80 metų – tūkstančiai įsimintinų akimirkų

Koncertas baigtas bendru kolektyvų pasirodymu

Koncertas baigtas bendru kolektyvų pasirodymu

Nuo mažos parapijos salės – iki modernių kultūros rūmų. Tokie žodžiai ne kartą nuskambėjo per praėjusį šeštadienį Plungės kultūros centre vykusį šventinį koncertą, kuriuo įstaiga įprasmino garbingą – aštuoniasdešimties metų – įsikūrimo ir kūrybinės veiklos jubiliejų. Į išties įsimintiną šventę, kurios metu skleidėsi tiek mėgėjų, tiek profesionalų kuriamas menas, susirinko ne tik ištikimiausi Kultūros centro renginių lankytojai, bet ir gausybė garbių svečių, tarp kurių – ir kultūros ministras Mindaugas Kvietkauskas.

Tris valandas trukęs jubiliejinis koncertas nė iš tolo nepriminė renginių, per kuriuos paminimos vienokių ar kitokių įstaigų veiklos sukaktys. Nesistengta priminti Kultūros centrui reikšmingų datų, nusipelniusių buvusių ir esamų darbuotojų, įstaigoje veikiančių meno kolektyvų pasiekimų.
Gausiai susirinkę žmonės tiesiog pakviesti atsipalaiduoti ir pasimėgauti koncertu, kurį dovanojo įstaigos bendruomenė. Juk būtent žmonės ir jų kūrybinė veikla yra geriausias Kultūros centro atspindys. „Nebūtų žmogaus – nebūtų ir kultūros“, – akcentuota renginio metu.
Kad rečiau Kultūros centre apsilankantys žmonės geriau suvoktų, kas vyksta po šios įstaigos stogu, kokie kūrėjai čia dirba ir kaip atrodo jų darbo vaisiai, koncerto rengėjai pasistengė, jog į sceną bent trumpam užliptų kuo daugiau kolektyvų. Prieš jų pasirodymus koncertą vedusi Simona Gudavičiūtė priminė kiekvieno iš jų įsikūrimo datas, pristatė vadovus.
Vis dėlto šventės metu nebuvo galima išvysti visų įstaigoje besisukančių kūrėjų. Tai tiesiog neįmanoma, nes Kultūros centras vienija per tūkstantį šokėjų, dainininkų, menininkų, dailininkų, tautodailininkų, muzikantų ir kitų kūrybingų žmonių. Perteikti, kuo Kultūros centras gyvena, patikėta „Eglės baleto studijai“, folkloro ansambliui „Gondinga“, šiuolaikinių šokių studijai „Hera“, jaunimo vokalinei grupei „Hello“, liaudiškų šokių studijai „ Suvartukas“, vaikų ir jaunimo tautinių šokių ansambliui „Žirginėliai“.
Šventinį koncertą pradėję vaikų ir jaunimo teatro „Saula“ jaunieji artistai, priminę, jog kūryba – mūsų gyvasis vanduo, kuris gali pagirdyti ir numalšinti dvasinį troškulį. Tai esą kūrybos šaltinis, tai, kas auga ir kyla iš proto ir jausmo dermės, kas augina ir brandina.

Kultūros centro „vizitinė kortelė“ – jaunieji „Suvartuko“ šokėjai

Kultūros centro „vizitinė kortelė“ – jaunieji „Suvartuko“ šokėjai

„Kultūra mus jungia, budina, žadina, telkia ir kviečia veržtis srauniais upeliais ir nerimastingais mūsų bendrystės kriokliais. Kultūra – šaltinio vanduo. Gyvas, gilus, ilgam įsirėžiantis širdin ir dvasion procesas. Tai – dvasinės stiprybės nesibaigiantis šaltinis, bylojantis apie kiekvieno krašto istoriją, papročius, savitumą, tautinius margumynus, tautų pamatus“, – kalbėjo „Saula“ aktoriai.
Po Kultūros centro kolektyvų pasirodymų ilgai netilo plojimai. Kūrybingais mūsų krašto žmonėmis džiaugėsi ne tik įstaigos vadovas Romas Matulis, bet ir būrys sveikintojų, anot kurių, šiandien iš mažos parapijos salės į modernius kultūros rūmus išaugęs Kultūros centras gali būti drąsiai vadinamas visos šalies lyderiu.
Svečiai tikino, jog nesitikėjo išvysti tiek daug kūrybingų žmonių, kurie savo profesionalumu gali konkuruoti su didžiųjų Lietuvos miestų kūrėjais.
Kaip sakė kultūros ministras M. Kvietkauskas, sėkmingai įstaigos veiklai be abejonės įtakos turėjo tvirtas pamatas, kurį pastatė garsioji kunigaikščių Oginskių giminė, ypatingą dėmesį skyrusi menui ir muzikai. Pėdsaką paliko ir kompozitoriaus Mikalojaus Konstantino Čiurlionio mūsuose praleisti metai.
Už tai, kad šiandien centras gali didžiuotis ne tik moderniomis salėmis, kūrybinėmis auditorijomis, sumontuota viena geriausių šalyje garso ir šviesos technika, dėkota ir įstaigos direktoriui R. Matuliui. Vadovui nestokota gerų žodžių už kultūrinės vadybos išmanimą, gebėjimą suburti puikius ir kūrybingus žmones. Tiek R. Matulis, tiek jo kolegos pamaloninti svečių įteiktais padėkos raštais.
Šventinę dieną jubiliejaus proga įvyko ne tik koncertas „80 metų, 80 akimirkų“, kurį vainikavo Kultūros centro simfoninis orkestras su žinomu plungiškiu atlikėju Donatu Čižausku priešakyje. Kartu buvo atidarytos net trys parodos. Reikšmingą sukaktį įprasmino ir aštuoniasdešimtmečiui skirtos lentelės ant Kultūros centro pastato sienos atidengimo ceremonija.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...