Tualeto prie senųjų kapinių kaip nėra, taip nėra

Tualetą numatyta įrengti nebenaudojamame sargo namelyje

Tualetą numatyta įrengti nebenaudojamame sargo namelyje

Į „Žemaičio“ redakciją paskambinusi plungiškė teiravosi: „Ką daryti žmonėms, kuriuos, tvarkant artimųjų kapvietes senosiose Plungės miesto kapinėse, prispiria gamtiniai reikalai? Pernai šalia jų dar stovėjo medinė būdelė, tačiau ir ta buvo nugriauta, o naujas tualetas neatsirado. Tad kur dingti bėdai prispyrus?“

Pasak moters, kapinėse Birutės gatvėje palaidoti jos artimieji, todėl dažnai tenka jose lankytis. Žinoma, aktualu, kad ilgiau pasidarbavus būtų kur gamtinius reikalus atlikti, bet…
Dar pernai kapinių patvory stovėjo senas medinis lauko tualetas, tačiau jis buvo nugriautas. „Kreipiausi į miesto seniūniją, klausiau, kaip bus. Tada man pažadėjo, kad prieš lapkričio 1-ąją, kuomet į kapines privažiuoja daug žmonių, tualetas atsiras. Tačiau iki šiol nėra. O juk jau pavasaris, žmonės į kapines važiuoja, po žiemos čia daug darbų turi. Be to, tuoj Motinos diena, kuomet vėl visi artimųjų kapus tvarkys, lankys. Negi ir iki tol jokios būdelės nepastatys?“ – klausė „Žemaičio“ skaitytoja.
Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas sakė turįs planą, kur ir kaip įrengti tualetą. Šiam reikalui norima panaudoti šalia kapinių esantį sargo namelį. Kadangi čia jau dvejus metus apsieinama be sargo, tai ir namelis pagal paskirtį nebenaudojamas. Jis stovi tuščias, tad būtų labai tinkamas tualetui.
„Tualetas ten yra. Tačiau iš lauko į jį neįeisi. Tik per patalpą. Kita problema – neatvesta kanalizacija, prie tualeto yra tik berods trijų kubinių metrų talpykla. Taigi norint jį eksploatuoti reikia įrengti įėjimą iš lauko ir prijungti prie nuotekų sistemos. Artimiausias šulinys – už kokių 15 metrų“, – situaciją aiškino seniūnas.
Tai kada į senąsias kapines atvykstantys žmonės galės nebesukti sau galvos, kur atlikti gamtinius reikalus? „Žinoma, norėtųsi kuo skubiau, pavasarį, bet nieko negaliu pažadėti, nes ne nuo manęs priklauso. Ir kanalizacijai atvesti, ir durims įstatyti reikia lėšų. Ar jų bus, negaliu atsakyti – spręs Savivaldybė“, – atsakė G. Domarkas.
O kodėl senasis tualetas nugriautas neįrengus naujo? Pasak seniūno, anas buvo avarinės būklės ir nebeatitinkantis jokių reikalavimų, be to, stovėjo prie pat gatvės ir aplinkos tikrai nepuošė. Todėl ir buvo likviduotas.
Beje, seniūno planas civilizuotą tualetą įrengti konteineriniame namelyje – tikrai ne šviežias. Tai padaryti ketinta dar tuomet, kai tas namelis buvo perkamas, tai yra 2013 metais. Tada kalbėta, kad jau nei šis, nei tas senąjį lauko tualetą prie gatvės laikyti, kad laikas šį reikalą sutvarkyti. Deja, viskas gerokai įstrigo. Būdelė prie kapinių išstovėjo dar penkerius metus, o dabar ir jos nelikę. Tačiau atvykstančiųjų noras atlikti gamtinius reikalus niekur nedingo. Ką žmonėms daryti? Už koplyčios bėgti?

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...