Žmoną mušusiam plungiškiui – laisvės atėmimo bausmė

Praėjusią savaitę Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo Virginijaus Gedeikio nuosprendį išgirdo plungiškis Vasilijus Kalininas. Vyras nuteistas už tai, kad smurtavo prieš savo žmoną. Už tai jam skirta lygtinė dvejų metų laisvės atėmimo bausmė. Išpuolis prieš sutuoktinę vyrui kirs ir per kišenę, mat jam teks žmonai atlyginti turtinę ir neturtinę žalas, padengti jos bylinėjimosi bei Valstybinio socialinio draudimo fondo patirtas išlaidas.

Konfliktas tarp sutuoktinių įvyko praėjusių metų rugpjūčio 17-osios vakarą jųdviejų namuose Plungėje. V. Kalininas kumščiu smogė žmonai į galvą, taip sukeldamas jai skausmą. Lyg to būtų maža, įsisiautėjęs vyriškis sutuoktinei spyrė į nugarą. Nuo smūgio moteriai net lūžo stuburo slankstelis, sumušta juosmeninė nugaros dalis. Tokie sužalojimai prilygsta nesunkiam sveikatos sutrikdymui. Būtent už šią nusikalstamą veiką anksčiau neteistas vyras ir atsidūrė teisiamųjų suole.
Nagrinėjant bylą teisme V.  Kalininas buvo daug ramesnis, tačiau kaltės nepripažino. Aiškino, kad sutuoktinę neva kažkas kitas galėjo sužaloti. Vyro klausta ir dėl ankstesnio smurto prieš mylimąją, bet jis suskubo aiškinti, esą ikiteisminio tyrimo metu tą prisipažino tik norėdamas išsaugoti šeimą ir tikėdamasis, kad tyrimas bus nutrauktas.
Kaltinamasis nesutiko ir su civiliniais ieškiniais. Jausdamasis visiškai teisus teismo jis prašė išteisinimo.
Vyro žodžius nuginčija ikiteisminio tyrimo metu surinkta medžiaga, iš kurios matyti, jog plungiškis vis dėlto smurtavo prieš savo žmoną. Būdamas neblaivus jis ėmė koneveikti sutuoktinę įvairiais necenzūriniais žodžiais. Dėl to tarp jų kilo konfliktas, pasibaigęs vyro smurto protrūkiu. Demonstruodamas kovinius sugebėjimus jis smogė moteriai į veidą, po to spyrė į nugarą. Tuo metu namuose buvo ir jųdviejų dukra, tačiau mergaitė buvo užsidariusi kambaryje, todėl nieko nematė.
Į policijos pareigūnus sumušta moteris tą vakarą nesikreipė. Esą dėl to, kad pati buvo išgėrusi. Gal dėl to ir skausmo didelio nejautė. Skųstis skaudančia nugara plungiškė pradėjo vėliau. Į medikus ji kreipėsi tik rugpjūčio 20-ąją. Tada į šeimyninę dramą įsikišo ir policija.
Nors V. Kalininas anksčiau neteistas, nebaustas ir administracine tvarka, jis kaltinamas padaręs apysunkį tyčinį nusikaltimą, už kurį teismas paprastai skiria laisvės atėmimo bausmę. Taigi teismas, pripažindamas plungiškį kaltu, skyrė jam dvejų metų laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant metams.
Tuo pačiu nuosprendžiu V.  Kalininas įpareigotas tris mėnesius dalyvauti elgesio pataisos programoje. Dar jam visą bausmės vykdymo laiką uždrausta išvykti už gyvenamosios vietos miesto ribų prieš tai šio klausimo nesuderinus su jį prižiūrinčia institucija.
Neišsisuko vyras ir nuo piniginių išlaidų, mat teismas iš V.  Kalinino jo sutuoktinei priteisė 2 270 eurų turtinei ir neturtinei žaloms atlyginti. Jam teks padengti ir proceso išlaidas, kurių dydis – 1 000 eurų. Dar 1 103 eurus nuteistasis privalės sumokėti Valstybinio socialinio draudimo fondui.
Nuosprendis per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...