Narvaišiuose – įkurtuvių nuotaikos

Likusią neremontuotą pastato dalį ketinama nugriauti

Likusią neremontuotą pastato dalį ketinama nugriauti

Praėjusį ketvirtadienį apsnūdusį Narvaišių kaimą sudrebino tranki muzika. Grojant iškilmingam maršui valdžios atstovai pakviesti perkirpti juostelę, skelbiančią apie buvusios kaimo mokyklos prisikėlimą naujam gyvenimui. Panaudojus Europos Sąjungos (ES) ir Savivaldybės lėšas, dalyje pastato įrengta salė kultūros renginiams ir bendruomenės veiklai, šalia – biblioteka ir patalpos medicinos punktui, o už jų įrengta 12 butų socialinio būsto eilėje laukusiems žmonėms.

Būtent šių butų į atnaujinto pastato atidarymą susirinkusiems svečiams ir nepavyko apžiūrėti, nes visų raktai jau atiduoti būsimiems gyventojams. Šateikių seniūnas Zigmantas Strumyla džiaugėsi, jog Narvaišių kaimas pasipildys 33-mis gyventojais, tarp kurių net 16 vaikų. Naujų mokinių laukia ir Šateikių pagrindinė mokykla. Specialiai jiems netoli pastato net stotelė, kurioje galės laukti mokyklinio autobuso, pastatyta. Be to, prie pat įrengta žaidimų aikštelė.
„Spėjau susipažinti su keliais būsimaisiais gyventojais. Šeimos nusiteikusios pozityviai, nori gyventi tvarkingai. Manau, taip ir bus, nes žmonės šviesiais veidais, ne šiaip kokie. Kaip bus su darbais? Kiek žinau, pavyzdžiui, „Vičiūnų“ įmonių grupė, jei yra bent šeši norintys, savo transportu vežioja darbuotojus. Kiti gal ir savo automobilius turės, tad problemų pasiekti miestą neturėtų kilti“, –

Meras Audrius Klišonis (dešinėje) džiaugėsi, jog bendruomenė pritarė šiam projektui. Juo džiaugėsi ir bendruomenės pirmininkė bei bibliotekininkė Vilija Gedgaudienė, ir Šateikių seniūnas Z. Strumyla

Meras Audrius Klišonis (dešinėje) džiaugėsi, jog bendruomenė pritarė šiam projektui. Juo džiaugėsi ir bendruomenės pirmininkė bei bibliotekininkė Vilija Gedgaudienė, ir Šateikių seniūnas Z. Strumyla

kalbėjo seniūnas.
ES parama buvo numatyta tik 9-iems butams įrengti, tačiau Savivaldybė iš savo biudžeto skyrė lėšų mansardiniame aukšte įrengti dar tris butus.
Beje, šis projektas nuo pat pradžios susilaukė daug kritikos, mat kalbėta, kad socialiniai būstai Narvaišiuose bus „auksiniai“, kadangi įrengti juos kainuos daugiau, nei nupirkti tokios pačios kvadratūros Plungėje. Abejota ir tuo, ar tarp socialinio būsto eilėje laukiančių žmonių atsiras norinčiųjų keltis į kaimą, kuriame – nei mokyklos, nei darželio.
Projektas buvo pakliuvęs net Valstybės kontrolės akiratin. Stebėtasi, kad už ES lėšas ketinama įrengti patalpas ir medicinos punktui, kuriomis naudojasi mero Audriaus Klišonio žmonos valdoma klinika. Ir nors meras išaiškino, jog punktui remontuoti panaudotos ne ES, bet Savivaldybės biudžeto lėšos, abejojančiųjų šio projekto reikalingumu ir skaidrumu šie argumentai neįtikino.
Kaip bebūtų, panašu, kad patys narvaišiškiai džiaugiasi, jog ištuštėjusio mokyklos pastato dalis galiausiai buvo atnaujinta. O kartu pagyvėjo ir visas kaimas, mat bendruomenė nuo šiol turės ir jaukią biblioteką, ir nemažą salę savo renginiams. Ką jau kalbėti apie tai, kad pastato neištiko toks pats likimas, kaip uždaryto lopšelio-darželio, kurio langai ilgainiui buvo išdaužyti, o pats statinys virto kaimo vaiduokliu.

Šateikių kultūros centro laikinoji direktorė Danutė Šatkuvienė džiaugėsi, kad jos vadovaujama įstaiga yra vienintelė rajone, kurios visi filialai yra atnaujinti. Ji prisiminė, kad šis projektas į bendruomenės gyvenimą buvo įnešęs nemažai sumaišties, mat kai kuriuos gąsdino socialinių būstų gyventojų kaimynystė. Dėl šių nesutarimų net teko atsistatydinti projektui nepritarusiam tuomečiam bendruomenės pirmininkui Juozui Laiviui.
Dabar visi nesutarimai, regis, jau pamiršti. Belieka tikėtis, jog naujakuriai (tarp kurių yra ir plungiškių, ir stalgėniškių, ir tų pačių narvaišiškių) nesunkiai pritaps prie vietos bendruomenės ir mokės saugoti bei tausoti jiems patikėtą turtą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...