Rimčiausi darbai – Šateikių ir Senamiesčio mokyklose

Praėjusią savaitę posėdžiavęs Plungės rajono savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas aptarė ugdymo įstaigų projektus, pagal kuriuos mokyklos ir darželiai tikisi atnaujinti savo sporto bazes: sutvarkyti stadionus, sporto sales, įsigyti inventoriaus.

Švietimo, kultūros ir sporto skyrius gavo ir komitetui svarstyti pateikė devynias paraiškas. Jos bus teikiamos Švietimo, mokslo ir sporto ministerijai, tikintis gauti Sporto rėmimo fondo paramą. Suplanuotuosius projektus komiteto nariams pristatė patys švietimo įstaigų vadovai. Komiteto nariai, nors kai kurių projektų apimtimis ir būtinybe suabejojo, pritarė visiems.
Stambiausią projektą suplanavusi Šateikių pagrindinė mokykla. Šateikiškiai numatę ne tik sporto salę suremontuoti, bet ir stadioną atnaujinti. Žadama apšiltinti sporto salės ir persirengimo kambarių stogą, fasadą, įdėti stoglangius, sutvarkyti lietaus surinkimo sistemą, pakeisti šildymo sistemą, elektros instaliaciją, atlikti vidaus remontą, persirengimo kambariuose atnaujinti sanitarinius mazgus (dušus, tualetus), pakeisti duris bei langus.
Darbų numatyta ir stadione  – ten bus įrengta šuoliaduobė ir bėgimo takas. Be to, ketinama įsigyti lauko ir vidaus treniruoklių. Bendra projekto vertė tikrai solidi – net 474 tūkst. eurų. Savivaldybei tektų prisidėti ne mažiau kaip 15 proc., o tai yra 71 tūkstantis.
Plungės Senamiesčio mokykla norėtų rekonstruoti stadioną. Tiesa, projektas ne toks brangus, kaip Šateikių pagrindinės, bet ir nepigus – apie 266 tūkst. eurų. Savivaldybės prisidėjimas – 21 proc. (ar net daugiau), minimali suma – apie 56 tūkst. eurų. Mokykla planuoja sukurti ne tik moksleiviams, bet ir visai vietos bendruomenei patrauklią bei patogią erdvę sportui ir poilsiui.
Akademiko Adolfo Jucio progimnazijos pateikto projekto vertė – apie 80 tūkst. eurų. Už juos įstaiga planuoja atnaujinti šalia mokyklos esančias krepšinio aikšteles. Minimalus prisidėjimas – apie 20 tūkst. eurų (24,97 proc.).
Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos norai taip pat rimti – atnaujinti jau 30 metų remonto nemačiusią sporto salę, kuri esą – pačios prasčiausios būklės rajone. Ketinama pakeisti grindis, atlikti sienų apdailą, įsigyti švieslentę, naujas krepšinio lentas. Visa tai kainuotų 32 tūkst. eurų, Savivaldybės dalis  – 6,4 tūkst. eurų (20 proc.).
„Saulės“ gimnazija norėtų atnaujinti turimus ir įsigyti naujų treniruoklių. Parengtąjį projektą jie įvertinę 20 tūkst. eurų. Minimalus Savivaldybės prisidėjimas  – ne mažiau kaip 7 proc. arba 1,4 tūkst. eurų.
Kitų įstaigų projektai kuklesni. Platelių gimnazija iš Sporto rėmimo fondo tikisi gauti lėšų treniruoklių klasei įrengti. Jos vertė – apie 8,9 tūkst. eurų (Savivaldybės prisidėjimas – 620 eurų, t. y. 7 proc.). Lopšelio-darželio „Pasaka“ noras – įsirengti interaktyvias grindis, kurios pasitarnautų ir bendrųjų, ir specialiųjų poreikių ugdytiniams. Jų vertė – 3,6 tūkst. eurų (16 proc. – 576 eurai).
„Ryto“ pagrindinei mokyklai reikalingi 7 lauko treniruokliai (vienas iš jų skirtas neįgaliesiems). Tiesa, jie – ne tik mokiniams, bet ir visai bendruomenei. Tai atsieitų 5 615 eurų (7 proc. – 393 eurai). Specialiojo ugdymo centrui taip pat reikėtų lauko treniruoklių ir kito inventoriaus. Pateiktasis projektas  – 10 tūkst. eurų vertės (10 proc.  – 1 tūkst.).

 

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...