Prisistatė naujoji valdžia

Naujosios valdančiosios koalicijos atstovai džiaugėsi, jog su meru pavyko rasti sutarimą dėl asmenų, deleguojamų į aukščiausius postus

Naujosios valdančiosios koalicijos atstovai džiaugėsi, jog su meru pavyko rasti sutarimą dėl asmenų, deleguojamų į aukščiausius postus

Vakar rytą naujosios Plungės rajono savivaldybės tarybos valdančiosios koalicijos  atstovai pakvietė žiniasklaidą į spaudos konferenciją. Jos metu pristatyti asmenys, deleguojami į politinio pasitikėjimo postus. Vicemere žadama skirti Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovę Astą Beierle-Eigirdienę, administracijos direktoriumi – „Vieningos Plungės“ deleguotą Mindaugą Kauną. Jo pavaduotoju bus dabar mero patarėju dirbantis Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos narys Mantas Česnauskas.

A. Beierle-Eigirdienės ir M. Česnausko vardai plungiškiams yra gerai žinomi, o būsimasis administracijos vadovas M. Kaunas bus visiškai naujas veidas Savivaldybės koridoriuose. Iki šiol jis dirbo (ir kurį laiką dar dirbs, kol bus gautos specialiųjų tarnybų pažymos dėl jo tinkamumo eiti Savivaldybės administracijos direktoriaus pareigas) Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininko pavaduotoju.
Pats M. Kaunas pasakojo, kad gimė ir užaugo Plungėje, baigė „Saulės“ gimnaziją. Vilniaus Gedimino technikos universitete įgijo saugos inžinerijos specialybę, vėliau baigė viešojo administravimo magistro studijas. Jau 15 metų yra statutinis tarnautojas, 10 metų dirba vadovaujantį darbą.
Tiesa, Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos kolektyvas gerokai mažesnis nei Savivaldybės administracijos, bet būsimasis direktorius minėjo nebijantis iššūkių, juolab kad ir personalo valdymo, ir viešųjų pirkimų sritys jam nėra svetimos. Be to, turi nemažai ekstremalių situacijų valdymo ir pagalbos teikimo žinių.
O kaip su patirtimi politikoje? M. Kaunas sakė nepriklausantis jokiai partijai, nes statutiniams pareigūnams tai yra draudžiama. „Vadovaujant Savivaldybės administracijai nėra kada politikuoti, reikia dirbti. Tai labiau ūkinė, o ne politinė veikla“, – pabrėžė konferencijoje dalyvavęs „Vieningos Plungės“ lyderis Liudas Skierus.
Vis dėlto konferencijos metu nemažai kalbėta ir apie tai, kad iki šiol Savivaldybės administracijos darbe būta daug politikos. Teikdamas praėjusių metų savo veiklos ataskaitą kadenciją bebaigiantis dabartinis direktorius Gintaras Bagužis kalbėjo, esą neretai jo pavaldiniai bėgdavo tartis su meru, o ne su juo. Ne paslaptis, kad net kai kurie sprendimų projektai būdavo pristatomi Tarybos komitetams, o vėliau ir pačiai Tarybai suderinus juos ne su administracijos vadovu, bet su meru.
Naujosios valdančiosios koalicijos atstovai kalbėjo, kad jau pirmosiomis dienomis imsis veiksmų, jog tokios praktikos nebeliktų. Laukia griežtas pokalbis su administracijos specialistais ir pačiu meru dėl įtakos sferų ir funkcijų pasiskirstymo. „Direktorius su pavaduotoju turi pilnai valdyti visus procesus administracijoje, o meras turi būti informuojamas, kaip vyksta darbai“, – kalbėta per spaudos konferenciją.
Dar vienas neatidėliotinas darbas, kurio imsis naujoji valdžia, bus naujų savivaldybės įmonių ir įstaigų valdybų formavimas, viešųjų pirkimų tvarkos peržiūrėjimas ir konsultavimasis su specialistais, kaip Savivaldybės vykdomus viešuosius pirkimus padaryti skaidresnius. Žadama tuos pirkimus skaidyti, kad konkursuose galėtų dalyvauti ir smulkios įmonės.
Būsimojo administracijos direktoriaus teirautasi, ar jis nebijo, kad seniau dirbantys ir gerokai vyresni administracijos specialistai nenorės klausyti jo, vos 36-erių direktoriaus? Taip pat klausta, ar jam užteks drąsos, reikalui esant, kumščiu trenkti į stalą ir griežtai pasakyti, kad bus taip, o ne anaip.
Atsakydamas M. Kaunas kalbėjo, kad visose pareigose, kurias jam teko užimti, jis būdavo vienas iš jauniausių kolektyve, bet niekada dėl to nekildavo nesutarimų, nes pavykdavo rasti bendrą kalbą. „Be to, ir darbe, ir namie, ypač auklėdamas vaikus, stengiuosi pasakyti taip, kad nereikėtų to paties kartoti du ar tris kartus“, – juokėsi M. Kaunas.
Kalbant apie naujosios kadencijos Tarybos darbą užsiminta, kad nebeliks Kaimo reikalų komiteto. Visi su kaimu susiję sprendimai bus nagrinėjami Vietos ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitete. „Bet tikrai nereikia manyti, kad kaimo problemos mums bus mažiau svarbios. Tiesiog manome, kad sujungus šiuos du komitetus daugiau Tarybos narių turės galimybę prisidėti prie kaimui svarbių klausimų sprendimo, o tai išeis tik į naudą“, – kalbėjo būsimasis administracijos direktoriaus pavaduotojas M. Česnauskas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...