Atnaujintų daugiabučių skaičius artėja prie 50 procentų

Kaip kiekvieną balandį, taip ir šiemet Plungės savivaldybės žinioje esančių įstaigų ir įmonių vadovai Savivaldybės tarybos Ekonomikos, finansų ir biudžeto komitetui teikė praėjusiųjų metų veiklos ataskaitas. Tarp atsiskaičiusiųjų  – ir Savivaldybės įmonės „Plungės būstas“ direktorius Audrius Šapalas. Viena pagrindinių šios įmonės veiklų pastaruoju metu – daugiabučių namų atnaujinimo organizavimas.

„Plungės būstas“ 2018 metus baigė pelningai, tačiau uždarbis menkas – vos 571 euras. Šiuo metu įmonė, kurioje dirba 23 žmonės, administruoja 146 daugiabučius namus. Penkiuose iš jų pernai baigti renovacijos darbai: Dariaus ir Girėno g. 41, V. Mačernio g. 5, Laisvės al. 3, Telšių skg. 8 ir Stoties g. 10. Šiuo metu atnaujinimo darbai vyksta Gandingos g. 14, Telšių g. 12, V. Mačernio g. 23 ir Senamiesčio a. 5.
Kaip minėjo A. Šapalas, šiemet renovacijos darbai numatyti dar 17-oje namų. Kai šie bus baigti, Plungėje apie 50 proc. daugiabučių bus atnaujinti. Beje, pagal šį rodiklį patenkame į geriausiųjų penketuką Lietuvoje. „Namus tai mes atnaujiname, bet jų kiemai ir privažiuojamieji keliukai dažniausiai lieka baisūs. Manau, Savivaldybė turėtų galvoti, kaip šią problemą spręsti“, – užsiminė A. Šapalas.
Administruojamuose daugiabučiuose namuose „Plungės būstas“ prižiūri bendro naudojimo patalpas, tvarko aplinką, atlieka įvairius remonto darbus. Jų pernai padaryta už 145 tūkst. eurų. Iš lėšų, kurios gautos už butų nuomą, darbų atlikta už 82 tūkst. eurų.
„Plungės būsto“ žinioje – ne tik 146 daugiabučiai, bet ir miesto pirtis bei viešasis tualetas. Pirtyje pernai apsilankė 4 223 plungiškiai, jiems suteikta paslaugų už 10,6 tūkst. eurų. Viešojo tualeto paslaugomis pernai pasinaudojo 8 993 asmenys, iš jų surinkta tik 2,2 tūkst. eurų.
Akivaizdu, kad nei pirtis, nei tualetas naudos įmonei neneša, bet paslaugos reikalingos, tad jas iš dalies dotuoja Savivaldybė, pernai iš biudžeto skyrusi 45 tūkst. eurų. Tiesa, šie pinigai – ne tik pirčiai ir tualetui, bet ir apytuščiam likusiam pastatui, esančiam Telšių g. 3, išlaikyti.
Ekonomikos, finansų ir biudžeto komiteto narius domino, kaip „Plungės būstui“ sekasi dorotis su skolomis. Įmonės direktorius pripažino, kad ši problema – ypač opi. Skolininkų sąrašas ilgas, jame – šimtai gyventojų. Skolininkams siunčiami laiškai, o kai raginimai nepadeda, kreipiamasi į teismą ir antstolius. Per 2018 metus dėl skolų „Plungės būstas“ iškėlė 100 bylų, išieškoma suma – 41 tūkst. eurų. Antstoliams perduoti 63 vykdomieji raštai, suma – 38 tūkst. eurų. Už būsto nuomos sutartyje numatytų sąlygų nepaisymą penkių Savivaldybei priklausančių butų gyventojus pernai teko iškeldinti.
Kaip minėjo A. Šapalas, dažniausiai tie patys žmonės skolingi ne tik „Plungės būstui“, bet ir „Plungės vandenims“ bei „Plungės šilumos tinklams“. Tad reikėtų ieškoti galimybių sukurti vieningą skolų išieškojimo sistemą, kuri būtų efektyvesnė nei yra dabar, kai su skolininkais kiekvienas kovoja atskirai.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...