Ugnis persimetė ir į ūkinį pastatą, ir į mišką

Iš ūkinio pastato liko tik krūva nuodėgulių

Iš ūkinio pastato liko tik krūva nuodėgulių

Balandžio 4-ąją, apie pietus, Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai pranešta apie gaisrą, kilusį Platelių seniūnijos Stirbaičių kaime. Degė didelis plotas sausos pernykštės žolės, liepsnos buvo persimetusios ir į šalia esančio miško paklotę. Iš ugnies kelyje pasitaikiusio ūkinio pastato liko tik krūva nuodėgulių.

Informacija apie gaisrą gauta 12.40 val. Ugniagesiams pranešta, kad Stirbaičiuose matosi dūmai, galimai dega žolė. „Nuvykę nurodytu adresu gaisro neaptikome, tad teko tikslintis informaciją ir važiuoti kitur. Pasiekę reikiamą vietą, radome atvira liepsna degantį ir jau sukritusį medinį ūkinį pastatą. Ugnis buvo išplitusi, degė nemažas plotas žolės ir miško paklotė. Gaisras buvo didelis, tad prireikė papildomų pajėgų. Iš viso įvykio vietoje darbavosi keturi ugniagesių gelbėtojų ekipažai“,  – pasakojo Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus.
Nuo ko kilo gaisras, dar aiškinamasi. Sodyba, šalia kurios įsiplieskė liepsnos, – negyvenama. Tad nuo ūkinio pastato gaisras negalėjo kilti. „Pirminę versiją mes turime. Radome laužavietę, kurioje, kaip manome, kažkas degino šakas ir kitas atliekas. Ko gero, nuo tos laužavietės pirmiausiai užsidegė žolė. Paskui ugnis pasiekė pastatą ir mišką“,  – svarstė M. Pronckus.
Gaisro metu pastatas sudegė visiškai. Be to, išdegė 6 hektarai pievos ir 2 hektarai miško paklotės.
Panašus gaisras kilo ir penktadienio popietę Plungėje, Žaltakalnio gatvėje, šalia „Viados“ degalinės. Pasak M. Pronckaus, užsidegus sausai žolei, dėl stipraus vėjo gaisras ėmė sparčiai plisti ir artėti prie degalinės bei netoliese esančios automobilių pardavimo aikštelės. Per porą valandų ugnis sutramdyta, gaisras likviduotas. „Pastaruoju metu, kai taip sausa ir vėjuota, tokie gaisrai labai dažni, greitai plintantys ir itin pavojingi“, – sakė viršininkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...