Juvelyrinę apiplėšęs latvis pasiųstas už grotų

Praėjusį ketvirtadienį pagaliau sudėlioti visi taškai baudžiamojoje byloje dėl Plungėje esančios juvelyrinių dirbinių parduotuvės „Hermis“ apiplėšimo. Ginkluotą apiplėšimą įvykdęs 1986-aisiais gimęs latvis Romans Stolars daugiau nei trejiems metams pasiųstas už grotų. Taip pat jis įpareigotas atlyginti daugiau nei 70 000 eurų UAB „Hermis“. Iš nuteistojo ketinama išieškoti ir valstybės patirtas proceso išlaidas, kurios įvertintos 1 698 eurais. Ko gero, naivu tikėtis, kad išties solidžią žalą latvis kada nors padengs, juo labiau kad pinigus, gautus pardavus aukso dirbinius, jis pralošė.

Kol pagaliau buvo nubaustas juvelyrinės plėšikas, praėjo ne vieneri metai. Juk šis nusikaltimas įvykdytas 2014-ųjų spalio 9-ąją. Bene ilgiausiai užtruko, kol buvo nustatytas ginkluotą apiplėšimą įvykdęs asmuo. Paaiškėjus, kad plėšikas – Suomijoje, teko laukti, kol jis buvo pargabentas į Lietuvą. Galiausiai byla buvo perduota Plungės apylinkės teismo rūmams.
Pirmojo posėdžio, surengto šių metų vasario pradžioje, metu atrodė, kad pagaliau nusikaltimas bus išnarpliotas ir teisme, kuriame pasirodė ir policijos pareigūnų atvežtas kaltinamasis, ir nukentėjusysis. Bet tąkart byla nebuvo atversta, nes nukentėjusiojo pusė paprašė advokato.
Kovo viduryje pagaliau byla buvo atversta ir tą pačią dieną išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, mat R. Stolars visiškai pripažino kaltę ir sutiko duoti parodymus.
Teismui latvis prisipažino, jog parduotuvę apiplėšė ne spontaniškai, o iš anksto gerai suplanavęs visas detales. Ir vizitas į Plungę vagystės dieną nebuvo pirmasis. Esą jis dar prieš kokį mėnesį čia buvo atvykęs „apsiuostyti“. Dabar jau aišku, kad plėšiko dėmesį patraukė „Hermis“.
Tad po pirmojo apsilankymo mūsų mieste praėjus maždaug mėnesiui R. Stolars vėl čia sugrįžo. Į Plungę iš Latvijos jis atvyko autobusu dar iš vakaro. Išaušus rytui, patraukė savo tikslo – juvelyrinių dirbinių parduotuvės – link. Latvis prisiminė netoli jos, kažkur šalia Senamiesčio mokyklos, paslėpęs krepšį su savo asmeniniais daiktais, o tuomet patraukęs įgyvendinti savo užmačių. Kad būtų saugu, plėšikas žiūronais apžvelgė aplinką ir tik tada ramiai įėjo į parduotuvę, kuri buvo vos tik pradėjusi savo darbo dieną.
Nieko nelaukdamas jis pagrasino pardavėjai šaunamuoju ginklu, baugino nušausiąs, dėl to ši esą jau niekada nepamatys savo šeimos. Reikalavo į maišelius sudėti vitrinose buvusius padėklus su aukso dirbiniais. Persigandusi moteris vykdė visus plėšiko nurodymus, tad netrukus grobis jau buvo jo rankose.
Tada plėšikas pasileido paslėptų savo daiktų link, vėliau – atgal į autobusų stotį, kur, siekdamas pakeisti išvaizdą, nusiskuto barzdą, o po to įsėdo į autobusą ir išvažiavo.
R. Stolars „Hermiui“ padaryta žala įvertinta beveik 80 000 eurų. Mat iš parduotuvės jis išnešė ne tik daugiau nei kilogramą aukso dirbinių, bet ir dvylika odinių padėklų. Tiesa, dalį grobio jis pametė bėgdamas į mokyklos pusę. Likusius dirbinius pardavė vienam iš Berlyno, į kurį išvyko iškart po nusikaltimo, lombardų. Už viską šis jam sumokėjo maždaug 23 000 eurų. Beveik visą šią sumą vėliau latvis išleido žaisdamas lošimų automatais. Kažkiek skyrė ir naujiems drabužiams.
Išdėstęs visą istoriją, R. Stolars tikino, kad labai gailisi dėl padaryto nusikaltimo. Sakė, jog būdamas laisvėje ir dirbdamas Suomijoje jis galėtų greičiau atlyginti žalą. Bet akivaizdu, kad kilnūs plėšiko užmojai liks tik jo fantazijoje, nes ketvirtadienį Plungės teismas latvį pasiuntė į belangę.
Pripažindamas R. Stolars kaltu teismas jam paskyrė penkerių metų laisvės atėmimo  bausmę, atliekant ją pataisos namuose. Tuo pačių nuosprendžiu bausmė sutrumpinta trečdaliu, tad už grotų latviui teks praleisti trejus metus ir keturis mėnesius.
Plėšikui teks atlyginti ir „Hermiui“ padarytą turtinę žalą, kurios dydis – 70 132 eurai. Dar 1 698 eurus R. Stolars turės sumokėti valstybei už jos patirtas proceso išlaidas.
Tiesa, per kratą pas latvį rastus ir paimtus beveik 128 eurus nutarta perduoti „Hermiui“, taip padengiant dalį ieškinio.
Nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas apeliaciniu skundu Klaipėdos apygardos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...