Sporto kompleksui šiemet – 255 tūkstančiai eurų

Kovo mėnesį Plungės rajono savivaldybės taryba patvirtino šešis projektus, kurie teikiami Valstybės investicijų programos (VIP) finansavimui gauti (2020–2022 metų laikotarpiui). Prieš tai projektai aptarti Tarybos komitetuose. Daugiausiai dėmesio sulaukė sporto komplekso statyba, kuri turėtų startuoti dar šiais metais.

Teikia šešis projektus
Taryba pritarė, kad VIP finansavimui gauti būtų teikiami šie projektai: „Plungės M. Oginskio dvaro sodybos pastato – žirgyno pritaikymas visuomenės kultūros ir rekreacijos reikmėms (II etapas)“, „Plungės r. Kulių gimnazijos kapitalinis remontas“, „Plungės Senamiesčio mokyklos kapitalinis remontas“, „Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso Plungėje, Mendeno g. 1C, statyba (I etapas)“,  „Plungės „Ryto“ pagrindinės mokyklos dengtos sporto aikštelės su šaldymo įranga statyba“ ir „Socialinių paslaugų infrastruktūros bendruomenėje plėtra Plungės rajone“.
Žirgyno projekto vertė –1,175 mln. eurų. Savivaldybės taryba yra pritarusi, kad iš vietos biudžeto šiam projektui būtų skirta 40 proc. (t. y. 470 tūkst. eurų). Teikiant šį ir kitus projektus Valstybės investicijų programai, jau nurodoma, kokios sumos prašoma 2020-iems metams. Žirgynui tikimasi gauti 573 tūkst. eurų (iš Savivaldybės biudžeto žadama pridėti 382 tūkstančius).
Atnaujinti Kulių gimnaziją kainuos 2,764 milijono, iš VIP 2020 m. prašoma 1,150 mln. eurų. Plungės Senamiesčio mokyklos remontas įvertintas 1,378 mln. eurų.
2020 m. iš VIP tikimasi gauti 714 tūkst. Sporto aikštelės prie „Ryto“ pagrindinės mokyklos statyba įvertinta 492 tūkst. eurų, VIP prisidėjimas kitais metais – 150 tūkstančių. Su socialinėmis paslaugomis susijęs projektas įkainotas 1,106 mln. eurų, iš VIP 2020 m. norima gauti 405 tūkst. eurų.
Rengiama sutartis ir konkurso sąlygos
Svarstant projektus Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdyje, daugiausiai dėmesio sulaukė pats brangiausias iš pateiktųjų – Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso statyba. Įgyvendinti pirmąjį jo etapą kainuos 3,9 mln. eurų. Savivaldybės dalis – 1,6 milijono, likusioji – valstybės (2,3 mln. eurų).
Tikimasi, kad šio projekto įgyvendinimas pajudės dar šiais metais. Tiesa, lėšų kol kas nedaug – 150 tūkstančių skirta iš VIP, 105 tūkstančiai numatyti rajono biudžete. Kitus dvejus metus (2020 ir 2021 m.) iš VIP tikimasi gauti maždaug po 1,075 milijono, iš savo kišenės teks pridėti dar po kokius 700 tūkstančių.
Komiteto nariai domėjosi, ar šis projektas bent kiek juda į priekį, kas šiuo metu daroma, kada planuojama paskelbti viešąjį pirkimą? Vietos ūkio skyriaus vedėjas Martynas Čiuželis minėjo, kad jau parengtas pirminis sutarties su rangovu projektas. „Preliminarią sutartį esame parengę, reikia, kad ją peržiūrėtų kuo daugiau specialistų. Dabar ji – juristų rankose. Manau, geriau kuo tiksliau parengti medžiagą ir išvengti klaidų, nei skubotai paskelbti viešąjį pirkimą“, – kalbėjo M. Čiuželis.
Jam antrino ir Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja Jūratė Garčinskaitė: „Parengti sutarties projektą nėra lengva. Juolab kad konkursas tarptautinis ir sutarties keisti nebebus galima. Lygiagrečiai ruošiame ir konkurso sąlygas.“
Komiteto narys Liudas Skierus sakė, kad ruošiantis viešajam pirkimui plungiškiams pagelbėti pasirengusi Kauno savivaldybė, ne taip seniai stačiusi panašų objektą – „Žalgirio“ areną. „Organizuojame Kauno savivaldybės administracijos specialistų ir mūsų Savivaldybės administracijos direktoriaus susitikimą – kad išsiaiškintų situaciją, gautų atsakymus į kylančius klausimus. Mums aktualu, kad viskas vyktų ir greitai, bet kartu ir teisingai“, – per posėdį kalbėjo L. Skierus.
Pagrindinė problema – finansai
Po susitikimo Kaune kalbintas Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis sakė, kad dėl šio projekto vyko ne tik į Kauną, bet ir į Palangą, kur neseniai atidarytas naujas plaukimo baseinas. „Abi savivaldybės turi patirties ir noriai mums pagelbės. Kaune bendravau su administracijos vadovais, vietos ūkio, investicijų, viešųjų pirkimų skyrių vedėjais. Jie kviečia atvykti mūsų specialistus ir yra pasiruošę dalintis patirtimi“, – sakė G. Bagužis.
Palangoje lankėsi ne tik direktorius, bet ir Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys, Vietos ūkio skyriaus vedėjas M. Čiuželis, Viešųjų pirkimų skyriaus vedėja J. Garčinskaitė. Pasak G. Bagužio, sužinota daug, ypač domino tai, su kokiomis problemomis susiduriama statant tokį objektą.
„Pagrindinė problema aiški – finansavimas. Su ja susidūrė ir Kaunas, ir Palanga, susidursime ir mes. Europos Sąjunga tokių objektų nefinansuoja, tad lieka du šaltiniai – VIP ir savo biudžeto lėšos. Taigi užduotis – ieškoti finansavimo. Aptariame įvairiausius variantus. Kadangi Savivaldybės biudžetui tai kainuos gana brangiai, kiti projektai gali ir sustoti“, – prognozavo G. Bagužis.
Universalaus sporto ir sveikatingumo komplekso techninis projektas jau parengtas. Šiuo metu ruošiamos konkurso sąlygos. Kai jos bus parengtos ir su visais suderintos, Savivaldybė skelbs viešąjį pirkimą rangos darbams pirkti. Kada jo galima tikėtis? „Gal iki Velykų paskelbsime“, – atsakė G. Bagužis.
O kaip bus su lėšomis? Juk jų šiemet yra tik 255 tūkstančiai? „Žinant kiek užtrunka viešieji pirkimai, tikėtina, kad šiemet spėsime tik visą reikiamą dokumentaciją susitvarkyti. Jei netyčia spėtume dar ir darbus pradėti, tai pradžiai kažkiek turime. Ir užteksime“, – įsitikinęs administracijos vadovas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...