Ministrui – apie projektus, kuriems reikalingi nemenki finansai

Alvidas Bakanauskas (kairėje) ministrui Mindaugui Kvietkauskui ir jo patarėjai Agnei Grinevčiūtei aprodė dar neatnaujintas rūmų patalpas

Alvidas Bakanauskas (kairėje) ministrui Mindaugui Kvietkauskui ir jo patarėjai Agnei Grinevčiūtei aprodė dar neatnaujintas rūmų patalpas

Šeštadienį Plungėje lankėsi kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas ir Kultūros ministerijos Ryšių su visuomene ir strateginės komunikacijos skyriaus patarėja Agnė Grinevičiūtė. Ministro vizito tikslas buvo pasveikinti 80-metį švenčiantį Plungės kultūros centrą ir jo darbuotojus, tačiau tuo pačiu jis pabuvojo ir kitose kultūros įstaigose, pabendravo su jų vadovais, aptarė įgyvendinamus projektus.

M. Kvietkauskas vizitą Plungėje pradėjo nuo apsilankymo Plungės viešojoje bibliotekoje, kur jį atlydėjo Plungės rajono savivaldybės meras Audrius Klišonis. Įstaigos direktorė Violeta Skierienė svečią supažindino su laikrodinės-oranžerijos, kurioje įsikūrusi biblioteka, istorija, aprodė patalpas, papasakojo apie įgyvendintą šio statinio atnaujinimo projektą, bibliotekinę veiklą, įvairius renginius.
Kai apžiūrėjo suaugusiųjų biblioteką, M. Kvietkauskas buvo pakviestas ir į Vaikų skyrių, kuris 2018-ųjų pradžioje persikėlė į rekonstruotą buvusios centrinės bibliotekos pastatą. Ten ministrui taip pat surengta trumpa ekskursija, papasakota apie veiklas. Na, o atsisveikinant jo paprašyta parašyti palinkėjimą mažiesiems bibliotekos lankytojams. M. Kvietkauskas taip ir padarė, ant specialios lentos užrašydamas: „Kai myli knygas, atrandi begalybę“.
Kita ministro vizito stotelė – Žemaičių dailės muziejus, kur svečią ir jo palydą pasitiko direktorius Alvidas Bakanauskas.
M. Kvietkauskui parodyta, kiek daug nuveikta atnaujinant ir turizmo reikmėms pritaikant kunigaikščių Oginskių rūmus bei papasakota apie projektus, kuriuos ruošiamasi ar planuojama įgyvendinti.

Ministro palinkėjimas Plungės vaikų bibliotekos lankytojams

Ministro palinkėjimas Plungės vaikų bibliotekos lankytojams

„Nuo pat 1994 metų, kai Mykolo Oginskio rūmuose buvo įkurtas Žemaičių dailės muziejus, turėjome tikslą renovuoti šį dvarą, atkuriant tokį, koks buvo kunigaikščių laikais. Dvaro atnaujinimo projektai įgyvendinami nuo 2006 metų. Sutvarkytas parkas ir kone visi centriniai rūmai. Tačiau dar likęs paskutinysis etapas – turime keletą nebaigtų salių, kurioms taip pat norime suteikti Oginskių laikų pavidalą. Dalis darbų jau atlikta, reikia tik užbaigti. Tada turėtume patalpų bibliotekai ir ekspozicijoms“, – pasakojo A. Bakanauskas, aprodydamas sales, kuriose įvesta šildymo sistema, elektra, tačiau visa kita dar reikia padaryti.
Baigiamiesiems darbams atlikti, kaip sakė A. Bakanauskas, reikia apie 1,229 mln. eurų. Didelę dalį tos sumos – 40 procentų – pasirengusi padengti Savivaldybė.
Muziejaus direktorius ir meras M. Kvietkauskui pristatė ir dar du projektus. Abu jie susiję su kito svarbaus Oginskių dvaro sodybos pastato – žirgyno – atnaujinimu. Pirmojo etapo darbai turėtų prasidėti šiemet – bus atnaujinta centrinė pastato dalis, kurioje numatyta įrengti tūkstančio vietų koncertinę salę. Iš Europos Sąjungos fondų pirmajam etapui gauta
532 tūkst. eurų suma, Savivaldybė prisideda 379 tūkstan-čius.
„Jau galvojame ir apie antrąjį etapą – norime sutvarkyti abu pastato galus. Tai kainuos 1,175 milijono. Savivaldybė skirs 470 tūkstančių, tačiau iš kur gauti likusią dalį, dar nežinom“, – ministrui pasakojo A. Klišonis.
M. Kvietkauskas domėjosi, kiek ir kokių renginių Žemaičių dailės muziejus organizuoja, ar daug žmonių juose apsilanko, kur artimiausia koncertų salė. Direktorius akcentavo, kad be muziejinės veiklos čia vyksta daug kitų renginių: parodų atidarymų, susitikimų, koncertų.
„Kas ketverius metus rengiame Pasaulio žemaičių dailės parodą, o pagrindinis mūsų renginys – kasmetinis tarptautinis Mykolo Oginskio festivalis, į kurį privažiuoja tiek žmonių, kad ir tūkstančio vietų salė netalpina“, – į ministro klausimus atsakė A. Bakanauskas.
M. Kvietkauskas pažadais nesišvaistė, bet pripažino, kad muziejui išties reikalingas toks svarbus akcentas kaip istorinė biblioteka. Tad ir patalpas jai reikia įrengti. Pritarė ir žirgyno atnaujinimo projektams. Kadangi pirmajam etapui lėšos jau skirtos, ministras paragino teikti paraišką ir dėl antrojo etapo – gal kartais ir pastarasis sulauks pritarimo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...