Pristatyta rekordų knygos verta paroda

Jubiliejinėje parodoje –  net 80-ies kūrėjų darbai

Jubiliejinėje parodoje –
net 80-ies kūrėjų darbai

2019-ieji Plungės kultūros centrui – ypatingi, nes šiais metais įstaiga mini garbingą savo įsikūrimo bei kūrybinės veiklos sukaktį – aštuoniasdešimtmetį. Kad deramai būtų paminėtas reikšmingas jubiliejus, čia dirbantys žmonės parengė šventinę programą. Ypatingu jos akcentu tapo praėjusios savaitės ketvirtadienį visuomenei pristatyta paroda „80 Plungės krašto kūrėjų“, kurios eksponatai įkurdinti parodų salės erdvėse.

Pirmieji Kultūros centro aštuoniasdešimtmečiui skirtos renginių programos štrichai sudėlioti dar kovo mėnesio viduryje, kai pasimelsti už buvusius, esamus ir Anapilin iškeliavusius įstaigos darbuotojus bei visus mūsų krašto kūrėjus pakvietė Švento Jono Krikštytojo bažnyčia. Šventas Mišias aukojo dekanas klebonas Vytautas Gedvainis.
Plungės šventovė seniai buvo regėjusi tokią gausą tikinčiųjų  – bažnyčia buvo pilnutėlė. Kultūros baruose triūsiantys plungiškiai iki šiol mini nepaprastai gražias, jautrias ir šiltas Mišias, kurių metu dvasininkas negailėjo gerų ir prasmingų žodžių kuriančiai bendruomenei.
Atvėrę širdis maldai, po Mišių visi pakviesti paskanauti jubiliejinio torto. Kultūros centro direktorius Romas Matulis, pradėdamas jubiliejinius renginius, dėkojo savo kolektyvui už atsidavimą darbui bei įteikė savo ir mero perduotus padėkos raštus.
Į šventinę programą įsiliejo ir Kultūros centre veikiančio audimo klubo naujų erdvių atidarymas bei kūrybinės veiklos dešimtmečio paminėjimas, fotografijų paroda. Visi šie renginiai sulaukė savo publikos. Žinoma, gausiausiai plungiškiai bei miesto svečiai rinkosi į kovo 30-ąją surengtą šventinį koncertą, kurio metu pasirodė Kultūros centre veikiantys meno kolektyvai, pagerbti jų vadovai bei kiti kultūros darbuotojai.

Kruopštumu žavinčius mūsų krašto menininkų kūrinius Plungės kultūros centro parodų salėje galima apžiūrėti visą balandį

Kruopštumu žavinčius mūsų krašto menininkų kūrinius Plungės kultūros centro parodų salėje galima apžiūrėti visą balandį

Viso to lyg ir turėjo pakakti reikšmingam jubiliejui įprasminti. Bet plungiškiai nebūtų plungiškiai, jei nerastų būdų, kaip nustebinti jų darbą vertinančią visuomenės dalį. Todėl jie sumanė surengti tokią parodą, kokios dar nebuvo per visą Kultūros centro gyvavimo istoriją. Gal net visoje Lietuvoje iki šiol nebuvo užfiksuotas toks reiškinys, kai vienu metu po vienu stogu savo kūrybą pristatytų net kelios dešimtys kūrėjų.
Minint Kultūros centro įsikūrimo bei kūrybinės veiklos sukaktį, net aštuoniasdešimt mūsų krašto kūrėjų sutiko dar kartą prisistatyti visuomenei ir parodyti jai savo darbus. Parodų salėje įkurdintoje parodoje „80 Plungės krašto kuriančių žmonių“ galima pasigrožėti ne tik jau gerai visiems pažįstamų ir pripažinimą pelniusių, bet ir mėgėjų menininkų kūrybos vaisiais.
Anot R. Matulio, ši paroda puikiai perteikia plungiškių kūrybiškumą. „Džiugu, kad ji sulaukė tokio didžiulio susidomėjimo“, – sakė įstaigos vadovas ir tikino, kad šią parodą drąsiai būtų galima įrašyti į Lietuvos rekordų knygą. Mat bent jau Plungėje tokio masto paroda surengta pirmą kartą.
„Įspūdinga, kad pavyko apjungti talentingus žmones ir surengti tokią gausią parodą, kuria įprasmintas Plungės kultūros centro kūrybinės veiklos 80-ies metų jubiliejus“, – įspūdžiais jau po renginio dalijosi R. Matulis.
Reginiu bei sunkiai suskaičiuojamais darbais, papuošusiais parodų salės erdves, džiaugėsi ir ilgametė Kultūros centro tautodailės kuratorė bei plungiškių tautodailininkų vadovė Zafira Leilionienė, ir ją pakeitusi Jolanta Miltenė. Abi jos žavėjosi tuo, kad vienoje vietoje skleidžiasi skirtingų meno rūšių grožis. Mat apsilankius parodoje galima išvysti ir talentingųjų Plungės krašto medžio meistrų drožinių, ir kruopščiųjų dailininkų paveikslų, ir įvairiausių rankdarbių, siuvinių, kalvystės, keramikos darbų ir kitokių grožybių.
Tarp aštuoniasdešimties autorių puikuojasi visiems gerai pažįstamų menininkų vardai ir  pavardės. Tarp tokių – Kazimieras Striaupa, Rimantas Laima, Vytas Jaugėla, Artūras Platakis, Virginijus Narkus, Rimantas Baginskis, Domas Kazragis, Vilma Rečkauskienė, Vidas Vagnorius, Vladė Mišiekienė ir kiti.
Kiekvieno kūrėjo darbas rado savo gerbėją. Parodos lankytojai akimis „nuglamonėjo“ kiekvieną kūrinį ir džiaugėsi, kad Plungėje yra tiek daug talentingų ir kuriančių žmonių.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...