Kuliškiai nori išpiešti Kultūros centro pastato sienas

M. Gulbinskienė (kairėje) ir A. Alčauskienė prašė leidimo netradiciniam sumanymui

M. Gulbinskienė (kairėje) ir A. Alčauskienė prašė leidimo netradiciniam sumanymui

2019-ieji Kuliams – ypatingi, mat būtent šiais metais miestelis gali didžiuotis jam suteiktu Lietuvos mažosios kultūros sostinės titulu. Norėdami pateisinti šį vardą, kuliškiai parengė turtingą renginių programą, į kurią sugulė mėgėjišką ir profesionalų meną pristatančios šventės, festivaliai, projektai, seminarai ir kiti renginiai. Vienas tokių – gatvės meno projektas, kuriam reikalinga atitinkama erdvė. Kuliškių įsitikinimu, tinkamiausia vieta meno kūriniui – Kultūros centro pastato siena. Tad per pirmadienį vykusį Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdį prašyta leidimo dalyvauti projekte bei piešti ant numatytos įstaigos sienos.

Prašymą komitetui pateikusi Kulių kultūros centro direktorė Mirga Gulbinskienė akcentavo, kad gatvės meno projektas „Atvira Lietuvos paroda“ bus įgyvendintas visose šiųmetinėse mažosiose kultūros sostinėse. Jo metu ant įvairių pastatų ketinama sukurti dešimt originalių gatvės meno kūrinių. Vėliau neva atsiras net turistinis pastarųjų gidas-žemėlapis.
Pastatus ar kitus pasirinktus objektus ruošiamasi papuošti kultūros sostinėmis šiemet pripažintų miestelių istoriją, nutikusius įvykius bei svarbias asmenybes atspindinčiais meno kūriniais. Tokiu būdu jų svečiai, pažvelgę į gatvės freską, daugiau sužinos apie tą vietovę, suvoks jos unikalumą.
Anot M. Gulbinskienės, šio projekto dėka naujomis spalvomis sušvis nepatrauklios sienos ar kiti objektai – betoninės tvoros, transformatorinės, privatūs pastatai. Itin svarbu tai, kad pasirinkti objektai bus išmarginti ne kokiais mėgėjiškais, o profesionaliais piešiniais.
Tam, kad išskirtinis projektas neaplenktų ir Kulių, anot M. Gulbinskienės bei Kulių krašto bendruomenės „Alantas“ pirmininkės Agnės Alčauskienės, reikalingas valdžios pritarimas jame dalyvauti ir svarbiausia – leidimas piešti ant miestelio Kultūros centro pastato sienos. Būtent šį pastatą kuliškiai pasirinko meno kūriniui. Esą iš pradžių svarstyta rinktis autobusų stotelę, esančią centrinėje gatvėje, tačiau šios minties atsisakyta. Mat po minėtos gatvės sutvarkymo stotelės gali paprasčiausiai nelikti.
A. Alčauskienė pasakojo, kad, gavus Savivaldybės pritarimą, būtų laukiama kuliškių idėjų ir pasiūlymų dėl piešinio temos. Taip į projektą įsitrauktų visa Kulių bendruomenė. Iš gautų pasiūlymų būtų sukurti 2–4 eskizai, kuriuos paviešinus internetinėje svetainėje, būtų išrinktas geriausias. Kuliškiai nori, kad piešinys papuoštų šiaurinę Kultūros centro pastato sieną, kuri susideda tarsi iš nišų.
Jau turima ir pirminė piešinio vizija – galvojama apie suolelius, ant kurių sėdėtų žymūs Kuliuose gyvenę žmonės.
Išklausę kuliškes, komiteto nariai domėjosi, už kokius pinigus ketinama visa tai padaryti. Jiems buvo išaiškinta, kad projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba. Savivaldybei ši graži idėja nekainuos. Esą dėl to nepasinaudoti galimybe papuošti miestelį būtų tiesiog neprotinga. M. Gulbinskienė sakė, kad Kultūros centro pastatas – gana senas, tad meno kūrinys jį labai pagyvintų.
Posėdžiavusieji neprieštaravo šiam sumanymui. Pasigirdo net balto pavydo gaidelių, kad esą ir Plungėje galėtų atsirasti toks meno kūrinys. O naujajam komiteto nariui Mantui Česnauskui rūpėjo sužinoti, ar pasirinkta vieta piešiniui – išties gera, ar nėra numatyta Kultūros centro išorės renovacija, po kurios meno kūrinio nebeliktų.
Bet M. Gulbinskienė tikino, kad bent jau artimiausiais metais kuliškiai nesvajoja apie pastato išorės remontą. Po užsitęsusių diskusijų galiausiai priimtas vieningas kuliškiams palankus sprendimas. Tad iki rudens Kultūros centro, o kartu ir viso miestelio vaizdą pagyvins originalus meno kūrinys.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...