Palangos gatvė – penkeriems ar penkiolikai metų?

Juozas Albauskas (kairėje) siūlė du gatvės remonto variantus, Albino Maslausko pirmininkaujamas komitetas pasisakė už pigesnį

Juozas Albauskas (kairėje) siūlė du gatvės remonto variantus, Albino Maslausko pirmininkaujamas komitetas pasisakė už pigesnį

Rietavo pakraštyje esanti Palangos gatvė – tikras galvos skausmas vietos valdžiai. Dalis jos – asfaltuota, tačiau asfaltas  – vienos duobės. Kita dalis  – žvyrkelis, tad žmonės dūsta nuo dulkių ir dėl to nuolat pretenzijas reiškia. Savivaldybės vadovai jau seniai suka galvas, kaip tą gatvę sutvarkyti, o šiemet, rodos, randasi tam galimybių. Tik reikia apsispręsti, rinktis pigesnį variantą ar brangesnį. Žinoma, nuo kainos priklausys, kiek ilgai naujoji danga tvers.

Ketvirtadienį į pirmąjį posėdį susirinkęs naujos sudėties Rietavo savivaldybės tarybos Ūkio plėtros ir ekologijos komitetas išnagrinėjo keliolika klausimų. Bene ilgiausiai sugaišta diskutuojant, ką daryti su Palangos gatve, tiksliau – su neasfaltuota jos atkarpa nuo Kaštonų iki Akacijų gatvės.
Kaip sakė Ūkio plėtros ir investicijų skyriaus vedėjas Juozas Albauskas, Susisiekimo ministerija patvirtino Kelių priežiūros ir plėtros programos (KPPP) finansavimo lėšų vietinės reikšmės keliams su žvyro danga asfaltuoti paskirstymo 2019 metais tvarkos aprašą. Pagal jį lėšų gali gauti ir Rietavo savivaldybė.
„Mes patys turime pateikti objektą ar objektus, kuriuos norime tvarkyti tos programos lėšomis. Mūsų siūlymas – Palangos gatvė. Be to, turime atkreipti dėmesį į tai, kad valstybė finansuos tik pusę projektui įgyvendinti reikalingos sumos, antrąją turėsim skirti iš savo biudžeto“,  – komiteto nariams aiškino J. Albauskas.
Skyriaus vedėjas pateikė du variantus. Pirmasis – kloti vadinamąjį minkštąjį asfaltą. Projektas kainuotų apie 78 tūkst., Savivaldybės indėlis – apie 40 tūkst. eurų. Tokiam asfaltui suteikiama 15 metų garantija.
Kitas variantas – pigesnis – už 23 200 eurų, Savivaldybei prisidedant 11,6 tūkstančio. Kelias būtų padengtas dulkes sulaikančiu vienasluoksniu apdaru (jį sudaro 8 cm skaldos ir sluoksnis betono), kuris laikytųsi apie 5  metus. Tad kurį variantą rinktis  – brangesnį ir ilgaamžiškesnį ar pigesnį, bet nepatvarų?
„Paraišką reikia pateikti iki balandžio 30-osios. Taigi turim apsispręsti ir teikti Tarybai. Jei renkamės brangesnį variantą, 11 tūkstančių galime paimti iš mums skirtų KPPP lėšų. Bet dar apie 30 tūkstančių trūks, tad ir turime nutarti, iš kur jų gausime – naudosime banko paskolą ar ieškosime savo biudžete, atsisakydami kažkokių kitų darbų. Jei renkamės pigesnį variantą, kuriam reikia 11,6 tūkstančio, užteks KPPP pinigų“, – situaciją aiškino J. Albauskas.
Ūkio plėtros ir ekologijos komiteto pirmininkas Albinas Maslauskas svarstė: „Jei rinksimės pigesnį variantą, po penkerių metų vėl turėsim investuoti. Tai gal galvokim apie brangesnį.“ Meras Antanas Černeckis jam atsakė: „Jei renkamės brangesnį, tada iškart nuspręskim, kokių kitų darbų atsisakom. Mano įsitikinimu, kelius turim tvarkyti iš Kelių priežiūros ir plėtros programos, o ne bendrų biudžeto lėšų. O jei visus 40 tūkstančių imam iš KPPP, vadinasi, kažkokių projektų nebegalėsim įgyvendinti.“
A. Černeckio nuomone, gerai būtų ir tas pigesnis variantas. Kadangi sunkiasvoris transportas ten nevažiuoja, danga gal laikytų ne 5-erius, o 10 metų. Savivaldybei nebūtų brangu, o gyventojams – kur kas geriau nei yra dabar.
„Toje vietoje planuojam aplinkkelį, bet dar kokį dešimtmetį jo tikrai nebus, nes esam tik 22-oje vietoje Lietuvoje. Jei tas vienasluoksnis apdaras 10 metų laikys, gal sulauksim ir aplinkkelio“, – svarstė meras. Komiteto narys Viktoras Krajinas abejojo: „Žinoma, suderinti sudėtinga, kai norisi ir žmonėms kelią pagerinti, ir taupiai apsieiti. Bet žiūrėkime, kad neišeitų taip, jog šykštus moka du kartus.“
Po ilgų diskusijų vis dėlto nutarta – pasirinktas pigesnis variantas. Esą kainuos nebrangiai, o dulkių sumažės, pravažiavimas pagerės. „Svarbu, kad kažkas pajudėtų. Teikim šį projektą, o jei, tarkim, iš kažkur žybt ir nukristų kokie 50 tūkstančių eurų, mes juk lankstūs, galėsim savo sprendimą ir pakeisti“, – juokavo komiteto pirmininkas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...