Garbės piliečiams atminti – penki ąžuolai

Parke pasodinti penki Plungės garbės piliečiams skirti ąžuoliukai

Parke pasodinti penki Plungės garbės piliečiams skirti ąžuoliukai

Balandžio 18-ąją klubo „Oginskių dvaro bičiuliai“ iniciatyva Plungės parke, prie nebeišlikusios muzikantinės, pasodinti penki ąžuoliukai. Stiebdamiesi į viršų ir modami praeiviams kol kas dar liaunomis, o vėliau tvirtomis šakomis jie primins apie penkias Plungei nusipelniusias asmenybes – iškilius žmones, kuriems už jų darbus ir nuopelnus mūsų kraštui suteiktas Plungės garbės piliečio vardas.

Nors Plungės garbės piliečių sąrašas yra gana ilgas – jame net 25 pavardės, parke pasodinti tik penki ąžuoliukai, kurie įprasmins penkių iškilių asmenybių atminimą. Visos jos vienaip ar kitaip susijusios su „Oginskių dvaro bičiulių“ klubu, jo veikla.
Anot Romos Žilinskienės, jos vadovaujamas klubas didžiuojasi turėdamas net penkis Plungės garbės piliečius. Tai  – šviesaus atminimo išeivijos dailininkas, daug prisidėjęs prie Žemaičių dailės muziejaus įkūrimo, Juozas Bagdonas (1911–2005), kraštotyrininkė ir knygų apie Plungės kraštą autorė Eleonora Ravickienė (1916–2004), Plungės žydų bendruomenės atminimo puoselėtojas, tautodailininkas Jakovas Bunka (1923–2014) bei iki šiol kartu su mumis esančios Ula Amsler (gim. 1943 m., organizacijos „Pagalba Plungei“ vadovė, kultūrinių mainų ir labdaros siuntų vežėja) bei Danutė Monika Baltutienė (gim. 1937 m., „Oginskių dvaro bičiulių“ garbės prezidentė, Australijos lietuvių fondo paramos Pasaulio žemaičių dailės parodoms organizatorė).
Būtent apie šiuos žmones, jų darbus ir veiklą primins parke šlamantys ąžuolai, kuriuos pasodino klubo nariai. Sodinimo ceremonijoje dalyvavo ir pati U. Amsler bei jos vyras Peteris, atvykę iš Vokietijos.
Ula neslėpė, kad jai šis sumanymas buvo didžiulė staigmena. Plungės garbės pilietė dėkojo už tokį dėmesį ir sakė, kad visada atvykusi į mūsų miestą aplankys šią vietą ir pasidžiaugs savo medžiu.
Ko gero, tokia pagarbos išraiška būtų labai džiaugęsi ir Anapilin jau iškeliavę paminėti garbės piliečiai. Atėję ir prisiglaudę prie stiprybę simbolizuojančio savojo medžio, jie veikiausiai būtų pasisėmę dar daugiau energijos bei įkvėpimo naujiems darbams. Juk, anot R.  Žilinskienės, šis garbus penketas it tie ąžuolai visus žavėjo savo stiprybe ir veržlumu.
Pasodinus medelius, prisiminta, kad Lietuvoje nuo gilios senovės vyrauja ypatinga pagarba medžiui, laikoma, kad kiekvieno pareiga yra pasodinti bent po vieną medelį. Ąžuoliuko ar kitokio medelio sodinimo ritualu pagerbiami žymūs žmonės, iškilios datos, įamžinami reikšmingi įvykiai, puošiama ir turtinama aplinka. Ąžuolas – vienybės ir stiprybės simbolis, kuris gali gyvuoti 700 metų ar net ilgiau.
Tikimasi, jog Plungės garbės piliečiams skirti ąžuolai gyvuos daug ilgiau ir taip skelbs žinią apie iškilias mūsų krašto asmenybes.
Įgyvendinę gražią idėją, klubo nariai bei visi jiems talkinusieji pakviesti į biblioteką, kur, gurkšnojant arbatą, dar kartą prisiminti didžių žmonių dideli darbai. Nepamiršta perduoti ir klubo garbės prezidentės D.  Baltutienės sveikinimų Velykų proga.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...