Šiukšles – ne į konteinerį, o po tiltu

Vingio ir Vandentiekio gatvių gyventojams jau įprasta matyti šiukšlinas Babrungo pakrantes, bet tiek atliekų, kiek yra dabar, jie dar nėra regėję

Vingio ir Vandentiekio gatvių gyventojams jau įprasta matyti šiukšlinas Babrungo pakrantes, bet tiek atliekų, kiek yra dabar, jie dar nėra regėję

Jau įprasta kasmet pavasarį, šiek tiek sušilus orams, burtis į talkas ir pasiraitojus rankoves aptvarkyti privačias bei viešąsias erdves. Bet kol tos šilumos ir talkų dar laukiame, akis bado tai vienur, tai kitur per žiemą susikaupę šiukšlių kauburiai. Apie vieną tokią itin šiukšliną vietelę neapsikentę „Žemaičiui“ pranešė mūsų skaitytojai. Jie pakvietė pasivaikščioti tilteliu, jungiančiu Vandentiekio ir Vingio gatves Plungėje, bei „pasigrožėti“ nuo to tiltelio atsiveriančiais vaizdais.

Nuvykę į tą vietą išties buvome nemaloniai nustebinti, mat viename Babrungo upės krante išvydome ne pavienes besimėtančias šiukšles, bet visą jų krūvą. Akivaizdu, kad kažkas, eidamas tilteliu, sistemingai kurį laiką po juo išmesdavo savo buitines atliekas. Tokių maišelių su šiukšlėmis čia susikaupė ne vienas ir ne du.
Norėdami išsiaiškinti, kas taip elgiasi, pakalbinome kelis arčiausiai Babrungo upės įsikūrusius Vingio gatvės gyventojus. Vienas vyriškis pasakojo, kad šiukšlių Babrungo upės maudyklose poilsiautojai palikdavo visais laikais. Esą anksčiau jo žmona su kaimynėmis vasarą kas rytą bėgdavo maudytis į Babrungą, o grįždamos tas šiukšles surinkdavo.
„Nebėra žmonos, nebėra ir kas šiukšles surinktų. Tiesa, anksčiau jų tiek nebūdavo, kiek dabar primesta“, – kalbėjo vyriškis ir pridūrė nė nenumanantis, kas savo atliekas po tilteliu sumeta. „Juk greičiausiai kas nors netoliese gyvenantis. Iš kitur čia niekas neis su savo šiukšlėmis“, – į pokalbį įsiterpė kitas tame kieme sutiktas žmogus.
Gretimame name gyvenanti jauna moteris sakė girdėjusi, jog kitame Vingio gatvės gale viena moteriškė nuomoja kambarius. Esą norėdama mažiau mokėti už šiukšlių išvežimą, savo nuomininkams ji neleidžia šiukšlių mesti į jos turimus konteinerius. Todėl esą šiuos būdavo galima dažnai išvysti su šiukšlių maišeliais traukiančius miesto link.
Ar tie patys maišeliai ir voliojos po tilteliu per Babrungą, galima tik spėlioti. Apie šią netvarką pranešėme Plungės miesto seniūnui Gintarui Domarkui. Jis pažadėjo, kad kai seniūnijos turimi darbininkai atliks kitus šiuo metu jiems paskirtus darbus, sutvarkys ir mūsų nurodytą teritoriją (tą pačią savaitę pažadas buvo ištęsėtas ir šiukšlės išvežtos).
Belieka tikėtis, jog šiukšlintojai ras visuomenei priimtinesnį būdą kaip atsikratyti savo atliekų ir gamtos nebeterš.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...