Viešasis tualetas… lopšelio-darželio teritorijoje?

Sargo namelis, kuriame norima įrengti tualetą, – aptvertoje „Vyturėlio“ teritorijoje

Sargo namelis, kuriame norima įrengti tualetą, – aptvertoje „Vyturėlio“ teritorijoje

Prieš porą savaičių „Žemaityje“ pasirodžius straipsniui „Tualeto prie senųjų kapinių kaip nėra, taip nėra“, sulaukėme šalia kapinių esančio Plungės lopšelio-darželio „Vyturėlis“ direktorės Stanislavos Simonavičienės skambučio. „Kas čia per sumanymas? Tas sargo namelis – mūsų sklype. To dar betrūko, kad įstaigos teritorijoje viešasis tualetas atsirastų“, – piktinosi lopšelio-darželio vadovė.

Priminsime, kad minėtasis straipsnis „Žemaityje“ gimė po to, kai į redakciją paskambinusi plungiškė pasiteiravo: „Ką daryti žmonėms, kuriuos, tvarkant artimųjų kapvietes senosiose Plungės miesto kapinėse, prispiria gamtiniai reikalai? Pernai šalia jų dar stovėjo medinė būdelė, tačiau ir ta buvo nugriauta, o naujas tualetas neatsirado. Tad kur dingti bėdai prispyrus?“
Tuomet kalbintas Plungės miesto seniūnas Gintaras Domarkas žadėjo, kad tualetas bus įrengtas. Jau ir vietą jam numatęs – šalia kapinių esančiame jau dvejus metus pagal paskirtį nebenaudojamame sargo namelyje.
„Tualetas ten yra. Tačiau iš lauko į jį neįeisi. Tik per patalpą. Kita problema – neatvesta kanalizacija, prie tualeto yra tik berods trijų kubinių metrų talpykla. Taigi norint jį eksploatuoti reikia įrengti įėjimą iš lauko ir prijungti prie nuotekų sistemos. Artimiausias šulinys  – už kokių 15 metrų“, – tada situaciją aiškino seniūnas.
Visa tai perskaičiusi „Vyturėlio“ direktorė S. Simonavičienė iškart paskambino į redakciją. „Vaikų tėvai man atnešė laikraštį. Sako, negi darželio teritorijoje, kur jų atžalos laksto, viešasis tualetas atsiras? Tėveliai su tuo nesutinka, jie pasiruošę ir parašus rinkti, ir kitaip kovoti, kad šis sumanymas nebūtų įgyvendintas“, – kalbėjo S.  Simonavičienė.
Pasak direktorės, tuomet, kai tas namelis buvo statomas, nei ji, nei tėveliai neprieštaravo, kad būtų „atriekta“ dalelė teritorijos. Kol nameliu naudojosi tik sargė, niekas jokių pretenzijų nekėlė. Bet sumanymas atidaryti čia viešąjį tualetą, anot S. Simonavičienės, – tikrai absurdiškas.
Beje, pasirodžius straipsniui, įstaigos vadovė kreipėsi ne tik į redakciją, bet ir merą Audrių Klišonį, Savivaldybės administracijos Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėją Gintautą Rimeikį, seniūną G. Domarką. „Tikslaus atsakymo, kas bus daroma su tuo tualetu, neišgirdau, bet meras mano nerimą kažkiek išsklaidė. Jis apie tualetui parinktą vietą nieko nebuvo girdėjęs, bet žadėjo pasidomėti. Sakė, gal prie kapinių, o gal kitoje gatvės pusėje biotualetas bus pastatytas, tada numatytojo namelyje nebereikės“, – pasakojo S. Simonavičienė.
O ką beplanuoja seniūnas? Ar jam tualetas darželio teritorijoje – normalu? G. Domarkas sako savo plano nekeisiąs. Tualetas būsiąs ten, kur ir numatyta, nes kitų variantų jis nematąs. „Visame pasaulyje viešieji tualetai traktuojami kaip natūralus dalykas. Jie stovi Briuselio, Stokholmo ir kitų Europos sostinių centruose, o mums tualetas – kažkoks priešas. Lyg ne visi mes į jį eitume“, – samprotavo G. Domarkas.
O ką jei įstaigos darbuotojai ir vaikų tėvai tam labai prieštaraus? „Manau, nepabandę nesužinosime, ar tas tualetas  – normalus dalykas, ar kažkoks baudas. Manau, iš pradžių atidarysime jį tokį, koks yra,  – neinvestavę. Jei pasiteisins, tada įstatysime duris, atvesime kanalizaciją. O jei kažkas dėl to gulsis kryžiumi, kels maištą, uždarysime ir galvosime kažką kitką“, – toks esąs seniūno planas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...