Išvydęs darbo inspektorius, dėjo į kojas

Bėglys buvo sustabdytas ir grąžintas į darbo vietą

Bėglys buvo sustabdytas ir grąžintas į darbo vietą

Praėjusią savaitę Plungėje, vienoje medžio granules gaminančioje įmonėje,  apsilankiusiems Valstybinės darbo inspekcijos (VDI) inspektoriams teko pramankštinti kojas, mat juos išvydęs įmonėje darbavęsis jaunuolis… puolė bėgti. Bet toli nepaspruko – inspektorių buvo sugautas ir grąžintas į darbo vietą, o tada ėmė prisiekinėti, kad atėjo tik apsižiūrėti, tad darbdavys dar nespėjo sutvarkyti jo įdarbinimo dokumentų.
Kaip vėliau paaiškėjo, šią dainelę VDI inspektoriai išgirsta kaskart, kai tik randa kur nelegaliai dirbančius asmenis. Neretai juos tenka ir vytis ar apsistumdyti, o kartais net prireikia gintis nuo teritoriją saugančių šunų. Žodžiu, niekada negali žinoti, kuo baigsis eilinis patikrinimas.

Laimei, tądien, kai „Žemaičio“ žurnalistai kartu su darbo inspektoriais Virginijumi Jankausku ir Leonidu Ramanausku lankėsi MB „Granuleva“, įsikūrusioje bankrutavusių „Linų audinių“ teritorijoje, vienas sarginis šuo buvo uždarytas voljere, o kitas, pririštas, draugiškai įsileido inspektorius į įmonės patalpas.
„Šitas nepiktas visai, haskis. Jie žmonių nepuola“, – paaiškino inspektorių pasitikti išėjęs vyras, kaip tuojau paaiškėjo – „Granulevos“ vadovas Marius Pečiulis. Paklaustas, kiek įmonėje darbuotojų, ilgai negalvojęs jis atsakė, kad du. Bet tuo pat metu iš gamybinių patalpų iššoko ir puolė bėgti trečiasis.
Greitos inspektorių reakcijos dėka vaikinas netrukus buvo sustabdytas ir grąžintas atgal. O tada įmonės vadovas ėmė aiškinti apie šį trečiąjį visai pamiršęs, mat jis čia – tik pirmą dieną. Esą atėjo daugiau nei prieš valandą apsižiūrėti, kaip ir kas dirbama. Jei patiks, bus įdarbintas. Kuo? „Pagalbiniu darbininku. Kiemą pašluoti, teritoriją prižiūrėti“, – tikino M. Pečiulis, nors bėglio darbiniai drabužiai, storai aplipę medienos dulkėmis, akivaizdžiai bylojo, kad jis iki atvykstant inspektoriams tikrai ne kiemą šlavė.
„Jie darbuojasi, dulkės kyla“, – bandė teisintis ir pats nelegalas. Vaikinas pasakojo, jog į „Granulevą“ jį atsivedė čia dirbantis brolis. Esą jis nori eiti atostogų, tad darbdavys ir paprašęs surasti ką nors, kas galėtų tuo metu jį pakeisti. „Atėjau tik pasižiūrėti. Nepatiks, eisiu namo“, – tikino plungiškis. O kodėl išvydęs inspektorius dėjo į kojas? „Brolis liepė bėgt, tai aš ir bėgau“, – tepaaiškino.
Bėglys iš pradžių tikino, kad ir dokumentų su savimi nepasiėmęs, ir telefono numerio negalintis pasakyti, nes telefono neturintis. Bet kiek vėliau, gerai paieškojęs, striukės kišenėje vis dėlto rado asmens tapatybės kortelę.
Surašius patikrinimo protokolą, jam buvo patarta vykti namo, nes jei grįš darbuotis, gali būti pagautas ir antrąkart. O „Granulevos“ savininkui ir vadovui priminta, kad apie naują darbuotoją „Sodrai“ turi būti pranešta dar iš vakaro. Tada panašių nesusipratimų būtų išvengta.
Beje, netrukus paaiškėjo, kad verslininkas neturi ir privalomų darbų saugos dokumentų, nėra instruktavęs kitų dviejų darbuotojų, nors šiems tenka dirbti gana pavojingomis sąlygomis, prie staklių. Žmogus pažadėjo viską nedelsdamas susitvarkyti bei domėjosi, kokia bauda jo laukia. Jam buvo paaiškinta, kad už nelegalų darbą teismas darbdaviui skiria nuo 1 iki 5 tūkst. eurų baudą.
Tiesa, šiuo atveju jam greičiausiai bus pritaikyta Užimtumo įstatyme numatyta kiek švelnesnė bausmė, siekianti nuo 868 iki 2 896 eurų.
Žinoma, išgirdęs net ir apie švelniausią galimą baudą, M.  Pečiulis nesidžiaugė. Verslininkas kalbėjo, kad šįryt perdegė jo granulių gamybos įrangos variklis, o netrukus po to, lyg to būtų maža, dar ir VDI inspektoriai prisistatė.
„Na ir dienelė,“ – spjaudėsi vyras, bet pažadėjo įvykdyti viską, ko reikalauja inspektoriai, kad tik galėtų toliau darbuotis.

Vienas komentaras

  • Mantas:

    Užmušu valkata operatuore supesu jibana galva geriau apsirasyk mentams nes atesu i jibana zemaiti ir ipesu i tava jibana galva valkata

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...