Seniūnų pasitarime – nuo duobėtų kelių iki koplytėlių

S. Nėries gatvėje esantis pastatas – vienas baisiausių mieste

S. Nėries gatvėje esantis pastatas – vienas baisiausių mieste

Praėjusią savaitę Rietavo savivaldybės meras Antanas Černeckis į pasitarimą sukvietė seniūnus. Padiskutuoti buvo apie ką, mat prasidėjus pavasariui problemų tikrai netrūksta: kelių greideriavimas, asfalto duobių lopymas, stogų remontas, apleistų koplytėlių tvarkymas ir daug kitų.

Žvyrkeliai nėra tragiški
Meras A. Černeckis sakė prieš posėdį pavažinėjęs po seniūnijas, apžiūrėjęs kelius ir galįs konstatuoti, kad jų būklė nėra labai tragiška. „Tikrai yra buvę ir prasčiau. Dabar reiktų tik nugreideriuoti. Kai tik bus galima, imkitės šio darbo. Be to, pastebėjau, kad kai kur pakelėse priaugę krūmų, kad reikia pagilinti griovius, sutvarkyti užžėlusius kelkraščius. Prižiūrėkim taip, kad ant kelio nesilaikytų vanduo, tada ir duobės ne taip greit išsimuš“,  – seniūnus ragino meras. Pastarieji sakė greideriavimo darbus jau pradėję, o kai kurie jau ir baigiantys.
Tačiau kai kurių asfaltuotų gatvių danga tokia, kad žodis „tragiška“ jau tikrai tinka. Viena tokių – Palangos gatvė Rietave. „Pernai kone pusę turėtų pinigų sukišom į Palangos gatvę. Danga ten tokia, kad jau nieko ir nebepadarysi“, – kalbėjo Rietavo miesto seniūnas Petras Lengvenis. Meras nieko guodžiančio pasakyti negalėjo. Anot jo, bent jau artimiausiais metais lėšų tai gatvei atnaujinti nenusimato, vadinasi, lieka vienintelė išeitis – lopyti.
Daugėdų seniūnė Asta Globienė domėjosi galimybėmis gauti lėšų Gudelių gatvei išasfaltuoti. „Per tiek metų nesu nė gabaliuko asfalto gavusi. Ką turiu žmonėms atsakyti, kurie prašo sutvarkyti neasfaltuotą likusią Gudelių gatvės dalį?“ – klausė seniūnė.
„Negalit per daug skųstis, pernai gavot pinigų apšvietimui sutvarkyti. O gatvėms asfaltuoti jų tikrai trūksta. Negaunam miestui, negaunam Bangos gatvei Pelaičiuose, kuri taip pat jau baisi, tai ką bekalbėti apie kitus kaimus. Žinoma, galima įsiskaudinti, užaštrinti problemą, bet galima į tai ir paprasčiau žiūrėti“, – atsakė A.  Černeckis.
Gyventojai gudrauja
Meras domėjosi, ar tvarkomas socialinis būstas Tveruose, kur reikia ir stogą sutvarkyti, ir remontą atlikti. „Esu parašęs prašymą Savivaldybei, kad skirtų pinigų. Laukiu, ką pasakys Taryba. Kol nėra finansavimo, nieko negaliu pradėti“,  – sakė seniūnas Antanas Zalepūgas. A. Černeckis seniūną skubino: „Pinigų tokiems dalykams tikrai turime. Tad netempkite laiko, skelbkite konkursą, sužinokite tikslią sumą ir ji bus skirta.“
Problemų dėl socialinių būstų remonto turi ir kiti seniūnai.  „Turim namą, kuriame vienas butas – Savivaldybės, kitas  – privatus, o gyventojai – be kapeikos. Privatus butas – pirmame aukšte, tad, nors stogas kiauras, jiems nevarva, todėl net nežada prisidėti. Jie įsitikinę, kad stogas  – valdiškas ir Savivaldybė turi jį pakeisti“, – pasakojo Daugėdų seniūnė A.  Globienė.
Taip pat kalbėjo ir miesto seniūnas P. Lengvenis, kuris nežino, kaip gyventojus priversti prisidėti prie stogo remonto. „Gyventojai gudrūs. Apie prisidėjimą jie net girdėti nenori, mano, kad Savivaldybė vis tiek sutvarkys. Į jų butus vanduo nebėga, ir jiems gerai. Aš jų niekaip neįveikiu.“
Analogiškos bėdos ir Medingėnuose, kur vieno buto savininkai pasakė prie stogo remonto nesidėsiantys, geriau jau butą Savivaldybei padovanosiantys. „Jei dovanoja, tai ir imkit. Sutvarkysim, turėsim socialinį būstą“, – sakė A.  Černeckis.
Finansų skyriaus vyresnioji specialistė Vanda Galdikienė seniūnams priminė, kad visi socialinių būstų nuomininkai ir laukiantieji socialinio būsto iki gegužės 1 dienos turi deklaruoti savo turtą ir pajamas. Nedeklaravusieji į būstą pretenduoti nebegalės. Tad reikėtų žmones paraginti.
Apie apleistus pastatus ir koplytėles
Na, o patys seniūnai iki gegužės 1-osios turi pateikti pastatų, kurie laikomi nenaudojami ir apleisti, sąrašus. Pastarųjų šeimininkams, kaip žinia, bus taikomas didesnis nekilnojamojo turto mokestis.
„Net nežinau, ką daryti su apleistu statiniu S. Nėries gatvėje. Sklypas šalia laidojimo namų, tad daug kam į akis krenta. Jei priklauso bankui, turim jiems rašyti, kad kuo skubiau susitvarkytų. Nes tas pastatas baigia nugriūti. Jei ten kokie vaikai įlįstų, dar ir nelaimę galime prisišaukti“, – kalbėjo meras.
Kalbėta ir apie kitus pastatus, kurie taip pat jau metų metus netvarkomi. Ypač baisūs važiuojant Klaipėdos ir Giriogirio link. Abu jie – po gaisro.
Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus specialistė Rimantė Varkalienė ragino seniūnus susirūpinti dėl koplytėlių, kurios įtrauktos į paveldo objektų sąrašą. „Dabar važinėju po kaimus ir matau, kad kai kur koplytėlės labai apleistos, kitur jų visai nebėra. Tiesa, kai kurios, kaip išsiaiškinau, yra pas gyventojus, kurie apsiėmė jas atnaujinti“, – kalbėjo R.  Varkalienė.
Lankantis Spraudžio kaime specialistei į akis krito tai, kad kaimo bažnyčios langai išdužę. Galbūt dėl senumo, o gal ir kokie chuliganai pasidarbavo. Kaip ten bebūtų, seniūnas turėtų atkreipti į tai dėmesį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...