Į kaimo kelius jau išvažiavo greideriai

Seniūnai (iš dešinės – Liudas Gricius, Danutė Rapolavičienė ir Rūta Jonušienė) išsakė jiems aktualiausias problemas

Seniūnai (iš dešinės – Liudas Gricius, Danutė Rapolavičienė ir Rūta Jonušienė) išsakė jiems aktualiausias problemas

Kelių priežiūra, atliekų tvarkymas, miesteliuose prasidėję remonto darbai ir net tymų protrūkis – šias ir kitas problemas aptarė praėjusią savaitę į posėdį susirinkę Plungės rajono kaimiškųjų seniūnijų seniūnai.

Plungės kelių tarnybos vadovas Rimas Žiūraitis

Plungės kelių tarnybos vadovas Rimas Žiūraitis

Posėdyje dalyvavo ne tik Plungės rajono savivaldybės vadovai, seniūnai, bet ir valstybės įmonės „Kelių priežiūra“ Plungės kelių tarnybos, kuri šiemet prižiūrės kaimo kelius, vadovas Rimas Žiūraitis. Jis prašė, kad seniūnai kuo skubiau parengtų ir įmonei pateiktų darbų, kuriuos kelininkai turėtų atlikti jų teritorijose, sąrašus ir grafikus.
Seniūnai domėjosi, kiek laiko jie turi šiam darbui atlikti. „Na, ne toks jau čia didelis darbas. Juk savo kelius žinot, kilometrai aiškūs, kur ką paremontuoti irgi esat suplanavę. Nėra čia ką labai ir skaičiuoti“, – sakė Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojas Česlovas Kerpauskas. „Yra to darbo. Pinigų keliams ne kažkiek teturime. Kad viskam patrupintume, reikia tiksliai susiskaičiuoti“, – atsakė Babrungo seniūnė Rūta Jonušienė.
Pavasarinį greideriavimą jau pradėję kelininkai į tas gatves, kurios kaip statybvietės perduotos kitoms įmonėms, nevažiuos. Viena tokių – palei sodininkų bendrijas besidriekianti remontuojama Babrungo gatvė, kurią prižiūrėti turėtų remonto darbus atliekanti UAB „Valda“.
„Kada paskutinį kartą važiavot Babrungo gatve? Ar jums tos gatvės būklė patinka?“ – kreipdamasis į Nausodžio seniūną Darių Preibį klausė Savivaldybės administracijos direktorius Gintaras Bagužis. D. Preibys atsakė: „Kasdien važiuoju. Ir, žinoma, ji man nepatinka.“ „Tai kodėl neskambinat „Valdos“ direktoriui, nereikalaujat, kad tvarkytų? Juk esat šeimininkas“, – tęsė direktorius. „Skambinu. Šiandien du kartus skambinau. Įmonė man nuolat pažada, bet nieko nedaro. O priversti neturiu galimybių“, – kalbėjo seniūnas.
Seniūnai pasakojo ir apie miesteliuose prasidėjusius remonto darbus. Didžiausia problema – gyventojų nepasitenkinimas. „Miestelio tvarkymo projektas buvo pristatytas visuomenei. Žmonės tada išsakė savo pastabas, projektuotojai į jas atsižvelgė, daug ką koregavo. O dabar jiems ir vėl negerai. Vieni piktinasi, kad platinama gatvė, kiti – kad klojamos ne trinkelės, o plytelės“, – pasakojo Kulių seniūnė Daivutė Petrauskienė.
Pajudėjusių gatvių tvarkymo projektu džiaugėsi Alsėdžių seniūnė Danutė Repšienė: „Jau lankosi kelininkai, vadinasi, darbai prasidės. Tas projektas kliudo šešis privačius sklypus. Su penkiais savininkais dėl visko sutariam, tačiau su vienu interesai nesutampa“, – kalbėjo D. Repšienė.
Panašiomis problemomis dalijosi ir Platelių seniūnė Danutė Rapolavičienė. „Visas miestelio centras išverstas, gyvenam kaip po karo. Vieni džiaugiasi, kad tvarkomės, kiti pyksta, sako, kad iš proto išsikraustėm“, – apie žmonių reakcijas kalbėjo seniūnė.
Seniūnams klausimų kilo ir dėl atliekų – ar laiku bus išgabentos kasmetinės akcijos „Darom!“ metu surinktos šiukšlės. Kita problema – pusiau požeminės konteinerių aikštelės, kurias planuojama įrengti seniūnijose. Seniūnai sakė sužinoję, kad atliekos tose aikštelėse turės būti griežtai išrūšiuotos, priešingu atveju jos esą nebus išvežamos. Tad domėjosi, kas tą darbą darys. Gal tai seniūnijų rūpestis?
„Tik jau neužsikraukit ant savęs šios problemos. Yra bendrovė, kuri aptarnauja, čia jos reikalai. Be to, ir gyventojai pamažu turi priprasti, kad privalo rūšiuoti atliekas“, – seniūnams atsakė meras Audrius Klišonis.
Babrungo seniūnė R. Jonušienė pasakojo pastaruoju metu sulaukianti gyventojų, sunerimusių dėl tymų protrūkio. Žmonės sako nežinantys, kur kreiptis, kad sužinotų, ar yra paskiepyti nuo šios ligos. Jai atsakyta, kad norėdami gauti tokios informacijos gyventojai turėtų kreiptis ne į seniūniją, o į savo šeimos gydytoją.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...