Iš Specialiojo ugdymo centro teko evakuoti vaikus

Įstaigos kolektyvas džiaugiasi, jog anksčiau rengtos saugos pratybos davė naudos – kilus gaisrui visi žinojo, kaip elgtis

Įstaigos kolektyvas džiaugiasi, jog anksčiau rengtos saugos pratybos davė naudos – kilus gaisrui visi žinojo, kaip elgtis

Antradienio rytą, apie 8.45  val., Plungės priešgaisrinei gelbėjimo tarnybai ir kitoms specialiosioms tarnyboms pranešta, kad Plungėje, Mendeno gatvėje esančiame Specialiojo ugdymo centre, kilo gaisras. Baiminantis baisių pasekmių, iš mokymo įstaigos, kurioje tuo metu vyko pamokos, skubiai evakuota 70 mokinių.

Kaip sakė Plungės priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos viršininkas Mykolas Pronckus, gaisras kilo viename iš mokyklos kabinetų. Jo priežastis – užsiliepsnojęs šildytuvas. Dėl gaisro po patalpas pradėjo sklisti dūmai, tad iš jų teko išvesti visus ten buvusius vaikus.
„Kai atvykome, gaisras jau buvo užgesintas – užsidegęs šildytuvas išmestas laukan. Jau buvo pasirūpinta ir vaikais – mokytojai juos išvedė į lauką, o patalpas vėdino. Didesnių nuostolių gaisras nepridarė“, – pasakojo ugniagesių gelbėtojų vadovas.
Kaip pasakojo Specialiojo ugdymo centro direktorius Rimantas Gentvilas, šilumos jų mokykloje pakanka ir šildytuvų paprastai nereikia. Bet tąkart prireikė kabinetui, kuriame vyksta kineziterapijos užsiėmimai, pašildyti.
„Pas kineziterapeutę buvo atėjęs vaikas, kuris per apžiūrą ir užsiėmimus turėjo būti be viršutinių drabužių, basas.
Kad jis nesušaltų, specialistė įjungė šildytuvą, o pati gretimame kabinete bendravo su vaiku, ruošėsi užsiėmimams. Vienas paliktas prietaisas staiga užsidegė, visur pasklido dūmai“, – pasakojo įstaigos vadovas.
Pasak R. Gentvilo, Specialiojo ugdymo centrą lanko 70 vaikų, dirba 30 mokytojų. Kilus gaisro pavojui, jokios panikos nekilo, visi laikėsi specialaus plano, kurio išmoko praėjusį rudenį per ugniagesių gelbėtojų surengtus mokymus.
 „Darbuotojai nedelsdami pasirūpino vaikais. Didžiuosius išvedė į lauką, mažuosius, kad nesušaltų, – į skalbyklos patalpą. Niekas pernelyg neišsigando. Ko gero, labiausiai sustresavo mokytoja, kurios kabinete tas šildytuvas užsidegė. O vaikams tikrai nieko nenutiko, nors pas mus juk yra ir sunkiai judančių, ir vežimėliuose“, – sakė R. Gentvilas.
Dėl nelaimės mokymosi procesas buvo kiek sutrikdytas – porą pamokų vaikai praleido lauke, o kai prirūkusios patalpos išvėdintos, visi grįžo mokyklon – kas į trečią pamoką, kas į ketvirtą. „Gaisras, galima sakyti, jokių nuostolių mums nepridarė, bet buvo gera pamoka, kad turime elgtis atsargiau“,  – paminėjo direktorius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...