„Lyg būtų du direktoriai, bet tik vienas atsakingas“

Anot mero Audriaus Klišonio, reikšmingiausias metų darbas – tunelio statybos pradžia

Anot mero Audriaus Klišonio, reikšmingiausias metų darbas – tunelio statybos pradžia

Gintaras Bagužis: „Turiu pasakyti, kad Savivaldybėje viskas vyksta tik su mero palaiminimu“

Gintaras Bagužis: „Turiu pasakyti, kad Savivaldybėje viskas vyksta tik su mero palaiminimu“

Praėjusį ketvirtadienį į paskutinįjį posėdį rinkosi šios kadencijos Plungės rajono savivaldybės tarybos nariai. Nors darbotvarkėje buvo 28 klausimai, metines veiklos ataskaitas teikė ir meras Audrius Klišonis, ir Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis, posėdis neužtruko. Kaip patys juokavo, Taryba apsisuko 28-ių klausimų per valandą greičiu. Be to, šiame posėdyje, ko gero, daugiausiai kartų nuskambėjo žodis „dėkoju“.

Po ataskaitos – kritika
Vos prasidėjus posėdžiui, rožių puokštės įteiktos kovo mėnesį gimtadienius švenčiantiems Tarybos nariams Juliui Nekrašui ir Gintarei Drackienei.
Iškart po sveikinimų į tribūną stojo meras A. Klišonis, turėjęs pateikti metinę savo ir Tarybos veiklos ataskaitą. Tiesa, viso dokumento jis neskaitė. Tik padėkojo Tarybai už sutelktą darbą, prisiminė, kad prieš rinkimus tarp politikų buvo gerokai pakilusi temperatūra, ir išvardijo keletą svarbiausių darbų.
Anot mero, 2018-aisiais vykdyti tokie projektai, kurie įsirėš į Plungės istoriją. Svarbiausias, žinoma, – pradėta tunelio po geležinkeliu statyba. Tarp reikšmingų įvykių meras paminėjo ir tai, kad Kantaučiuose ir Šateikiuose įsteigti vaikų darželiai, be to, naujomis patalpomis džiaugiasi ir Žemaičių Kalvarijos bei Kulių darželinukai. „90 procentų sprendimų priėmėm bendru sutarimu. Už tai ačiū Tarybai, administracijai ir Vyriausybės atstovei Loretai Bagdonavičienei“, – kalbėjo meras.
Po pastarojo pasisakymo kritikos pažėrė Asta Beierle-Eigirdienė: „Aš, kaip opozicionierė, noriu pastebėti tai, kas išryškėjo nelabai teigiamo. Pirmiausia  – dėl centralizuotos buhalterijos įsteigimo. Manau, nelogiška, kad buhalterė iš Platelių važinėja dirbti į Plungę, o visų Platelių įstaigų vadovai taip pat priversti važiuoti į Plungę pas savo buhalterę reikalų tvarkyti. Negi šiais laikais neįmanoma dirbti nuotoliniu būdu? Didelių abejonių man kilo ir dėl būtinybės iš žemės ūkio bendrovės „Žlibinai“ įsigyti patalpas, esančias virš Žlibinų kultūros centro. Juolab – taip brangiai. Ar tikrai jų mums reikia? Trečias man nepatikęs dalykas – mero noras turėti trečiąjį patarėją. Džiugu, kad tai nebuvo įgyvendinta.“
Personalui – padėka, merui – priekaištai
Administracijos direktorius G.  Bagužis ataskaitos taip pat neskaitė, tačiau panoro pasidalinti kai kuriomis įžvalgomis  – kokį įspūdį jam paliko metai darbo Savivaldybėje. „2018-ieji buvo paskutiniai metai prieš rinkimus, o man – pirmieji tokiame darbe. Ypač stebinantis buvo rinkimų periodas. Man, iki tol nebuvusiam politikoje, daug kas buvo keista ir visiškai nesuprantama, bet reikia pripažinti, kad įdomu. Turiu pasakyti ačiū kiekvienam, suteikusiam man iki tol neturėtos patirties“, – mintimis dalijosi G. Bagužis.
Direktorius pasidžiaugė, kad, sudarant darbo grupes, bendrai veiklai pavyko suburti administracijos specialistus ir Tarybos narius. Antai Tarybos narės Jolantos Skurdauskienės vadovaujama darbo grupė gerokai išjudino ir galbūt šiemet jau išspręs Šateikių dvaro pastatų klausimus.
Anot G. Bagužio, praėję metai buvo labai įtempti, projektai vijo projektus. „Darbo greičiai buvo dideli, bet su personalu ėjom koja kojon, tad viską suspėjom. Už tai lenkiu prieš juos galvą“, – kalbėjo direktorius.
Bet mero elgesiu administracijos vadovas piktinosi: „Turiu pasakyti, kad Savivaldybėje viskas vyksta tik su mero palaiminimu. Kadangi mūsų nuomonės ne visada sutapdavo, darbuotojai nebežinodavo, kurio klausyti. Kartais net supanikuodavo. Atrodė, kad Savivaldybės administracija turi du direktorius, tačiau tik vienas iš jų yra atsakingas. Kur kas geriau būtų buvę, jei būtume pasiskirstę sferomis.“
G. Bagužis vardijo ir kitas jam įstrigusias blogybes: nuotykių knygų rašytojo plunksnos vertą „Plungės šilumos tinklų“ direktoriaus atleidimo ir naujojo skyrimo procedūras, užstrigusį Babrungo gatvės remontą, dėl kurio niekaip nepavyko susitarti su rangos darbus atliekančia „Valda“, didelių įtarimų sukėlusius procesus „Telšių regiono atliekų tvarkymo centre“, mero perdėtą dėmesį kaimui ir nenorą matyti, kad būtina tvarkyti ir miesto gatves bei šaligatvius (ir tai esą atsispindėjo rinkimų rezultatuose, nes kaimas balsavo už A. Klišonį, miestas palankesnis buvo Astai Beierle-Eigirdienei).
„Be to, turiu pastebėti, kad Plungės miestui reikia naujo seniūno – dabartinis šiame poste jau pavargo. Ne kartą sakiau, kad esu nepatenkintas jo darbu, bet apie tai niekas net girdėti nenori“, – aštriomis pastabomis dalijosi direktorius. O baigdamas padėkojo Tarybai – kad ši tuomet, kai meras buvo sumanęs jį atstatydinti, to nepadarė.
Ir mero, ir direktoriaus metinės ataskaitos patvirtintos bendru Tarybos narių sutarimu. Beje, paskutinysis posėdis buvo vienas iš tų retų atvejų, kai Taryba visus sprendimus priėmė bendru sutarimu, t. y. be balsavimo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...