Ragina skelbti konkurencinį karą „Plungės bioenergijai“

Arūnas Tamošauskas pritarė, kad ekspertinės kompetencijos šilumos ūkyje tikrai trūksta

Arūnas Tamošauskas pritarė, kad ekspertinės kompetencijos šilumos ūkyje tikrai trūksta

Balandžio mėnesį šilumos kaina Plungėje šoktelėjo net iki 7,37 cento už kilovatvalandę. „Tai, ko gero, rekordinis įkainis! Šitiek plungiškiai, manau, dar niekada nėra mokėję. „Plungės šilumos tinklų“ tarifas visų Lietuvoje šilumos tiekėjų sąraše nukritęs į 39-ąją vietą. Manau, turime problemą, kurią naujosios kadencijos Tarybai reikia spręsti čia ir dabar“, – per Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto posėdį kalbėjo jo narys Liudas Skierus.

Reaguodamas į tai, kad šilumos įkainis nuolat auga, L. Skierus sakė kreipęsis į ekspertą, kad šis paanalizuotų „Plungės šilumos tinklų“ ir UAB „Plungės bioenergija“, iš kurios perkama didelės dalis šilumos, kainodarą.
Atlikus analizę esą paaiškėjo, kad „Plungės bioenergija“, pasinaudodama nauju Šilumos ūkio įstatymu, kuris įsigaliojo šių metų sausio 1-ąją, į savo išlaidas kasdien pradėjo papildomai įskaičiuoti apie tūkstantį eurų. Taigi nuo metų pradžios šios įmonės išlaidos padidėjo 152-iem tūkstančiais eurų ir ta suma, žinoma, atsispindi kilovatvalandės kainoje. „Jei nieko nedarysime, iki metų pabaigos „Plungės bioenergija“ papildomai mums priskaičiuos dar apie 150 tūkstančių. Taigi per metus  – 300 tūkstančių eurų“, – kalbėjo L.  Skierus.
Tarybos nario įsitikinimu, šilumos kaina auga be jokio pagrindo ir tai būtina stabdyti. „Ekspertas suskaičiavo, kad dabar pigiau išeitų kūrenti dujomis, nei pirkti šilumą iš „Plungės bioenergijos“, kuri dabar neturi čia konkurentų. Aš siūlau įjungti „Plungės šilumos tinklų“ dujinį katilą, patiems gamintis šilumą ir taip priversti nepriklausomą gamintoją sumažinti kainą“, – išeitį siūlė politikas.
Kitas L. Skieraus siūlymas – Savivaldybės tarybos sprendimu skelbti konkursą ir nusamdyti ekspertus, kurie siūlytų variantus, kaip būtų galima mažinti šilumos kainą. „Nesu prieš naująjį šilumos tinklų direktorių Arūną Tamošauską, bet tikrai manau, kad nei Savivaldybė, nei pati bendrovė neturi specialisto, kuris gerai išmanytų šiuos reikalus. Todėl esu įsitikinęs, kad geriausia išeitis – samdyti ekspertus ir pradėti kažką daryti“, – kalbėjo komiteto narys.
L. Skieraus teigimu, jei meras Audrius Klišonis ar kas kitas Savivaldybėje juo netiki, tegul pasižiūri į tų savivaldybių, kurios samdo ekspertus, rezultatus: „Šilutė samdo ir turi 5,26 cento kainą, Tauragė irgi samdo, jų šilumos kaina – 4,94 cento, Utenos – 4,71 cento. O mes mokam 7,37 cento.“
Posėdyje dalyvavęs „Plungės šilumos tinklų“ generalinis direktorius A. Tamošauskas L.  Skierui visiškai pritarė: „Jūsų varianto tikrai neatmetu. Tarkimės, ieškokime išeičių. O tam, kad ekspertinės kompetencijos Plungės šilumos ūkyje trūksta, aš visiškai pritariu.“
Kadangi prieštaraujančiųjų L.  Skieraus sumanymui nebuvo, jis kreipėsi į Savivaldybės administracijos Juridinio ir personalo administravimo skyriaus vedėją Vytautą Tumą, kad šis parengtų Savivaldybės tarybos sprendimą, kuriuo vadovaujantis būtų organizuojamas konkursas ekspertui samdyti.
V. Tumas klausė: „Sprendimą tai aš parengsiu. O kas suformuluos klausimus, kuriuos mes tam ekspertui norime pateikti?“ L. Skierų skyriaus vedėjo paklausimas įpykdė: „Aš nesikišu į juridinius reikalus, jūs nesikiškit į šilumos ūkį. Parenkit Tarybos sprendimo projektą, nusamdykim ekspertą, o kokius klausimus jam užduoti, nuspręsime eigoje.“
Taip ir nutarta – rengti sprendimą ir pradėti eksperto, galinčio pažaboti šilumos kainos augimą, paieškas.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...