Nuo pat pirmojo posėdžio – aršios rietenos

Naujoji vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė

Naujoji vicemerė Asta Beierle-Eigirdienė

G. Bagužis (stovi) T. Raudžiui (ketvirtas iš kairės) pasiūlė darbais, o ne žodžiais palaikyti kaimą

G. Bagužis (stovi) T. Raudžiui (ketvirtas iš kairės) pasiūlė darbais, o ne žodžiais palaikyti kaimą

Tai, kad naujos kadencijos Plungės rajono savivaldybės taryboje sprendimai neslys lyg sviestu patepti, buvo galima nuspėti iškart po rinkimų. Mat valdančiąją daugumą suformavo ne Liberalų sąjūdis, kurio atstovas yra meras Audrius Klišonis, o kitos politinės jėgos – visuomeninio rinkimų komiteto „Vieninga Plungė“, Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų (TS-LKD) ir Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos atstovai (LVŽS), savo „barikadų“ pusėje turintys 16 iš 25-ių mandatų. Prognozės, kad meras ir valdantieji nuolat kibs vieni kitiems į atlapus, pasitvirtino jau ketvirtadienį per pirmąjį iškilmingą Savivaldybės tarybos posėdį.

Pradžiai – keletas pareiškimų
Po iškilmingos naujosios Tarybos narių priesaikos prasidėjo antroji – kur kas įtemptesnė – posėdžio dalis. Jos metu politikai pateikė keletą pareiškimų.
Trys iš jų – dėl frakcijų sudarymo. TS-LKD vardu kalbėjusi Asta Beierle-Eigirdienė pareiškė, kad jų partijos atstovai, kurių Taryboje yra šeši, buriasi į frakciją ir siūlo kandidatą į vicemero postą. Ir tai esanti ji – A. Beirle-Eigirdienė. Meras A. Klišonis iškart replikavo: „Siūlymas nekorektiškas. Kandidatą į šias pareigas galiu teikti tik aš.“
Netrukus apie sudarytas frakcijas pareiškė ir LVŽS bei „Vieninga Plungė“. Vėliau nuskambėjo dar vienas pareiškimas, kurį vėlgi perskaitė A. Beierle-Eigirdienė – kad „Vieninga Plungė“, konservatoriai ir „valstiečiai“ sutarė dėl koalicijos, o tai reiškia, kad jie užims valdančiosios daugumos pozicijas.
Koalicija gausi – 16-os narių. Ir ji išsyk išsakė savo pageidavimus, kad vicemero poste tikisi matyti A. Beierle-Eigirdienę, Savivaldybės administracijos direktoriaus – „Vieningos Plungės“ atstovą Mindaugą Kauną, jo pavaduotojo – LVŽS atstovą Mantą Česnauską.
A. Klišonis vėl piktinosi: „Vietos savivaldos įstatyme numatyta, kas ką teikia ir siūlo. Jūs tai puikiai žinote ir, tikiuosi, laikysitės.“
Galiausiai į Tarybą kreipėsi ir vienintelį socialdemokratą priglaudę Liberalų sąjūdžio atstovai. Jie pareiškė būsiantys šios Tarybos opozicionieriais. Dar akcentavo, kad liberalų atstovas Algirdas Pečiulis vadovaus Kontrolės komitetui, Tomas Raudys – Antikorupcijos komisijai, socialdemokratas Tadas Šetkauskis – Etikos komisijai.
„Visi gavome galimybę dalyvauti valdyme“
Atėjus laikui teikti kandidatą į vicemero postą A. Klišonis padarė tai, dėl ko, panašu, buvo susitarta iš anksto – šias pareigas pasiūlė A. Beierle-Eigirdienei. Ši siūlymą priėmė: „Meras su savo frakcija – opozicijoje, dėt to, manau, situacija nevienareikšmiška. Bet akivaizdu, kad visi gavome galimybę dalyvauti valdyme, o dabar belieka nesipykti ir visiems kartu dirbti vardan geresnio gyvenimo.“
Paaiškėjus, kad slapto balsavimo metu A. Beierle-Eigirdienės kandidatūrą palaikė 17 narių, o prieš buvo 8, naujoji vicemerė juokavo: „Tikiuosi rytdieną pradėsime nuo taikaus bendro kavagerio.“
Paliko vieną patarėją
Panašu, kad A. Klišonis ir valdantieji iš anksto buvo sutarę ir dėl to, kad meras, kaip ir iki šiol, turės du patarėjus, bet… Pradėjus svarstyti šį klausimą valdančiųjų atstovas Robertas Endrikas rėžė: „Toks sprendimas būtų neracionalus. Meras – patyręs politikas, nėra būtinybės jam patarinėti, tad tikrai užtektų ir vieno. Juolab kad daugelis kaimynų turi tik vieną, o kai kurie ir visai neturi.“
Siūlymas buvo išgirstas – sprendimą dėl dviejų patarėjų palaikė tik 9 Tarybos nariai, kiti buvo už tai, kad liktų vienas.
Atleido direktorių ir jo pavaduotoją
Kitas sprendimas ginčų nebesukėlė. Kadangi pradėjus dirbti naujos kadencijos Tarybai automatiškai baigiasi Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo įgaliojimai, Gintaras Bagužis ir Česlovas Kerpauskas iš pareigų atleisti be jokių diskusijų.
Pritarta ir tam, kad abiems būtų atlyginta už nepanaudotas atostogas, o visą kadenciją dirbusiam Č. Kerpauskui būtų išmokėta vieno atlyginimo dydžio išeitinė kompensacija.
Laikinai, kol bus paskirtas naujas administracijos vadovas, direktoriaus pareigos patikėtos Finansų ir biudžeto skyriaus vedėjai Daivai Mažeikienei.
Ir vėl sukryžiavo ietis
Sprendžiant klausimą dėl Savivaldybės tarybos komitetų skaičiaus aistros vėl įsiplieskė. Ietys sukryžiuotos dėl Kaimo reikalų komiteto. Mat meras ir opozicija buvo už tai, kad jis turi būti atskiras (kaip buvo iki šiol), o valdantieji pasisakė už, jų nuomone, racionalesnį variantą – šio komiteto prijungimą prie Vietos ūkio ir ekologijos komiteto.
Anot valdančiųjų, problemų nereikėtų skirstyti į miesto ir kaimo. Jas reikia spręsti kartu. Bet meras A. Klišonis ir jo bendrapartietis T. Raudys buvo tos nuomonės, kad kaimui reikia skirti ypatingą dėmesį, priešingu atveju kaimo problemos būsiančios nukištos ir nesprendžiamos. „Akivaizdu, kad valdantieji nepalaiko kaimo, nes per rinkimus ten už juos nebalsavo“, – argumentavo A. Klišonis. G. Bagužis oponavo T. Raudžiui sakydamas, kad šis kaimą galėtų ne kalbomis palaikyti, o darbais – greičiau sutvarkydamas Babrungo gatvę.
Įdomu tai, kad už minėtojo komiteto naikinimą buvo ir kaimo žmonėms Taryboje atstovaujantys „valstiečiai“. „Pats tam komitetui vadovavau ir galiu pasakyti, kad jis nereikalingas. Juolab kad darbas neretai būdavo beprasmis – mes priimdavom vienokius sprendimus, o Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetas nutardavo priešingai. Ir galiodavo jų sprendimas“, – sakė Marijus Kaktys.
Daugumos sprendimu, Kaimo reikalų komitetas panaikintas ir patvirtintas jungtinis – Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų. „Akivaizdu, kad 16 yra daugiau negu 9“, – mestelėjo Č. Kerpauskas, konstatuodamas, kad baigėsi laikai, kai viskas buvo taip, kaip norėjo liberalai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...