Pagaliau nuspręsta – parduoti!

Apie šio pastato likimą diskutuojama jau ne vienerius metus

Apie šio pastato likimą diskutuojama jau ne vienerius metus

Plungės rajono savivaldybė jau ne vienerius metus sprendžia, ką daryti su jai priklausančiu vadinamuoju žemės ūkio valdybos pastatu, esančiu Telšių g. 3, Plungėje. Kadangi pačiai Savivaldybei šis senas ir nutriušęs statinys jau seniai nereikalingas, ne kartą kalbėta, kad jį reikia parduoti, bet… Prie šio klausimo politikai sugrįžo dar kartą – jis nagrinėtas antradienį per pirmąjį naujos kadencijos Savivaldybės tarybos Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komiteto posėdį.

Kaip minėjome, pastato likimo klausimas gvildentas jau ne sykį. Ne kartą kalbėta, kad jį reikia parduoti, tačiau to įgyvendinti vis nepavykdavo. Kodėl? Galima tik spėlioti. Viena iš plungiškių versijų – neparduodamas, nes čia įsikūręs laikraštis „Plungės žinios“, kurio akcininkai yra mero žmona Inesa Klišonienė ir aną kadenciją Savivaldybės tarybos valdančiajai daugumai priklausęs liberalas Aidas Kėsas. Taigi gal dėl šios priežasties, o gal ir dėl kitų pastato pardavimas vis užstrigdavo.
Kaip per komiteto posėdį sakė Savivaldybės administracijos Turto skyriaus vyr. specialistė Inga Daublienė, šiuo metu užimta tik trečdalis pastato patalpų (191 kvadratinis metras iš 569 kv. m). Visos kitos – tuščios.
Pastate įsikūrusios 6 įmonės ir organizacijos. Tačiau nuomą moka tik dvi. Tai Klaipėdos apygardos probacijos tarnyba, užimanti 51 kv. metrą ir kas mėnesį mokanti po 52,52 euro, ir laikraščio „Plungės žinios redakcija“, turinti 65 kv. m, kurie jai atsieina 72,01 euro. Taigi biznis iš to labai jau menkas – nuomininkai „Plungės būstui“ iš viso sumoka vos 124,53 euro. Beje, sutartis su Probacijos tarnyba baigsis šių metų rugpjūtį, su redakcija – 2020 m. balandį.
Visiems kitiems kabinetai suteikti pagal panaudą, t. y. už dyką: Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjunga naudojasi 14 kv. m ploto patalpomis (sutartis – iki 2022 m. sausio), valstybinė įmonė „Gyvulių produktyvumo kontrolė“ – 16 kv. m (iki 2030 m. gegužės), Darbo partija – 19 kv. m (taip pat iki 2030 m. gegužės), Lietuvos socialdemokratų partija – beveik 25 kv. m (iki 2030 m. gegužės).

Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetas pritarė, kad pastatas būtų parduotas

Ūkio, ekologijos ir kaimo reikalų komitetas pritarė, kad pastatas būtų parduotas

Pasak I. Daublienės, akivaizdu, kad pastatas naudojamas neefektyviai, finansinės naudos iš jo nėra. Objektui reikalingas kapitalinis remontas, tačiau iš surenkamų nuompinigių jo niekaip neatliksi. Geriausia išeitis – prieš terminą nutraukus nuomos ir panaudos sutartis, pastatą parduoti.
Nors komitetas planavo šį reikalą tik aptarti, nuspręsta, kad nėra ko vilkinti – reikia rengti sprendimo projektą, teikti jį balandžio 25-ąją posėdžiausiančiai Savivaldybės tarybai ir tegu ši kuo skubiau priima sprendimą. Tuo pat metu nuomininkams ir panaudos gavėjams reikia išsiųsti įspėjimus, kad sutartys su jais bus nutrauktos anksčiau termino. Raštiškus pranešimus jie turi gauti likus 6 mėnesiams iki išsikraustymo termino.
„Jei dar tempsim, sulauksim žiemos ir vėl teks pustuštes patalpas šildyti“, – kalbėjo komiteto narys Robertas Endrikas.
Prieštaraujančiųjų pastato pardavimui nebuvo. Tik komiteto pirmininkė Daina Martišienė siūlė pagalvoti, kur perkelti „Gyvulių produktyvumo kontrolę“: „Tai įmonė, į kurią ūkininkai penkis kartus per mėnesį veža pieno mėginius. Jai reikia vietos, kur būtų galima arti privažiuoti. O partijos, žinoma, savo būstines gali turėti ir, tarkim, parke, rūmų oficinoje.“

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...