Nuteistas antstolės padėjėjai vožęs vyriškis

Praėjusių metų lapkričio viduryje šalies žiniasklaida mirgėjo nuo antraščių apie vyriškį, trenkusį į galvą Plungėje esančios antstolės kontoros darbuotojai. Po straipsniais apie įvykį pasipylė nemažai komentarų, kurių autoriai gyrė „didvyrį“ už tokį poelgį. Žinoma, su skolų išieškotojais susiduriantys žmonės dažniausiai lieka nepatenkinti jų veiksmais, tačiau jėga nieko neišspręsi. Tuo įsitikino ir 1983-aisiais gimęs Vatušių kaimo gyventojas Andrius Marčinauskis, pirmadienį išgirdęs jam nepalankų Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjo nuosprendį.

Ekskavatorininku dirbantis vyras pripažintas kaltu ir už tai, kad pažeidė viešąją tvarką – matant kitiems žmonėms trenkė antstolės padėjėjai per galvą, – skyrė jam trečdaliu sumažintą keturių mėnesių laisvės apribojimo bausmę. Visą šį laikotarpį A. Marčinauskis privalės dirbti.
Rankos pakėlimas prieš antstolės padėjėją vatušiškiui kirs ir per kišenę, nes teismas nusprendė iš dalies tenkinti nukentėjusiosios civilinį ieškinį ir iš A. Marčinauskio moteriai priteisti 900 eurų neturtinės žalos.
Tiesa, nuosprendis per 20 dienų apeliaciniu skundu gali būti skundžiamas Klaipėdos apygardos teismui. Tačiau bent jau nuteistasis to daryti neturėtų, nes jis nebandė išnešti sveiko kailio iš šios nemalonios situacijos. Atvirkščiai – visiškai pripažino savo kaltę.
O „Žemaitis“ savo ruožtu primena, jog į teismo salę persikėlęs įvykis įsirašė į praėjusių metų lapkričio 13-os dienos istoriją, kai beveik įpusėjus darbo dienai į Plungėje, Telšių gatvėje, esančią antstolės Ilonos Girdenienės kontorą atėjo įsiutęs A. Marčinauskis. Nepasitenkinimo kupinas vatušiškis reikalavo, kad būtų panaikintas jo automobilio areštas, įsigaliojęs nuo tų pačių metų gegužės mėnesio.
Antstolės padėjėja dirbanti jauna moteris vyriškiui paaiškino, kad šis pirmiausia turi susimokėti skolas. Tik tada esą bus panaikintas areštas. Bet A. Marčinauskis laikėsi savo. Jam buvo nė motais, ką kantriai kelis kartus paaiškino kontoros darbuotoja.
Galiausiai jo kantrybės taurė visai išseko. Matydamas, kad nieko nepeš, skolininkas pakilo nuo kėdės ir jau ketino išeiti… Bet vis knietėjo kažkaip „įkąsti“ jo reikalavimams panaikinti areštą nepaklususiai padėjėjai, tad, eidamas pro ją, vožė moteriškei per galvą ir išrūko pro duris.
Fizinį skausmą patyrusi moteris kreipėsi į policijos pareigūnus, o šie pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl viešosios tvarkos pažeidimo.
Vatušiškio agresijos išpuolį matė ir kiti kontoroje buvę žmonės. Tad tokiais savo įžūliais veiksmais A. Marčinauskis ne tik nuskriaudė kontoros darbuotoją, bet ir pademonstravo nepagarbą aplinkiniams, taip sutrikdydamas visuomenės rimtį ir tvarką.
Į visas šias aplinkybes teismas atsižvelgė ir anksčiau neteistam vyriškiui keturiems mėnesiams apribojo laisvę bei įpareigojo tęsti darbą ir atlyginti nukentėjusiajai moralinę žalą.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...