Velykėles mažieji kalvariškiai pasitiko su močiutėmis

Margučiams dažyti reikalingas priemones ir kiaušinius mokykloms dovanojo „Bruneros“. Įmonės dėka mažieji ir jų močiutės bei mamos galėjo išbandyti įvairias kiaušinių marginimo technikas

Margučiams dažyti reikalingas priemones ir kiaušinius mokykloms dovanojo „Bruneros“. Įmonės dėka mažieji ir jų močiutės bei mamos galėjo išbandyti įvairias kiaušinių marginimo technikas

Ateinantį sekmadienį visa tikinčiųjų bendruomenė švęs Atvelykį, kuris dar vadinamas Vaikų arba Mažosiomis Velykėlėmis. Jas vieni pirmųjų  balandžio 16-ąją pasitiko ir smagiai atšventė Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos pradinukai. Mažieji šios mokyklos moksleiviai jau ne pirmus metus dalyvavo VšĮ „Bruneros“ iniciatyva surengtose „Mažosiose Velykėlėse su močiute“, kurių metu netrūko nei geros nuotaikos, nei smagios veiklos. Į šventinį šurmulį mažieji įsuko ir močiutes bei mamas.

Renginio Žemaičių Kalvarijos gimnazijoje metu paaiškėjo, jog nė vienas pradinukas nežino, kad velykinis kiaušinis yra ne tik stalo puošmena, bet ir šimtmečius iš kartos į kartą užkoduotuose raštuose perduodama žinia. Vaikai ištempę ausytes klausėsi ir stebėjosi, kad dovanojamu margučiu anuomet linkėta vaisingų metų, gero oro, dievų malonės. O viena močiutė dar paaiškino, kad kiaušinis simbolizuoja pavasario gamtos atgimimą bei kiekvieno gyvo sutvėrimo pradžią.
Bet nemanykite, kad „Bruneros“ iniciatyva Velykėlių šventei suburti mažieji gimnazijos moksleiviai vien tik žiniomis sotinosi. Iš tiesų apie bene gražiausią pavasario šventę, jos tradicijas ir simbolius kalbėta vėliau, po nuotaikingos meninės programos, kurią gausiai susirinkusioms mamytėms ir močiutėms dovanojo kalvariškiai pradinukai.
Kūrybingieji 1–4 klasių mokiniai savo viešnias nustebino smagiais šokiais. Tiek močiutės, tiek mamytės liko sužavėtos savo vaikučių pasirodymais. Klausydamos muzikos bei stebėdamos, kaip gražiai straksi jų mažieji šokėjai, ne viena ir pati palingavo. Vėliau renginio vedėjai – kiškučiai Pilkutis ir Baltutis – jas pakvietė kartu pašokti.
Po smagių šokių visi išsirikiavo į didelį ratą, į kurio vidurį atliuogsėję kiškiai sumanė patikrinti, ar daug močiutės ir mamytės žino apie Velykas bei margučius. Kiškiai liko nustebę, kiek jos išmano. Žinoma, turtingiausiu žinių bei patirties bagažu galėjo pasigirti močiutės.
Pasibaigus linksmybėms mažųjų laukė rimtas darbas – kiaušinių marginimo dirbtuvėlės. Joms buvo skirtos net keturios erdvės, kur su mažaisiais darbavosi ir kiaušinių marginio paslaptimis dalijosi vaikų mamos bei močiutės. Pastarosios  anūkams demonstravo pačius įvairiausius kiaušinių marginimo būdus. Mažieji gimnazistai kiaušinius puošė ir vašku, ir su įvairiausiais augalais, siūlais. Buvo aišku, kad Velykos jų namuose bus tikrai margaspalvės.
Dirbtuvėles reikalingomis priemonėmis – kiaušiniais, dažais ir kitais būtinais dalykėliais – aprūpino VšĮ „Bruneros“. Anot įmonės vadybininkės valgyklų priežiūrai Viktorijos Lukaitės, visos šalies mokinius maitinančiai įmonei svarbu, kad vaikai per savo patirtį prisiliestų prie Velykų tradicijų. Todėl „Bruneros“ pasirūpino, kad nė viena įstaiga, kurioje vyko ši šventė, nepritrūktų nei kiaušinių, nei jiems marginti reikalingų priemonių.
Gražiu jau trečius metus organizuojamu renginiu, suburiančiu kelis šimtus pradinukų visoje Lietuvoje, džiaugėsi ir įmonės marketingo skyriaus vadovė Silva Petrikauskienė. Pasak jos, ši šventė –
ne tik proga smagiai praleisti laiką, sužinoti naujų dalykų, bet ir prisiminti sveikus maitinimosi įpročius, už kuriuos esą ypač pasisako jos atstovaujama įstaiga.
Be kalvariškių, „Mažąsias Velykėlės su močiute“ surengė ir alsėdiškiai. „Bruneros“ dėkinga mokykloms, kurios noriai dalyvauja šiame jų projekte ir padeda prisikviesti vaikų močiučių bei mamyčių. Juk būtent šeimoje pradedamos skiepyti pirmosios sveiko maitinimosi taisyklės, susipažįstama su mitybos kultūra, sveikos mitybos privalumais ir prasto, nesveiko maisto daroma žala.
Skirtingas kartas suburiančiu renginiu patenkintos liko ir močiutės bei mamos. Močiutė Jadvyga sakė, kad tai – puiki proga pabendrauti su anūkais, pamatyti, kuo jie gyvena mokykloje. Smagu prisiminti ir Velykas, papasakoti apie jas savo mylimiems anūkėliams. Gerų žodžių apie „Bruneros“ iniciatyvą negailėjo ir gimnazijos pradinukų mokytojos.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...