Plaukimo pamokos vyksta ir Plungėje

Nors baseinas nedidelis, jame puikiai sutilpo net 8 plaukimo pamokas lankę pradinukai

Nors baseinas nedidelis, jame puikiai sutilpo net 8 plaukimo pamokas lankę pradinukai

Kol Plungė vis dar tebeplanuoja statyti baseiną, tėvai yra priversti sukti galvas, kaip išmokyti vaikus saugaus elgesio vandenyje. Apie vasarą Plungės sporto ir rekreacijos centro rengiamas plaukimo pamokas Platelių ežere girdėjo dažnas plungiškis, tačiau nedaug kas žino, kad pradinukai plaukimo pradmenų mokomi ir Plungės specialiojo ugdymo centre esančiame baseine.

Tiesa, šioje ugdymo įstaigoje esantis baseinas – visai nedidukas, vos 7-ių metrų ilgio. Tačiau ir tokio užtenka, kad vaikai išmoktų nebijoti vandens ir pramoktų plaukti.
Plaukimo pamokas čia vedantis ir jose pradinių klasių vaikų iš visų rajono mokyklų laukiantis kineziterapeutas Vytautas Gromnickas šią žiemą ir pavasarį dirbo su 8-ių vaikų grupe. Šiuos vaikus susirinko iš skirtingų Plungės miesto mokyklų, pabendravęs su jų vadovais ir pedagogais. Šie apie galimybę lankyti plaukimo pamokas papasakojo pradinukų tėveliams, o labiausiai tuo susidomėję ir atvedė savo atžalas į Specialiojo ugdymo centro baseiną.
Kaip sakė šio centro direktorius Rimantas Gentvilas, mokykla, gavusi Europos Sąjungos paramą, šį baseiną įsirengė prieš 5-erius metus. Daugiausiai jis naudojamas kaip sveikatinimo priemonė šią įstaigą lankantiems mokiniams, tačiau vakare, kai mokykla ištuštėja, yra galimybė baseine rengti pamokas ir kitų mokyklų vaikams.
V. Gromnickas šiemet tokias pamokas rengė pirmąkart, tačiau sakė, kad tą būtinai darys ir kitais mokslo metais. Jei bus daugiau susidomėjusių, galbūt net pavyks sudaryti dvi norinčiųjų pramokti plaukti grupes. Tiesa, kol kas šie užsiėmimai buvo mokami, tačiau kineziterapeutas sakė turįs viltį ateityje jiems gauti finansavimą, mat kitų miestų, turinčių baseinus, savivaldybės pilnai finansuoja pradinukų plaukimo mokymus (pavyzdžių toli ieškoti nereikia  – tokios pamokos savivaldybės pradinukams rengiamos Rietavo baseine).
Praėjusio ketvirtadienio vakarą V. Gromnicko vedamas plaukimo pamokas kelis mėnesius lankę vaikai tėveliams pademonstravo, ko per tą laiką išmoko. Pradinukai mikliai nardė ir plaukiojo po baseinėlį, trenerio liepimu rodė, kiek gali išbūti po vandeniu sulaikę kvėpavimą ir kiek ilgai išsilaikyti ant vandens.
Matydami tokius savo atžalų pasiekimus, tėvai neslėpė džiaugsmo. Trečiokės Saulės tėvai pasakojo, kad iki tol jų dukra bijojo vandens – vasarą ežere jai užtekdavo tik pabraidyti, kai tuo tarpu bendraamžiai ir daug mažesni pypliai drąsiai turkšdavosi vandeny.
Stebint Saulės baseinėlyje atliekamus viražus buvo sunku patikėti, kad tėvai kalba apie tą pačią mergaitę. Buvo akivaizdu, jog trenerio padedama ji ne tik įveikė vandens baimę, bet ir neblogai pramoko plaukti bei nardyti. „Dabar, kai sušils, nebeištrauksime iš Platelių ežero“,  – juokėsi Saulės tėvai.
Kartu su Saule plaukimo pamokas lankiusio Mykolo mama pasakojo, kad jos sūnus plaukimo pradmenų pramoko praėjusią vasarą Sporto ir rekreacijos centro rengtuose užsiėmimuose Plateliuose. Į Specialiojo ugdymo centro baseiną ji sūnų atvedė užtvirtinti įgytas žinias.
Ir Mykolo mama, ir kiti baseine linksmai laiką leidžiančias savo atžalas stebėję tėvai sakė, kad jiems svarbiausia – jog vaikai mokėtų saugiai elgtis vandenyje. O to geriausiai mokytis su specialisto pagalba. Maža to, visi 8 gavo pažymėjimus, kad išlaikė plaukimo pradmenų programą ir yra pasirengę tobulinti savo įgūdžius.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...