Į premjerą prabilo mafijozo žodžiais

Audrius Klišonis Sauliaus Skvernelio užtarimo prašė bendraujant su „Lietuvos geležinkeliais“

Audrius Klišonis Sauliaus Skvernelio užtarimo prašė bendraujant su „Lietuvos geležinkeliais“

Penktadienį Plungėje lankėsi Lietuvos Respublikos Ministras Pirmininkas Saulius Skvernelis ir jo komanda. Pareigūnų eskortuojami Vyriausybės atstovai savo vizitą pradėjo nuo Plungės technologijų ir verslo mokyklos, kur pasveikino ten vykusios Nepalankių ūkininkauti žemių naudotojų asociacijos konferencijos dalyvius. Vėliau Savivaldybėje susitiko su rajono vadovais ir Plungės pramonininkų sąjungos atstovais bei apsilankė baldus gaminančioje UAB „Hovden“.

Pasveikinęs į konferenciją susirinkusius ūkininkus, premjeras S. Skvernelis jų nepaguodė. Pasak jo, tikėtina, kad ateinantį Europos Sąjungos (ES) finansavimo laikotarpį parama žemės ūkiui mažės. Be to, bus apkarpytas ir Sanglaudos fondas, kurio lėšomis mažinami skirtumai tarp ES šalių narių. „Ateitis kelia nerimą, bet situacija nėra visiškai beviltiška  – vykstame į Briuselį, tariamės, kad liautųsi mūsų žemdirbių diskriminacija“, – kalbėjo S.  Skvernelis.
Pasak jo, šalies žemdirbiai ūkininkauja skirtingomis sąlygomis, žemės nevienodai derlingos, tad ir pajamos skiriasi. „Manau, turim matyti kiekvieno regiono ypatumus ir netaikyti visiems vienodų normų“, – sakė premjeras. Anot S.  Skvernelio, susirinkę į konferenciją ūkininkai turi puikią progą padiskutuoti jiems aktualiausiomis temomis – apie žemės verčių nustatymo metodiką, būtinas jos korekcijas, sudarytus verčių žemėlapius ir kt. „Žemės ūkio sektoriaus indėlis į šalies gerovę tikrai didelis, tad ir žemdirbių poreikiai turi būti išgirsti“, – kalbėjo svečias.
Ūkininkai premjero klausinėjo ne tik apie nepalankias ūkininkauti žemes, bet ir apie kaimo kelius, apie valstybės tarnautojų atsakomybę, jų padarytas klaidas ir žalą, apie planus įvesti kvapų mažinimo sistemą ir kt.

Savivaldybėje kalbėta Plungės pramonininkams aktualiais ir lėšų skyrimo klausimais

Savivaldybėje kalbėta Plungės pramonininkams aktualiais ir lėšų skyrimo klausimais

Savivaldybėje surengto susitikimo metu gvildentas Plungės pramonininkų sąjungai aktualus geležinkelio atšakos į pramonės rajoną klausimas, kalbėta apie autobusų ir traukinių stočių sujungimą, galimybes dviračių takais sujungti Plungę ir Platelius ir apie Oginskių dvaro sodybos žirgynui atnaujinti reikalingas lėšas.
„Esam stiprus pramonės centras. Turim dideles žuvies perdirbimo įmones „Vičiūnus“ ir „Plungės šaltį“, „Litnaglis“ perdirba metalą, yra baldų gamybos įmonių. Daug eksportuojam, tad mums svarbus pervežimas geležinkeliais. Juolab kad šalia ir jūrų uostą turim“,  – įžanginį žodį tarė meras Audrius Klišonis.
Jam antrino Plungės pramonininkų sąjungos pirmininkas Antanas Borumas: „Mums labai reikalinga geležinkelio atšaka į pramonės rajoną. Prieš daugelį metų ji veikė, bet paskui buvo nuardyta, tačiau pagrindai likę. Per metus išvežam apie 30 tūkst. tonų produkcijos, tad ta pusantro kilometro geležinkelio atšaka mums labai aktuali. Jau dvejus metus kalbam su „Lietuvos geležinkeliais“, bet apčiuopiamo rezultato neturim.“
Pasak S. Skvernelio, krovinių kiekis – labai svarbus kriterijus. Jei plungiškiai pramonininkai jų turi pakankamai, „Lietuvos geležinkeliai“ savo lėšomis atšaką turėtų įrengti. „Jei yra plėtra, augimas, vadinasi, reikia pagelbėti. Kad ir kieno sąskaita tai būtų, bet reikia“, – žadėjo Ministras Pirmininkas.
Kitas taip pat su „Lietuvos geležinkeliais“ susijęs klausimas –  jau seniai gvildenama Plungės autobusų ir traukinių stočių sujungimo problema. „Autobusų stotį perkeltume į geležinkelio. Būtų bendra laukimo salė, bendra kasa. Dėl sujungimo lyg ir sutariame, bet klausimų kyla dėl „Lietuvos geležinkeliams“ priklausančio sklypo performavimo“, – kalbėjo meras.
S. Skvernelis ir šiuo klausimu žadėjo plungiškius užtarti. „Geras žodis yra gerai, bet kartais geras žodis ir naganas yra geriau nei vien tik geras žodis“, – cituodamas žymųjį mafijozą Al Kaponę juokavo A. Klišonis.
Kiti du klausimai buvo susiję su lėšomis. Pirmasis – apie dviračių taką, kuris sujungtų Plungę ir 25 kilometrų taką, juosiantį visą Platelių ežerą. „Ežeras jau apjuostas, Plungėje dviračių takai taip pat numatyti. Jei atsirastų jungtis, pritrauktume daug turistų, mėgstančių keliauti dviračiais“, – pasakojo meras.
Tam, žinoma, reikalingi pinigai. Jų reikia ir kitam objektui  – žirgynui – atnaujinti. „Šiemet turime 912 tūkstančių eurų ir tvarkysime centrinę dalį, bet jau galvojame ir apie kitą etapą, tačiau finansavimo jam neturime. Norėtųsi susitvarkyti, tačiau žirgynas – Savivaldybės objektas ir valstybės lėšos jam neskiriamos. Deja, mūsų biudžetui jis per brangus“, – problemas dėstė rajono vadovas.
Po susitikimo Savivaldybėje premjero dar laukė vizitas į UAB „Hovden“.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...