Vaikai į darželius ir mokyklas registruojami sklandžiai

G. Rimeikis neslėpė, kad pirmosiomis dienomis įtampos būta, bet dabar sistema veikia sklandžiai

G. Rimeikis neslėpė, kad pirmosiomis dienomis įtampos būta, bet dabar sistema veikia sklandžiai

Praėjusių metų pabaigoje Plungės rajono valdžia nusprendė įdiegti naujovę –  elektroninę centralizuotą darželinukų bei moksleivių priėmimo į švietimo įstaigas sistemą. Tikėtasi, jog tokiu būdu bus užtikrintas skaidrus ir efektyvus vaikų ir moksleivių priėmimas bei eilių į darželius ir mokyklas sudarymas, grupių bei klasių komplektavimas. Naujoji sistema startavo šių metų balandžio pirmąją. Kaip ji veikia ir ar tėveliams nekyla problemų registruojant savo atžalas į vieną ar kitą įstaigą, „Žemaitis“ kalbėjosi su Plungės rajono savivaldybės Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėju Gintautu RIMEIKIU.

– Nuo balandžio pirmosios pradėjo veikti elektroninė centralizuota darželinukų bei moksleivių priėmimo sistema. Ar pradžia – sklandi?
– Situaciją vertiname gana teigiamai. Pirmosiomis dienomis nepavyko pateikti prašymų į lopšelius-darželius. Elektroninis prašymų priėmimas į juos įsibėgėjo tik balandžio trečiąją, mat programuotojai susidūrė su tam tikromis  techninėmis kliūtimis.
O štai registracija į mokyklas vyksta sklandžiai. Šiuo metu į mokyklas užregistruotas 371 prašymas. Tiesa, nerimo neišvengta. Tėveliai taip nekantriai laukė šios naujovės, kad jau nuo ryto užgulė kompiuterius, bandydami pateikti prašymus. Bet sistema buvo paleista tik tos dienos popietę. Suprantama, kad dėl to kilo nerimo banga, kuri persikėlė ir į socialinius tinklus. Nors buvome pranešę, kad sistema startuos apie 13 val., šiokio tokio erzelio vis tik neišvengėme.
– Įtampa dėl pirmąją dieną kilusių kliūčių jau atslūgo. Su kokiais sunkumais šiuo metu susiduria vaikus elektroniniu būdu registruojantys tėvai?
– Tėvai nerimauja, jog negavo pranešimų į elektroninį paštą, kad jų prašymas užregistruotas. Programuotojai sprendžia šį klausimą. Bet noriu pažymėti, kad visų prašymai yra užregistruojami, juos tėveliai gali matyti vėl prisijungę prie sistemos. Į Švietimo, kultūros ir sporto skyrių dėl prašymų teikimo į mokyklas kreipėsi labai nedaug gyventojų. Matydami, jog sistemoje pateiktų prašymų skaičius tikrai nemažas, darome išvadą, jog registracija į mokyklas problemų nekelia.
Darželinukų tėvai dažniausiai kreipiasi dėl to, kad nedrįsta patys pildyti prašymų. Tada mes siūlome jiems sėsti prie mūsų kompiuterių ir patiems bandyti viską užpildyti.  Žinoma, kilus neaiškumų, mes jiems padedame, tačiau dažniausia jie patys tvarkingai suveda reikalingus duomenis. Būna, kad tėveliai nenori pildyti prašymų patys, tada į sistemą juos įvedame mes.
Dažnai pasitaikanti problema – užpildžius pirmąją prašymo dalį, neleidžiama pereiti prie antrosios. Programuotojai paaiškino, esą taip gali būti dėl to, jog naudojamos senos interneto naršyklės. Džiugu, jog tėveliai, pastebėję klaidas, mus informuoja, o mes iškart perduodame programuotojams, kurie nedelsdami stengiasi pašalinti nesklandumus.
– Yra tėvų, kurie gerokai anksčiau įprastu būdu, nuvykę į tą įstaigą, užregistravo savo vaikus į darželius. Koks jų prašymų likimas? Ar jie privalo juos pateikti ir internetu?
– Norime nuraminti įstaigose savo vaikučius registravusius tėvus – jų prašymai jau yra sukelti į sistemą ir artimiausiu metu tėvai galės pamatyti, kelinti jie yra tarp laukiančiųjų eilėje. O jei nekantraujama anksčiau viską išsiaiškinti, visada galima susisiekti su mumis ir mes pranešime jų vietą eilėje. Tėveliams turėtų patikti tai, kad sistemoje jie gali matyti, kokioje eilėje yra jų vaikas skirtinguose darželiuose, ir šią eilę sekti
Bet rezultatai – gana geri, nes nuo tada, kai pradėjo veikti sistema, jau užregistruoti 65 prašymai į darželius. Prieš įdiegiant naujovę, buvo įkelti 495 anksčiau pateikti prašymai. Dalis jų dubliavosi ir sistema tai parodė.
Atkreipėme dėmesį ir į tai, kad nėra įkelta tam tikrų duomenų, todėl programa tėvų nesusieja su elektroninių valdžios vartų sistema. Bet problema artimiausiu metu bus išspręsta.
– Kaip žinia, dabar madinga įvairias problemas spręsti feisbuke. Iš tėvų pasisakymų ten matyti, kad žmonėms trūksta elementarios informacijos, kur pildyti prašymą. Ar sulaukiate dėl to nusiskundimų?
– Skundai, jog trūksta informacijos, manome, yra netikslingi. Visą informaciją galima rasti Savivaldybės tinklapyje www.plunge.lt. Sukūrėme ir feisbuke grupę, kurioje pateikiame atsakymus į dažniausiai kylančius klausimus. Suprantame, jog lengviausia yra pasakyti „mažai informacijos“, bet paklauskime savęs, kiek patys įdedame pastangų, jog tą informaciją rastume.
– Dar svarbu, ar į visas klases galima pateikti prašymus?
– Nuo šių metų balandžio pirmosios į mokyklas teikiami prašymai norint mokytis tik pirmose, penktose ir devintose klasėse. Planuojame, jog nuo rugsėjo sistemoje priimsime prašymus į visas klases, norint keisti mokyklą metų eigoje. Užteks užpildyti prašymą internetu. Spręsime ir dėl priėmimo dar kitiems mokslo metams. Galbūt norintieji mokyklą lankyti nuo 2020 m. rugsėjo 1-os dienos galės prašymą pateikti ir anksčiau, nelaukiant tų metų balandžio 1-osios.
Prašymų į darželius sistemoje registruoti vaikus bus galima visus metus, be pertraukos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...