Prasidėjo brandos egzaminų sesija

Trečiadienį šalyje prasidėjo valstybinių brandos egzaminų sesija. Mokyklas baigiantys jaunuoliai gebėjimą kalbėti anglų, rusų, vokiečių kalbomis demonstravo visą šią savaitę. Plungės savivaldybėje populiariausias tarp užsienio kalbų – anglų kalbos valstybinis brandos egzaminas, kurį laikyti pasirinko 252 abiturientai.

Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjo pavaduotojos Vitalijos Pociutės teigimu, anglų kalbos valstybinį brandos egzaminą šiais metais pasirinko laikyti 177 „Saulės“ gimnazijos dvyliktokai ir trys eksternai, 10 Alsėdžių Stanislovo Narutavičiaus gimnazijos moksleivių, 17-a kuliškių abiturientų, 9 plateliškiai, 14-a Žemaičių Kalvarijos Motiejaus Valančiaus gimnazijos dvyliktokų ir 22 abiturientai, kurie lanko Plungės technologijų ir verslo mokyklą.
Pirma egzamino dalis – anglų kalbos valstybinio brandos egzamino kalbėjimas – vyko trečiadienį ir ketvirtadienį. Dvylika metų kauptas žinias abiturientai tikrinosi trijuose egzaminų vykdymo centruose. Plungės Senamiesčio mokykloje pirmąją egzamino dalį laikė šimtas abiturientų. Dvidešimčia mažiau dvyliktokų rinkosi į „Ryto“ pagrindinę mokyklą, o likę 72 mokiniai – į „Saulės“ gimnaziją.
Pasak V. Pociutės, pirmąją dieną egzaminas vyko sklandžiai. Negauta jokių nusiskundimų dėl jo vykdymo. Anot vertintojų, nebuvo  ir mokiniams netikėtų užduočių, neaiškių formuluočių, užduotys atitiko anglų kalbos mokymosi programų temas.
Anglų kalbos kalbėjimo dalies užduotis atlikę mokiniai turėjo per 15 minučių pasiruošti kalbėti iš anksto jiems nežinomomis temomis. Antroji užduoties dalis  – pokalbis su kitu bendraamžiu. Mokinių kalbėjimo užduotys buvo įrašinėjamos.
Tuose pačiuose egzamino vykdymo centruose bus laikoma likusi anglų kalbos valstybinio brandos egzamino dalis, kurią sudarys klausymo, skaitymo ir rašymo užduotys. Sėkmingai įveikti pastarąsias abiturientai bandys gegužės 11-ąją.
Trečiadienį prasidėjusi pagrindinė valstybinių brandos egzaminų sesija tęsis beveik du mėnesius  – iki birželio 20-osios. Tądien dvyliktokai tikrinsis geografijos žinias.
Norintieji pretenduoti į studijas Lietuvos aukštosiose mokyklose privalo išlaikyti lietuvių kalbos ir literatūros, užsienio kalbos ir matematikos brandos egzaminus.
Tiesa, šiais metais, stojant į kolegijas ir universitetus, bus atsižvelgta ne tik į egzaminų rezultatus, bet ir į metinių pažymių vidurkį.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...