Moterį sumušusiems sugyventiniams apribota laisvė

Praėjusios savaitės ketvirtadienį Plungės apylinkės teismo rūmų teisėja Irena Šeškauskienė rašytinio proceso tvarka išnagrinėjo baudžiamąją bylą dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo. Tuo kaltinama rietaviškių pora – 1992-aisiais gimusi Edita Stonytė ir trejais metais vyresnis jos sugyventinis Olivijus Rulevičius.

Košės rietaviškiai sugyventiniai prisivirė sausio 18-osios popietę, apie 14.30 val., kai tarp jų ir jų namuose buvusios nukentėjusiosios kilo žodinis konfliktas, vėliau peraugęs į fizinius veiksmus. Viskas vyko kaltinamųjų buto virtuvėje.
Pirmoji pratrūko E. Stonytė. Ji tyčia delnu užvožė nukentėjusiajai į veidą, po to sugriebė ją už rankos ir stūmė lauk iš buto. Rankų sudėjęs nesėdo ir O. Rulevičius. Jis taip pat varė nepageidaujamą viešnią iš namų: priėjęs jai iš nugaros stūmė lauk.
Užpulta moteris koridoriuje krito ir veidu tėškėsi į grindis. Bet tuo viskas nesibaigė. Vos tik nukentėjusioji pakilo nuo žemės, O. Rulevičius vėl ją pastūmė. Nuo smūgio moteris dar kartą krito, tik šį kartą atsitrenkdama žandikauliu į stalčių ir tik tada nugriūdama ant grindų.
Nepaisydama skausmo ji vėl atsistojo, bet išeiti iš smurtautojų namų nespėjo, mat ją vėl ėmė pulti E. Stonytė. Ši nukentėjusiąją griebė už plaukų ir ikiteisminio tyrimo metu nenustatytu daiktu sudavė jai į kairiąją ranką. Įsiutusių rietaviškių auka tapusiai moteriai buvo nubrozdinta oda, padarytos poodinės kraujosruvos veide – kairėje kaktos pusėje, tos pačios pusės skruoste ir apatinio žandikaulio srityje, kairiame žaste ir dilbyje.
Nei E. Stonytė, nei O. Rulevičius neneigė sumušę nukentėjusiąją. Abu dėl to nuoširdžiai gailėjosi. E. Stonytė tikino, jog po įvykio bendravo su nukentėjusiąja, viską išsiaiškino ir susitaikė.
Sugyventiniai – dirbantys, iki šiol neteisti. Bet „Žemaičio“ žiniomis, šiuo metu Plungės teisme už uždarų durų nagrinėjama baudžiamoji byla dėl lytinės aistros tenkinimo pažeidžiant nepilnamečio asmens seksualinio apsisprendimo laisvę ir neliečiamumą, kurios vienas iš „herojų“  – tas pats O. Rulevičius.
Byloje dėl nesunkaus sveikatos sutrikdymo abiejų kaltinamųjų atsakomybę lengvina prisipažinimas bei nuoširdus gailėjimasis dėl nusikalstamos veikos padarymo. Bet nustatyta ir sunkinanti aplinkybė – nusikaltimas padarytas veikiant bendrininkų grupėje.
Įvertinęs šias aplinkybes teismas E. Stonytei ir O. Rulevičiui skyrė trečdaliu sumažintas laisvės apribojimo bausmes. Tiek vienam, tiek kitam laisvė apribota keturiems mėnesiams. Visą bausmės atlikimo laikotarpį smurtautojai privalės tęsti darbą.
Jei kaltinamieji nesutinka su baudžiamuoju įsakymu paskirtomis bausmėmis, per keturiolika dienų turi teisę Plungės apylinkės teismui paduoti prašymą, reikalaudami surengti bylos nagrinėjimą teisme. Nepateikus tokio prašymo, teismo baudžiamasis įsakymas įsiteisės ir jau negalės būti skundžiamas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...