Senelį nužudžiusį anūką pasiūlė įkalinti vienuolikai metų

Trečiadienį į Klaipėdos apygardos teismą persikėlė plungiškių šeimos tragedija – buvo narpliojamos žmogžudystės Plungėje detalės. Tad netrūko nei emocijų, nei ašarų, nei nuoskaudų. Žudikas taip pat nė iš tolo nepriminė šaltakraujo nusikaltėlio. Seneliui gyvybę atėmęs plungiškis Mantas Danilevičius, kuriam vasarą sueis trisdešimt, tikino nesitikėjęs, jog konfliktas, kurio metu jis keliskart sudavė seneliui per galvą, baigsis taip tragiškai.

Įtarimai iškart krito ant anūko
Apie beprasmę mirtį, kai anūkas savo 73-erių seneliui sudavė mirtinus smūgius, „Žemaitis“ rašė po įvykio praėjus keletai dienų. Tada buvo žinoma, kad praėjusio lapkričio 9-osios rytą, apie pusę devynių, mūsų mieste, M. K. Čiurlionio gatvėje, savo namuose buvo rastas negyvas garbaus amžiaus Alfonsas Danilevičius.
Neužtruko išsiaiškinti, kad vyras mirė ne sava mirtimi. Iškart įtarimai krito ant nužudytojo anūko. Abejonių mažai buvo, kad būtent M. Danilevičius sudavė mirtinus smūgius.
Vyrą jau be gyvybės ženklų namuose rado jo žmona. Nedelsiant apie tai pranešta policijos pareigūnams. Į įvykio vietą iškviestas teismo medicinos ekspertas, apžiūrėjęs velionio kūną, konstatavo, kad gyvybė užgeso nuo į galvą suduotų smūgių, kurių buvo ne mažiau kaip trys.
Po poros valandų pareigūnai sulaikė ir žiauriu nusikaltimu įtariamą M. Danilevičių. Tiesa, 29-erių vyras buvo išgėręs – jam nustatytas 1,06 promilės girtumas.
Policijos pareigūnai tada žurnalistams pasakojo, kad anūkas gyveno kartu su seneliais ir kėlė jiems nemažai rūpesčių. Pastaruoju metu vogė iš namų, išneštus daiktus pragerdavo. Prieš tragediją dėl vagysčių buvo kreiptasi į policiją. Todėl manyta, kad anūkas senelį sumušė nuėjęs pas jį aiškintis, kodėl šis parašė pareiškimą.
Nesitikėjo tokios baigties
Trečiadienį uostamiestyje vykusio teismo posėdžio metu minėtosios spėlionės pasitvirtino. Teisiamųjų suole atsidūręs plungiškis pasakojo, kad konfliktas tarp jo ir senelio kilo dėl elektrinio grąžto, kurį jis pavogė iš senelio ir užstatė lombarde, bet esą vėliau tikėjosi atsiimti.
Senolis dėl to labai supyko. Dėl to net kreipėsi į policiją, parašė pareiškimą. Įpykęs A. Danilevičius neva išgėrė alaus ir laukė grįžtančio savo anūko. Jis sėdėjo jauno vyro kambaryje.
Apklausiamas M. Danilevičius prisiminė, kad senelis reikalavo jo išeiti, priekaištavo, kad šis nedirba. Prikišta ir dėl elektrinio grąžto, dėl kurio konfliktas dar labiau įsiplieskė. Anūkas tiek įsiuto, kad nebeištvėręs kelis kartus smogė seneliui per galvą. Kaltinamojo teigimu, jis nenorėjo nužudyti senelio ir nė nenujautė, kad viskas taip tragiškai baigsis. M. Danilevičius pasakojo po konflikto išėjęs parūkyti, o vėliau – miegoti. Senelis neva liko sėdėti fotelyje.
Plungiškis visiškai prisipažino kaltas. Tikino, kad labai gailisi dėl to, kas įvyko, ir neslėpė tą vakarą buvęs išgėręs. Vos tik pradėjęs kalbėti žmogžudyste kaltinamas vyras visų atsiprašė. „Nenorėjau, kad taip būtų“, – sunkiai rinkdamas žodžius kalbėjo jis.
Sakė atleidžianti anūkui
Nustatyta, kad A. Danilevičius mirė paryčiais nuo kraujo išsiliejimo į smegenis. Garbaus amžiaus vyriškiui prieš tai buvo pavykę atlaikyti infarktą, traumą, dėl kurios jis sunkiai valdė vieną ranką, bet anūko smūgiai jam buvo lemtingi. Nors smūgių nebūta daug, bet nuo jų mirusiojo veidas esą atrodė kraupiai – viena akis buvo visa užtinusi, jos net nebuvo matyti.
Tokį sutuoktinį ryte išvydo nužudytojo žmona. Į anūko kambarį moteris ryte nuėjo po to, kai iš namų, paprašęs cigarečių ir nieko daugiau nepaaiškinęs, išlėkė Mantas. Moteriai knietėjo sužinoti, kur jos vyras. Tiesa, ji pastarąjį vakare matė anūko kambaryje, bet pamanė, jog miega. Ryte senolis gulėjau jau ant žemės.
Našle likusi plungiškė teisme pasakojo, jog netrukus į namus atvažiavo sūnus, buvo iškviesta policija ir greitoji.
Braukdama ašaras ir liedama sielvartą dėl nužudyto vyro bei dėl to teisme atsidūrusio anūko, kurį it savą po jo tėvų skyrybų, mamai apsigyvenus su nauju draugu, augino ne vienerius metus, plungiškė teismą tikino atleidžianti savo anūkui. Kartodama, kad šis – kaip jos vaikas, močiutė prašė skirti jam kuo mažesnę bausmę. Anot moters, vietoje prokuroro pasiūlytos vienuolikos metų nelaisvės pakaktų perpus mažesnės bausmės.
Ašarodama močiutė pasakojo, kad anūkas dažnai ko nors prikrėsdavo, mėgdavo išgerti. Ir vogti esą buvo pradėjęs, tačiau ne visada blogas buvo – padėdavo prie darbų. Seneliai mylėjo jį ir, atleidę visas niekšybes, priimdavo toliau gyventi.
Pats išprovokavo nelaimę
O kaltinamojo mama šeimos tragediją teisme pavadino nelaimingu atsitiktinumu. Neva būdamas neblaivus jos uošvis pats išprovokavo Mantą. Moteris tikino, kad per vieną iš susitikimų su sūnumi Šiaulių tardymo izoliatoriuje šis jai pasakojęs, kad ne jis, o senelis jam pirmas trenkęs. Neva dėl to jis nesusivaldė. Anot kaltinamojo mamos, abu buvo išgėrę, dėl to ir įvyko tai, kas įvyko.
Mama sakė, kad jos sūnus nebuvo blogas. Esą neturėjo su juo kokių problemų. Manto elgesiu, moters teigimu, nesiskundė ir mokytojai. Teisindama sūnų, ji sakė, kad šis negali dirbti dėl galvos traumos. Pinigais, maistu ar cigaretėmis neva pagelbėdavo jam močiutė arba ji.
Moteris neslėpė, kad pati tuose namuose patyrė tikrą pragarą, kai ten gyveno būdama santuokoje. Neva ten kasdien buvo išgėrinėjama. Ir smurtas nebuvo svetimas. Pasakojo, kad nužudytasis ir jai ranką buvo sužalojęs, savo žmoną peiliu puolęs. O jos sūnų Mantą neva net užklydę senelio sugėrovai skriausdavo.
Akivaizdu, kad tuose namuose ramybė buvusi reta viešnia. Tą patvirtino ir vyro netekusi plungiškė, sakydama, kad viskas buvo labai komplikuota. Prisiminė, kaip kartą supurtė anūką už tai, kad šis kiaušinius ir medų iš namų išnešė, o jis jai pareigūnus iškvietė. Jie liepė jai pasitikrinti blaivumą.
Nuosprendis M. Danilevičiui bus skelbiamas artimiausiu metu. Tada taps aišku, kiek jaunam vyrui teks praleisti už grotų dėl to, kad dėl nereikšmingų dalykų atėmė gyvybę žmogui, kurį jis vadino bočiumi.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...