Rietave praūžė jubiliejinės Teatro dienos

Akimirka iš „Ruodos“ komedijos „Piniga, piniga“

Akimirka iš „Ruodos“ komedijos „Piniga, piniga“

Net keturias praėjusios savaitės dienas – nuo kovo 26-osios iki 29-osios – Rietave karaliavo teatras, mat čia vyko gražia pavasario tradicija tapęs festivalis „Teatrų dienos Rietave – 25“. Būrį teatro aktorių kasmet sukviečiančiu renginiu rietaviškiai paminėjo kovo 27-ąją švenčiamą Teatro dieną. Rietavui ši diena – ypatinga, juk čia teatro tradicijos skaičiuoja ne vieną dešimtmetį.

Praūžus jubiliejiniam – 25-ajam – teatrų festivaliui, jį rengusi Rietavo kultūros centro bendruomenė džiaugiasi, kad šventė puikiai pavyko. Patenkinti liko ne tik profesinę dieną paminėję teatralai, bet ir jų pasirodymais mėgavęsi žiūrovai. Ir ne veltui. Juk teatro scenos žmonės duoklę atidavė ne tik saugusiems vienos seniausios meno rūšies gerbėjams, bet ir vaikams bei paaugliams.
Keturias dienas trukusi šventė prasidėjo kovo 26-osios ryte, kai į muzikinį spektaklį „Akmuo ir plaštakė“ šeimas pakvietė Rietavo Lauryno Ivinskio gimnazijos muzikinio teatro būrelis ir dainavimo studija „Vyturėlis“. Po jų publikos dėmesio laukė tos pačios gimnazijos būrelio spektaklis „Dainavimo pamoka“.
Nuotaikingai prasidėjusią pirmąją teatro šventės dieną vainikavo Rietavo kultūros centro direktorės bei režisierės Birutės Gedminaitės režisuotas spektaklis „Mergaitė su degtukais“, kurį suvaidino Kultūros centro dramos studija „Didžioji T“.
Studijos aktoriai puikiai perteikė spektaklio, pastatyto pagal žinomą Hanso Kristiano Anderseno pasaką, nuotaiką. Kalbėta aktualumo neprarandančiomis nelengvomis temomis: nepriteklius šeimoje, žmonių abejingumas kito nelaimei ir sumaterialėjusi visuomenė, mirtis ir pomirtinis pasaulis. Abejingų šiam pasirodymui neliko.
Gerų įspūdžių nestokojo ir antroji teatrų festivalio diena, kurią papuošė dar vienas dramos studijos „Didžioji T“ spektaklis – „Atviras lūžis“, skirtas paaugliams ir suaugusiesiems.
Kovo 28-ąją rietaviškiai teatro gerbėjai turėjo progą pasimėgauti svečių iš sostinės pasirodymu. Tądien Kultūros centro scenoje šeimininkavo Vilniaus „Knygos teatras“, dovanojęs spektaklį pagal Sigito Gedos eiles „Baltas niekas arba Draugystė tyliai“.
Žinomos aktorės ir režisierės Reditos Dominaitytės režisuotame spektaklyje, kuris orientuotas į vaikus, jaunosios kartos aktoriai siekė atskleisti, kad mus supančiame pasaulyje egzistuoja ne tik kalba, bet ir tam tikri simboliai, gestai, o žodžiai nėra vienintelis bendravimo būdas. Jautrus bei nuoširdus „Knygos teatro“ spektaklis žiūrovams parodė visiškai kitokį, bet tuo pačiu ir atpažįstamą jiems pasaulį. Supažindino juos su ypatinga komunikacijos priemone – gestų kalba.
Teatro dienas tradiciškai užbaigė Kultūros centro teatras „Ruoda“. Šiemet rietaviškių ir ne tik pamėgtas kolektyvas festivalio programą praturtino net dvejomis premjeromis. Teatralai parodė kompoziciją „Žemaičių žemė“ ir komediją „Piniga, piniga“ pagal Kazio Binkio „10 litų ir gyvybė“. Abiejų spektaklių režisierius – Vincas Andriuška.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...