Ragino pagaliau sutvarkyti paminklą

Tvarkant Laisvės alėją, nebus apeitas ir ją puošiantis Laisvės paminklas

Tvarkant Laisvės alėją, nebus apeitas ir ją puošiantis Laisvės paminklas

Praėjusią savaitę vykusio Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu daug kalbėta apie tvarkytinus ir tvarkomus mūsų krašto objektus. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus specialistas Gintaras Ramonas pirmiausia prakalbo apie mūsų mieste, Laisvės alėjoje, esantį Laisvės paminklą. Jo tvarkymo darbai įtraukti į projektą „Babrungo upės slėnio estrados teritorijos ir jos prieigų bei jungčių su Plungės miesto centrine dalimi sutvarkymas“, kurį įgyvendinant ketinama sutvarkyti ne tik estrados teritoriją, prieigas prie jos, bet ir Laisvės alėją.

Tvarkant paminklą, bus atkuriamos vazos, pakeisti stulpeliai, ant kurių jos stovi, granito plokštės aplink paminklą. Numatyti ir betoninio paminklo paviršiaus valymo bei gruntavimo darbai. Bus nuvalyta ir bronzinė Laisvės skulptūra. Visa tai, pasak G.  Ramono, ruošiamasi padaryti per metus.
Komiteto narė Judita Stankutė teiravosi, ar bus tvarkoma paminklo viršūnė? Politikės nuomone, dabar ji atrodo tarsi neužbaigta. Bet specialistas paaiškino, kad paminklas visada taip atrodė, kitokių detalių esą nebuvo ir anksčiau.
Kitai komiteto narei Jolantai Skurdauskienei rūpėjo sužinoti, ar nesiruošiama prie paminklo įamžinti laisvės kovų dalyvių vardų? Neva sulaukiama daugybės plungiškių laiškų su tokiu pageidavimu. Į šį klausimą atsakė Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys. Jo teigimu, šiuo metu tai nėra numatyta.
Ateityje ši idėja turėtų tapti kūnu. Esą architektas Algirdas Žebrauskas yra numatęs ir galimą vietą. Jo nuomone, laisvės kovotojų pavardės galėtų atsirasti už paminklo. Bet tam Savivaldybė turėtų pati skirti pinigų, pavyzdžiui, numatyti kitų metų biudžete.
Tačiau J. Skurdauskienė vis tiek laikėsi savo ir aiškino, kad, tvarkant paminklą, turėtų būti padaryta viskas, kas suplanuota, nepaliekant ateičiai. „Būtų labai gražu, jei plungiškiai pagaliau susiimtų ir užbaigtų pradėtus darbus“, – akcentuodama paminklo istorinę reikšmę ir primindama, jog apskritai paminklą žadėta sutvarkyti iki Lietuvos šimtmečio, sakė komiteto narė.
Bet T. Jocys dar kartą išaiškino, kad šiuo metu bus tvarkomas tik paminklas, jokių lentelių su pavardėmis kol kas nebus. O ir ateityje nežadama šio objekto apkarstyti perteklinėmis detalėmis. Lentelę su užrašais norima įkomponuoti šalia Laisvės paminklo esančioje erdvėje. Jam pritarė ir meras Audrius Klišonis. Jis J.  Skurdauskienės užmojį būtent šio projekto metu įamžinti laisvės kovotojų atminimą įvardijo kaip neatsakingą siekį stabdyti darbus. Juolab kad ir lėšų tokioms lentelėms nėra skirta.

Vienas komentaras

  • ss:

    Laikrastyje labai neriski nuotrauka paminklo TAIP PAT VAIKU ZIRGINELIAI VEIDELIU NESIMATO BET SALIA GALVIJU REKLAMA GERAI MATOSI GERAI DEMESYS GYVULIUKAMS SUNIMS KATEms

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...