„Aš drįstu protestuoti“

R. Mončienė sakė esanti pasiryžusi pakovoti už didesnį atlyginimą

R. Mončienė sakė esanti pasiryžusi pakovoti už didesnį atlyginimą

Antradienį į posėdį susirinkusiam naujos sudėties Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui teko pasukti galvas, kaip neįžeisti jų užtarimo prašiusios Plungės greitosios medicinos pagalbos direktorės Rasos Mončienės bei kartu kaip nenusižengti įstatymams. Politikai į šią keblią situaciją papuolė dėl to, kad minėtoji direktorė pareiškė nesutinkanti su jai siūlomu 10-ies procentų mėnesinės algos dydžio priedu prie atlyginimo ir paprašė didesnio.

„Noriu pakovoti už save ir už savo įstaigą“, – pareiškė R. Mončienė, bet tuoj tapo aišku, kad ta kova – tik dėl jos pačios gerovės, siekiant uždirbti ne mažiau nei pernai. Nors sveikatos apsaugos ministras yra aiškiai pasakęs, kad jei įstaigos rezultatai prastėja, atitinkamai turi mažėti ir vadovui mokamas priedas prie atlyginimo.
R. Mončienės prašymas nemažinti jai iki šiol mokėto priedo nekuklus pasirodė dar ir dėl to, kad vėliau direktorė užsiminė, esą dėl prastos finansinės situacijos teks susispausti – atsisakyti pusės brigados.
Bet užtai atsisakyti iki tol jai mokėto 30-ies proc. dydžio priedo R. Mončienė tikrai nenori, nepaisant to, kad praėjusius metus jos vadovaujama įstaiga baigė su 48 tūkst. eurų nuostoliu. Šis biudžeto deficitas tapo viena iš priežasčių, kodėl, pritaikius Sveikatos apsaugos ministerijos neseniai parengtą naują metodiką, R. Mončienei šiemet siūlomas tik 10-ies proc. priedas.
Kaip sakė Savivaldybės gydytoja Oresta Gerulskienė, specialiai sudaryta Stebėtojų taryba vertino įstaigos finansinius rezultatus, tai, kiek procentų pernai kelti atlyginimai darbuotojams (R. Mončienė sakė, kad pernai ir felčerėms, ir vairuotojams atlyginimus padidino 10 proc., nepaisant to, kad ministerija reikalavo kelti mažiausiai 20-čia procentų) bei kitus kriterijus.
Susumavus rezultatus paaiškėjo, jog Plungės greitoji surinko 20 balų, o tai leidžia įstaigos vadovei mokėti tik 10-ies procentų dydžio priedą prie atlyginimo (pastovioji atlyginimo dalis, siekianti 964 eurus, liks nepakitusi).
„Noriu prašyti jūsų pagalbos ir supratimo. Aš drįstu protestuoti prieš šį vertinimą ir galiu jums paaiškinti, kodėl“, – sakė R. Mončienė. Pasak jos, įstaiga metus su minusu baigė ne dėl jos, kaip vadovės, kaltės. Esą iš Valstybinės ligonių kasos pernai gauta mažiau pajamų, nei planuota, be to, papildomų išlaidų atsirado išleidus tris darbuotojus į pensiją, mat teko jiems mokėti išeitines kompensacijas.
R. Mončienė bandė ginčytis ir dėl to fakto, kad nepakankamai pakėlė atlyginimus darbuotojams. Jos supratimu, jei felčerėms algos didintos 10-čia procentų ir vairuotojams – taip pat 10-čia, tai augimas iš viso buvo 20 procentų.
Išmušti iš vėžių tokios „matematikos“ komiteto nariai pritrūko žodžių, tad klausimas, kokio dydžio priedą direktorei mokėti, taip ir liko neišspręstas. Galutinį žodį tarti palikta Tarybai.
Beje, tuo pačiu sprendimu turės būti nustatytas priedas prie atlyginimo ir Plungės ligoninės direktoriui Antanui Martusevičiui. Jam siūloma mokėti tokį patį kaip ir pernai – 30 proc. atlyginimo dydžio – priedą, mat įstaiga praėjusiais metais dirbo pelningai, be to, rado resursų darbuotojams algas padidinti 20-čia procentų. Pats ligoninės direktorius posėdyje nedalyvavo, tad klausimų dėl šio siūlymo nekilo.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...