Senelį nužudęs anūkas kalės dešimt metų

Senelį nužudęs M. Danilevičius už grotų praleis dešimt metų

Senelį nužudęs M. Danilevičius už grotų praleis dešimt metų

Antradienį Klaipėdos apygardos teismo teisėjų kolegija paskelbė nuosprendį 29-erių plungiškiui Mantui Danilevičiui. Jaunas vyras nuteistas už tai, kad, būdamas  neblaivus, tyčia nužudė savo artimą giminaitį – garbaus amžiaus senelį, kurio ir močiutės namuose gyveno. Už pernai rudenį įvykdytą nusikaltimą plungiškis dešimčiai metų pasiųstas už grotų.

Nužudė tyčia
„Žemaitis“ jau rašė, kad konfliktas tarp senelio – 75-erių Alfonso Danilevičiaus – ir jo anūko įvyko vėlų praėjusių metų lapkričio 9-osios vakarą, apie 22 val. M. Danilevičius prieš nelaimę eilinį kartą buvo apsivogęs – iš senelio namų, esančių Plungėje, M. K. Čiurlionio gatvėje, nugvelbė elektrinį grąžtą. Tąkart senolis jau buvo ne juokais įpykęs, todėl  dažnai išgerinėjantį bei iš namų daiktus nešti pradėjusį anūką ėmė varyti lauk.
Jie abu ne juokais susipyko, o galiausiai M. Danilevičius nebesusivaldė ir smogė pamokslaujančiam seneliui į galvą. Kumščiu vožta ne mažiau keturių kartų. Nuo patirtų smūgių A.  Danilevičiui į smegenis išsiliejo kraujas. Išsivysčius antrinėms galvos smegenų kraujosruvoms ir galvos smegenų pabrinkimui, senolio gyvybė užgeso įvykio vietoje.
Nors jaunas vyras matė, kaip nuo patirtų smūgių senolis griuvo, tačiau neiškvietė jam medikų. Priešingai – nuėjo į kitą kambarį parūkyti. Po to grįžo ir užmigo. Jo nesujaudino ir ryte išvystas vaizdas – ant grindų gulintis senelis. M. Danilevičius neiškvietęs medikų dingo iš namų. Tokie veiksmai, anot teisėjų kolegijos, įrodo, kad plungiškis senelį nužudė tyčia.
Visų atsiprašė
Praėjusią savaitę nagrinėjant kraupios šeimos dramos detales teisme, dabar jau nuteistasis M.  Danilevičius visiškai pripažino savo kaltę. Vasarą trisdešimtmetį pasitiksiantis plungiškis neneigė smogęs seneliui, tačiau tikino, jog nė nenutuokė, kad viskas taip baigsis.
Senelio žudiku tapęs vyras teisme prisiekinėjo labai besigailintis ir visų atsiprašė. Prisiminė, jog tądien su draugu gėrė ir tik vakare grįžo namo, kur jo paties kambaryje jį pasitiko piktas senelis.
Stojo į anūko pusę
Teisme apklausta ir M. Danilevičiaus močiutė. Skirtingai nei buvo galima tikėtis, moteris stojo anūko pusėn. Sakė atleidusi jam už kraupų nusikaltimą ir prašė teismo skirti perpus mažesnę nei prokuroro pasiūlyta bausmė.
Močiutė sakė, kad jos vyras rūpinosi anūku, kuris sirgo epilepsija, gėrė vaistus, o kartu su jais – ir alkoholį. Esą senolis visą laiką prašė Manto būti žmogumi, net ant kelių klaupėsi, kone maldaudamas, kad jis nustotų girtaut ir vogt, žadėjo padėti. Juk Mantas buvo tarsi jų pačių vaikas, mat, išsiskyrus tėvams, pas juos gyveno.
Užstojo sūnų
Nagrinėjant bylą apklausta ir žudiko motina. Ji neslėpė, kad po skyrybų sūnus gyveno pas senelius. Tikino, kad ten nuolat buvo girtaujama. Gerdavo ir sūnus.
Šeimos tragediją moteris  vadino nelaimingu atsitiktinumu, kurį išprovokavo neblaivus buvęs jos uošvis (tą patvirtino ir po jo mirties atlikti tyrimai). Neva sūnus jai sakė, kad senolis pirmas jam trenkė, dėl to šis ir nesusivaldė.
Kalės dešimtmetį
Antradienį uostamiesčio teismas nusprendė iš nevaržomą gyvenimą taip mėgusio ir dėl to neva pas senelius gyventi nusprendusio vyriškio atimti brangiausią jo turtą – laisvę. Šios jis už senelio nužudymą neteko dešimčiai metų – metais mažiau nei siūlė prokuroras.
Atsižvelgta į tai, kad plungiškis anksčiau nebuvo teistas, kad nukentėjusieji jam pretenzijų neturi, be to, gailisi padaryto nusikaltimo ir visų atsiprašė.
Nuosprendis per dvidešimt dienų gali būti skundžiamas Lietuvos apeliaciniam teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...