Linksmai, kad ir be pinigų

M. Gulbinskienė žadėjo daug renginių, tik neaišku, kiek jie dėl menko finansavimo bus profesionalūs

M. Gulbinskienė žadėjo daug renginių, tik neaišku, kiek jie dėl menko finansavimo bus profesionalūs

Praėjusią savaitę į paskutinį posėdį rinkosi šios kadencijos Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto nariai – kitą mėnesį komitetas jau bus naujos sudėties. Per paskutinįjį posėdį politikams teko padiskutuoti ir apie švietimą, ir apie sportą, ir apie kultūrą. Nemažai dėmesio skirta Kulių – Lietuvos mažosios kultūros sostinės – programos pristatymui.

Kulių kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė pasidžiaugė, kad Kuliai buvo pastebėti ir įvertinti, kad patikėta išties mažo miestelio kultūra.
Vadovė sakė, jog šiemet Kuliuose nušurmuliuos daugybė renginių, mat jų sudaryta programa – išties plati. Be tradicinių švenčių, kuliškiai ketina surengti gausybę kitų. Kaip reikšmingiausias Kultūros centro direktorė  įvardijo „Jonkelių šventę“, į miestelio kultūrinį gyvenimą sėkmingai įsiliejusį „Sofijos festivalį“, renginį „Amerika pirtyje“. Netrūks ir įvairiausių parodų, plenerų. Planuojami naktiniai filmų seansai, amatų diena bei puokštė Žemaitijos metams įprasminti skirtų renginių.
Kad programa – iš tiesų įspūdinga, posėdžiavusieji nesuabejojo. Užkliuvo tik viena „mažytė“ smulkmena – už kokius pinigus ji bus įgyvendinta. Mat Kulių krašto bendruomenės pirmininkė Agnė Alčauskienė nepabijojo įvardinti Kuliams valdžios skirtą sumą.
„Savivaldybė numetė vos 2 000 eurų. Ir tų jau nėra. Apmaudu, kad taip aplaidžiai žiūrima į kultūrą, į mūsų miesteliui suteiktą titulą. Kitos Savivaldybės Mažosios kultūros sostinės renginių programoms įgyvendinti miesteliams atriekia gana solidžias sumas, už kurias galima šį bei tą nuveikti. Mes gavome varganus pinigus. Žinoma, ieškome kitų finansavimo šaltinių ir galime pažadėti, kad visi suplanuoti renginiai įvyks. Bet kiek juose bus profesionalumo, neaišku. Juk už dyką niekas nieko nedaro“, – kalbėjo pirmininkė.
Komiteto nariai į tai nieko neatsakė, tik gūžčiojo pečiais. Suprask – nieko čia jau nepakeisi. Kiek duota, su tiek ir sukitės. Bet kultūros baruose ariantys žmonės, kaip yra pasakęs Plungės kultūros centro direktorius Romas Matulis, – sumanūs ir darbštūs. Jie sugeba ir be pinigų renginius suorganizuoti. Lėšų stygius jiems – jokia naujiena. Juk kultūros darbuotojų atlyginimai irgi juokingi, tačiau žmonės vis tiek dirba. „Linksmai, kad ir be pinigų“, – tepasakė M. Gulbinskienė, matydama tokį valdžios abejingumą.
Vadovės klausta ir apie Kultūros centro stogo remonto darbus. Juk ne taip seniai dėl rangovų broko ir neatsakingumo Kulių kultūros centro ir kitų čia veikiančių įstaigų darbuotojams teko dirbti „apsiginklavus“ kibirais, kuriais gelbėtasi nuo per lubas lašančio vandens.
M. Gulbinskienė tikino, jog šiai dienai ši problema – išspręsta, tačiau iškilo kitų, dėl kurių sustojo tvarkymo darbai. Bet išgirsti konkrečiau, kas kamuoja kuliškius, nebuvo galima. Tam kelią užkirto administracijos direktorius Gintaras Bagužis, pareiškęs, kad situacija tiek jam, tiek Vietos ūkio skyriaus darbuotojams yra žinoma, neva su rangovais bendraujama kasdien. O rimtas rangovas, anot G. Bagužio, – Dievo dovana.
Akivaizdu, kad kuliškiai vietoj dovanos gavo… bausmę. Tačiau direktorius nedaugžodžiaudamas garantavo, kad galutinis rezultatas bus geras.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...