Jau pusę metų – apie tą patį

Praėjusią savaitę į posėdį susirinkę Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komiteto nariai vėl ėmėsi daugeliui baigiančios atsibosti temos – medicinos punktų kaimuose išlaikymo. Kiek padiskutavę, politikai vėl priėjo prie tos pačios kas mėnesį kartojamos išvados – neskubėti priimti jokių sprendimų ir pažiūrėti, kaip tvarkomasi kitose savivaldybėse.

Priminsime, kad viskas prasidėjo nuo to, jog UAB „Plungės sveikatos centras“ vasarą pareiškė norą atsisakyti Savivaldybės suteiktų medicinos punkto patalpų Grumbliuose. Neilgtrukus gautas konkurencinės įmonės – A. Klišonio firmos „Inesa“ – prašymas perimti šias patalpas, su sąlyga, jei Savivaldybė padengs medicinos punkto komunalines išlaidas.
Kadangi Taryba tam pritarė, atskriejo ir trečiasis raštas, šįkart – vėl to paties „Plungės sveikatos centro“, norinčio, jog Savivaldybė kompensuotų ir jo valdomų medicinos punktų komunalines išlaidas.
Nežinodama, ką atsakyti į pastarąjį prašymą, Savivaldybės administracija šį klausimą permėtė svarstyti Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui, o šis jį gromuliavo lyg karštą bulvę, nedrįsdamas nei išspjauti, nei nuryti.
Pirmiausia užkliūta už „Plungės sveikatos centro“ prašyme nurodytos sumos – 1 769 eurų. Tiek šiai įstaigai esą kas mėnesį atsieina kaimiškų ambulatorijų ir medicinos punktų patalpų (Grumbliuose, Šateikiuose, Kantaučiuose, Žemaičių Kalvarijoje, Stalgėnuose, Žlibinuose ir Aleksandrave) išlaikymas. Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė sakė surinkusi duomenis, kiek už komunalines paslaugas moka kitų medicinos punktų valdytojai, ir jos nuomone, „Plungės sveikatos centro“ įvardinta suma yra gerokai išpūsta.
„Matyt, įskaičiavo ir savo poliklinikos Plungėje išlaikymą“, – svarstė administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas.
Dar kartą buvo priminta ir tai, kad visos trys Plungėje veikiančios privačios pirminės sveikatos priežiūros įstaigos neseniai gavo Europos Sąjungos paramą. O mainais už tai įsipareigojo teikti sveikatos priežiūros paslaugas kaimiškose vietovėse. „Mano galva, „Plungės sveikatos centras“, gavęs kone dvigubai didesnę paramą nei kitos įstaigos, neturėjo atsisakyti medicinos punkto Grumbliuose. Pasielgta nesąžiningai“, – kalbėjo komiteto narė Irena Taučienė.
Kitas komiteto narys Raimondas Doviltis paprašė O. Gerulskienės kitam posėdžiui pateikti informaciją, kiek prie kiekvieno kaimiško medicinos punkto yra prisirašiusių gyventojų ir kiek kainuoja kiekvieno patalpų išlaikymas.
Bet vargu, ar tokia informacija politikus pasieks, mat O. Gerulskienė replikavo jau turinti beveik visus reikiamus duomenis, tačiau vienintelis „Plungės sveikatos centras“ atsisakė pateikti informaciją, kiek pacientų gauna paslaugas jo valdomuose punktuose.
Dar kiek padiskutavę apie šį bei tą, politikai perėjo prie kito klausimo, taip ir nenusprendę, ką atsakyti „Plungės sveikatos centrui“. Panašu, kad prie šio klausimo teks grįžti jau naujos sudėties Tarybai, mat dabartinė taip ir nesugebėjo rasti sprendimo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...