Plungiškiai bene pirmieji paminėjo Teatro dieną

Emocijų netrūko po premjerinio „Saulos“ paauglių grupės spektaklio „Mylėk mus, mama“

Emocijų netrūko po premjerinio „Saulos“ paauglių grupės spektaklio „Mylėk mus, mama“

Teatro meno puoselėtojams kovas, ko gero, – vienas iš darbingiausių mėnesių metuose. Tiek mėgėjiško, tiek profesionalaus teatro aktoriai triūsa repeticijose, rengia įvairius užsiėmimus teatru besidominčiai jaunajai kartai, o paskui savo gerbėjus pakviečia į jau puikiai pažįstamus arba premjerinius spektaklius. Visa tai daroma ne šiaip sau. Juk kovo 27-ąją teatro „virtuvėje“ besisukantys žmonės švenčia savo profesinę dieną. Nuo 1962-ųjų švenčiama tarptautinė Teatro diena paminėta ir Plungėje, surengiant tradicinę vaikų teatrų šventę „Vaikiško teatro pavasaris 2019“.

Nors plungiškiai duoklę teatrui atidavė gerokai anksčiau, bet tam paskyrė net dvi dienas. Kovo 21-ąją ir 22-ąją Plungės kultūros centre vykusio renginio metu scenoje šeimininkavo ir mažieji teatro artistai, ir vyresnieji. Tad tikrai buvo ką pamatyti net reikliausiam žiūrovui.
Kaip sako teatro šventės organizatoriai, pagrindinė jos užduotis – ugdyti jaunosios kartos teatro meno saviraišką bei užtikrinti mūsų krašto teatrinių tradicijų tęstinumą. Šiemet su šia renginio organizatorių užduotimi puikiai susitvarkė ne tik ne vieną įsimintiną spektaklį pristatę „Saulos“ jaunieji talentai, mažieji šventės dalyviai, suvaidinę nuotaikingų, pamokančių spektaklių, bet ir svečiai iš Žemaičių Kalvarijos, Rietavo bei Klaipėdos.
Dvi dienas trukęs renginys startavo kovo 21-osios vakarą, kai žiūrovų dėmesio laukė teatro „Saula“ paauglių grupė, pristačiusi premjerinį spektaklį „Mylėk mus, mama“, režisuotą Sigitos ir Romo Matulių.
Kovo 22-ąją Kultūros centre teatras karaliavo visą dieną. Šventinė diena pradėta naujausiais Plungės lopšelių-darželių „Vyturėlis“, „Pasaka“, „Saulutė“, „Nykštukas“ ir Specialiojo ugdymo centro spektakliais, kuriuos mažieji žiūrovai stebėjo susižavėjimo kupinomis akimis ir patys svajojo pabūti mažųjų artistų vietoje.
Po jų į sceną pabiro ir savo spektaklius pristatė Klaipėdos vaikų laisvalaikio centro teatro būrelio „Teatriukas A“, teatro „Saula“ vaikų grupės, Plungės vyskupo Motiejaus Valančiaus pradinės mokyklos teatro būrelio, Senamiesčio mokyklos dramos studijos „Svajokliai“, Žemaičių Kalvarijos dramos teatro „Vyturys” bei Rietavo kultūros centro dramos studijos „Didžioji T“ teatro meno puoselėtojai. Kolektyvus publikai pristatė šventę vedę teatro „Saula“ aktoriai.
Žiūrovai artistus apdovanojo gausiais plojimais ir palaikančiais šūksniais. O R. Matulis nepamiršo padėkoti ir juos ruošusiems pedagogams.
Šventę vakare vainikavo teatro „Saula“ jaunimo grupės intriguojantis spektaklis, pastatytas pagal Mindaugo Nastaravičiaus pjesę „Kita mokykla“. Spektaklio režisieriai – S. ir R.  Matuliai.
Po premjeros simboliškai buvo atsisveikinta su teatro „Saula“ absolventais: Samanta Lukošiūte, Akvile Bertašiūte, Gerda Bartkute, Pauliumi Lūža, Dominyku Dauniu ir Pauliumi Mačiuičiu. Vieni 12 metų, kiti kiek mažiau augo, brendo, formavosi plungiškių teatre. Visiems jiems įteikti teatro „Saula“ neformalaus švietimo programos baigimo pažymėjimai.
Braukdami ašaras jaunieji talentai atsisveikino su jų gyvenimo dalimi tapusiu kolektyvu.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...