Temidė įteikė dovanas nepilnamete pasinaudojusiems vyrams

Praėjusią savaitę Plungės apylinkės teismo rūmų teisėjos Irenos Šeškauskienės nuosprendį išgirdo 1989-aisiais gimęs rietaviškis Olivijus Rulevičius ir ketveriais metais už jį jaunesnis klaipėdiškis. Jauni vyrai nuteisti už tai, kad privertė lytiškai santykiauti keturiolikos metų mergaitę. Prievartautojams, iš kurių vienas – aukos brolis, atitinkamai skirtas areštas bei laisvės apribojimo bausmė.

Baudžiamoji byla dėl nepilnametės lytinio išnaudojimo atversta vasario pradžioje. Tada į posėdį atvyko ir abu mergaitės skriaudikai, ir nukentėjusiosios globėja. Neeilinė byla sulaukė ir žiniasklaidos dėmesio, bet šios istorijos detalės liko už uždarų teismo durų, mat bylą nuspręsta nagrinėti neviešuose teismo posėdžiuose.
Apie sveiku protu sunkiai įsivaizduojamą nusikaltimą žurnalistai trumpai išgirdo iš mergaitės globėjos. Susijaudinusi moteris pasakojo, jog viskas įvyko praėjusių metų balandžio mėnesį Rietavo savivaldybėje. Globotinę vyrai lytiškai išnaudojo skirtingomis dienomis. Anot jos, jie tarpusavyje nebuvo pažįstami.
Protinę negalią turinčią dabar jau penkiolikos metų mergaitę globojanti moteris sakė, kad su O. Rulevičium jos globotinė susipažino per feisbuką. Jos tikinimu, rietaviškis puikiai žinojo, kad ji –
nepilnametė. Nepaisant to, jis pakvietė ją susitikti, o vėliau – ir į savo namus.
Po pasimatymo, pasibaigusio priverstiniu lytiniu santykiavimu, su daug vyresniu vyriškiu, namo parlėkusi mergaitė internetu susisiekė su broliu. Jam guodėsi, kas įvyko.
Išgirdęs sesers pasakojimą, Klaipėdoje gyvenantis jaunas vyras pažadėjo atvykti ir paguosti. Taip ir padarė – atvyko į vietovę, kurioje gyvena nepilnametė, ir su ja susitiko. Tačiau paguoda tada jau nekvepėjo. Brolis seserį, su kuria kartu neaugo ir bendrauti pradėjo vienas kitą suradę internete, nusiviliojo po tiltu ir ten taip pat ja pasinaudojo.
„Rūpestingasis“ brolis vėliau mergaitės globėjai pranešė, kad jo seserimi buvo pasinaudota. Nurodė ir skriaudiką – O. Rulevičių. Apie save, žinoma, neužsiminė.
Laimei, buvo išaiškintas tiek vienas, tiek kitas keturiolikmete pasinaudojęs vyras. Abu jie atsidūrė teisme. O. Rulevičius už tai, kad privertė lytiškai santykiauti nepilnametę,  nubaustas metų laisvės apribojimo bausme. Visą šį laikotarpį jam uždrausta bendrauti su nukentėjusiąja. Dar jam skirtas įpareigojimas tęsti darbą. Temidė dovaną įteikė ir broliui skriaudikui. Šiam skirtas šešiasdešimties parų areštas.
Tuo pačiu nuosprendžiu nuteistieji įpareigoti mergaitei atlyginti moralinę žalą, iš O. Rulevičiaus priteisiant 4 000, o iš nukentėjusiosios brolio – 2 000 eurų.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...