Tarp pagerbtų šviesuolių – ir rietaviškis

V. Rutkauskui (centre) medalį „Tarnaukite Lietuvai“ įteikė V. Pranckietis (dešinėje) ir R. Račkauskas

V. Rutkauskui (centre) medalį „Tarnaukite Lietuvai“ įteikė V. Pranckietis (dešinėje) ir R. Račkauskas

Paskutinįjį kovo šeštadienį Panevėžio bendruomenių rūmuose surengtos iškilmės, kurių metu mūsų šalies šviesuoliams buvo įteikti Gabrielės Petkevičaitės-Bitės atminimo medaliai „Tarnaukite Lietuvai“. Vienas iš Seimo įsteigtų medalių parkeliavo ir į mūsų kraštą – Rietavą. Jį pelnė Oginskių kultūros istorijos muziejaus direktorius Vytas Rutkauskas.

Apdovanojimas medaliu įsteigtas pagerbiant iškilią asmenybę – Lietuvos rašytoją, publicistę, visuomenės bei politinę veikėją G. Petkevičaitę-Bitę. Jis skiriamas siekiant skatinti mūsų šalies žmones dirbti valstybės labui ir jos gerovei, reikšti ir įgyvendinti pozityvias idėjas, brandinančias visuomenės pilietiškumą, tautinę savimonę ir kultūrinį sąmoningumą.
Šiais metais minėtais medaliais pasipuošė šešiolika savo darbu Lietuvai atsidavusių žmonių. Tarp jų – visuomenininkai, rašytojai, mokytojai ir kitų specialybių atstovai. Džiugu, jog reikšmingo įvertinimo sulaukė ir rietaviškis V. Rutkauskas.
Panevėžiečio skulptoriaus Alfrido Pajuodžio sukurtu atminimo medaliu muziejininkas apdovanotas už daugybę darbų ir idėjų, kurias įgyvendinus tarsi atgimė Rietavo praeitis, nuo Oginskių giminės neatsiejama istorija.
„V. Rutkauskas – muziejininkas, iš užmaršties prikėlęs kunigaikščių Oginskių atminimą Rietave. Ne tik iš griuvėsių pakėlęs pirmąją Lietuvoje muzikos mokyklą, kurioje sėkmingai veikia Rietavo kultūros istorijos muziejus. Jo vadovas V. Rutkauskas sutelkė istorikų, muzikologų, kultūros paveldo tyrinėtojų pastangas, ėmėsi didžiulės asmeninės atsakomybės, kad didžiojo reformatoriaus, diplomato, politiko, paskutinio Lietuvos Didžiosios Kunigaikštystės finansų ministro, Tado Kosciuškos sukilimo vadovybės nario, Vilniaus universiteto Mokslo tarybos garbės nario, įstabiųjų polonezų autoriaus Mykolo Kleopo Oginskio 250-osios gimimo metinės būtų įrašytos į UNESCO pasaulinės reikšmės sukakčių sąrašą, kad toliau tiestųsi tarptautinės Oginskių kultūros kelio jungtys, per Lietuvą, Lenkiją ir Baltarusiją skleistųsi Oginskio polonezų kelias. Jis atgaivino Rietavo kultūrinę tapatybę ir paskleidė ją pasauliui“, – kalbėta apie rietaviškį, kurio darbai įvertinti respublikiniu mastu.
Jį kaip ir kitus laureatus sveikino bei atminimo medalius „Tarnaukite Lietuvai“ įteikė Seimo Pirmininkas Viktoras Pranckietis ir Panevėžio meras Rytis Račkauskas. Prie sveikinimų prisidėjo ir kandidatų vertinimo komisijos pirmininkas rašytojas Stasys Kašauskas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...