Apsvaigusių ir ginkluotų kauniškių kelionė baigėsi Plungėje

Naktį miesto gatvėmis visureigiu važinėjanti ginkluota kompanija, apsitaisiusi neperšaunamomis liemenėmis bei apsirūpinusi narkotikais, primena filmą apie mafiozų gyvenimą. Bet praėjusių metų rudenį išvysti šį vaizdelį galėjai ne kino teatre, o Plungėje. Būtent toks ekipažas, sulipęs į „Volkswagen Toureg“, siautėjo mūsų miesto gatvėmis. Apie įtartinai manevruojantį automobilį buvo pranešta ir policijos pareigūnams. Sustabdę visureigį, šie sulaikė ne tik neblaivų jo vairuotoją, bet ir apsvaigusius keleivius, mat automobilyje buvo rasta narkotikų, šaunamųjų ginklų ir šaudmenų. Dėl disponavimo jais du kauniškiai sėdo į teisiamųjų suolą. Praėjusią savaitę Plungės apylinkės teismas jiems paskelbė nuosprendį.

Apsvaigę ir ginkluoti
Dėl neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais ir šaudmenimis teisme teko aiškintis dviems kauniškiams: 1980-aisiais gimusiai Giedrei Bašinskienei ir dešimčia metų vyresniam Vigirdui Truklickui.
„Žemaitis“ rašė, kad grėsmingai atrodantis ekipažas į plungiškių pareigūnų rankas pakliuvo vėlų praėjusių metų rugsėjo 11-osios vakarą, truputį po 23 valandos. Visureigis buvo sustabdytas Laisvės gatvėje, ties 46-uoju numeriu pažymėtu namu. Patikrinus „Volkswagen Toureg“ vairuotojo blaivumą, paaiškėjo,kad jis – įkaušęs. Į alkotesterį jis „pripūtė“ 1,61 promilės. Automobilyje buvo dar trys vyrai, kurie sėdėjo gale, bei priekyje įsitaisiusi moteris.
Policininkai nusprendė patikrinti visą automobilį. Jų įtarimai, kad su šiuo ekipažu kažkas negerai, pasitvirtino. Apžiūrint transporto priemonės saloną, po vairuotojo sėdyne rastas pistoletas su tuščia dėtuve. Ten pat aptikta dar viena dėtuvė su penkiais šoviniais. Bet ir tai – dar ne viskas.
Patikrinę moters rankinę, pareigūnai aptiko revolverį su šoviniu. Kam priklauso ginklai, niekas iš važiavusiųjų nepaaiškino. Visas ekipažas buvo išgabentas į Plungės komisariatą, o čia rastų daiktų sąrašas dar pasipildė. Tos pačios moters piniginėje rasti keli maišeliai su narkotinėmis medžiagomis. Įdomi ir ta detalė, kad kai kurie kompanijos dalyviai vilkėjo neperšaunamas liemenes.
Keli zuikiai – vienu šūviu
Taigi policija, sustabdžiusi vieną automobilį, pradėjo kelis ikiteisminius tyrimus: dėl to, kad asmuo sėdo neblaivus prie automobilio vairo, dėl aptiktų narkotikų ir neteisėto disponavimo šaunamaisiais ginklais. Kaip ir buvo minėta, už pastarąjį nusikaltimą buvo teisiami tik G. Bašinskienė ir V. Truklickas. Tiesa, moteris figūravo ir byloje dėl narkotikų. Už tai, kad turėjo narkotinių medžiagų, baudžiamuoju įsakymu jai skirta 500 eurų bauda.
Baudžiamoji byla dėl neteisėto disponavimo ginklais Plungės apylinkės teismo rūmuose buvo atversta balandžio ketvirtąją. Kauniškių porelė kaltinta tuo, jog neturėdama leidimo įgijo, laikė ir nešiojo ginklus bei šaudmenis. G. Bašinskienė ne jai priklausantį revolverį laikė savo rankinėje, o V. Truklickas  – minėtą revolverį bei pistoletą laikė be leidimo. Jam dar teko aiškintis ir dėl automobilyje bei per kratą jo namuose, Kauno rajone, rastų iš viso vienuolikos šovinių.
Kaltės neneigė
Išgirdę, kuo yra kaltinami, kauniškiai kaltės neneigė. Jų pečius užgulusius kaltinimus palengvino visiškas kaltės pripažinimas, dėl to byla buvo išnagrinėta sutrumpinto proceso tvarka, kas garantuoja trečdaliu mažesnę bausmę.
Paprašytas prisiminti praėjusių metų rudens įvykius, V.  Truklickas pasakojo, jog tądien jis šventė sūnaus sugrįžtuves iš užsienio. Vakarėlyje dalyvavo ir sūnaus kviesta G. Bašinskienė. Linksmybėms įgavus pagreitį, sūnus neva užsimojo važiuoti į Juodupėnus, esančius Kretingos rajone. Esą turėjo neišspręstų reikalų su buvusiais bendraklasiais. Kelionės iniciatorius pats ir sėdo prie vairo.
Lėkdama Žemaitijon trijulė toliau gėrė, vėliau prie jų prisijungė du kretingiškiai. Visa kompanija galiausiai atsidūrė Plungėje, o čia buvo sulaikyta policijos pareigūnų.
Paklaustas dėl ginklų ir šovinių, kauniškis įstengė paaiškinti tik galimą šovinių atsiradimo istoriją. Esą jie buvo rasti buvusios jo sugyventinės namuose. Juos ketinta perduoti policijai, tačiau moteris dėl ligos mirė, dėl to jo pečius užgulė visai kiti rūpesčiai. Kodėl ginklus įsimetė į automobilį, kaltinamasis nesugebėjo paaiškinti. O neperšaunamas liemenes sakė apsivilkę dėl šilumos, esą tai – tarsi koks žaidimas buvo.
V. Truklickas aiškino, kad Plungėje užmigo ir pabudo žadinamas pareigūnų. Tą patį sakė ir G. Bašinskienė, kuri esą kartu važiavo tik norėdama pasivažinėti. O revolverį į rankinę įsidėjo dėl saugumo, nes girti vyrai ėmė apžiūrinėti ginklus. Tad ji tikino taip pasirūpinusi, kad niekas nesusižeistų.
Kokiu tikslu apsvaigęs, ginkluotas ir neperšaunamomis liemenėmis apsitaisęs ekipažas vyko į Plungę, niekas nepaaiškino. Ką kartu veikė kretingiškiai, taip pat nepasakė. Tikėtina, kad nieko gero kompanija neketino nuveikti. Reikia tik džiaugtis, kad galimam nusikaltimui kelią užkirto policijos pareigūnai, o tiksliau – apie įtartiną automobilį jiems pranešęs asmuo.
Abu ne kartą teisti
Abu kauniškiai – ne kartą teisti, o pastarąjį nusikaltimą įvykdė neišnykus teistumui. Tad prokurorė V. Bašinskienei siūlė skirti trečdaliu sumažintą metų ir keturių mėnesių laisvės atėmimo bausmę, jos vykdymą atidedant pusantrų metų, o V. Truklickui – dviejų metų lygtinę.
Balandžio 18-ąją kauniškiai išgirdo teismo verdiktą. G. Bašinskienei skirta subendrinta laisvės atėmimo aštuoniems mėnesiams bausmė, jos vykdymą atidedant metams bei įpareigojant visą šį laiką tęsti darbą.
V. Truklickui skirta dviejų metų laisvės atėmimo bausmė, jos vykdymą atidedant pusantrų metų bei įpareigojant per du mėnesius nuo bausmės vykdymo pradžios pradėti dirbti.
Revolveris, pistoletas, dvi dėtuvės ir kulkos nuosprendžiui įsiteisėjus bus perduoti Lietuvos ginklų fondui, o trys tūtelės, dvi tuščios šovinių dėžutės – sunaikintos. V. Truklickui bus grąžintos tik dvi neperšaunamos liemenės, peilis su dėklu ir dėtuvė su įrankiais ir priemonėmis ginklams valyti.
Šis nuosprendis per 20 dienų dar gali būti apskųstas aukštesnės instancijos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...