. Gražiai sutvarkytas ir Didysis piliakalnis, o po pastarosios talkos gerokai prašviesėjo ir Mažasis – darbingai nusiteikę varkališkiai ir jiems prijaučiantieji išpjovė beverčius medžius, krūmus, į krūvas sunešė šakas. Darbai atlikti ne ant paties piliakalnio, bet visoje didžiulėje archeologinio komplekso teritorijoje.
Pasak R. Dovilčio, apvalyti teritoriją buvo būtina prieš imantis rimtų darbų. Mat Varkalių kaimo bendruomenė yra parengusi projektą ir per Vietos veiklos grupę tikisi gauti lėšų takams, kurie sujungtų Varkalių ir Gandingos piliakalnius, įrengti. Įgyvendinus šį sumanymą, Gandingos archeologinis kompleksas, apjungiantis ir tris Varkalių piliakalnius (Didįjį, Mažąjį ir Ožkuprį), turėtų būti dar patrauklesnis kaip turizmo objektas.
Anot R. Dovilčio, Gandingos archeologinis kompleksas yra nepelnytai pamirštas ir nuvertintas. Pasak jo, nevalia apleisti vietovės, kuri prieš šimtmečius buvo ne tik svarbus gynybinis objektas, bet ir didelis miestas, Plungės lopšys. „Dabar stovime pagrindinėje kažkada klestėjusio miesto aikštėje, kurioje kirtosi du labai svarbūs keliai. Ant Mažojo piliakalnio gyveno žynys ir vaidilutė, ant Didžiojo – turtingiausieji miestelėnai. Ožkupris, kaip ir Gandinga, tarnavo kaip gynybiniai piliakalniai“, – po talkos, geriant arbatą ir kertant košę, susirinkusiesiems pasakojo R. Doviltis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...