Nepatvirtino nei direktoriaus, nei jo pavaduotojo

Vytautas Dičiūnas (dešinėje) ir Antanas Aužbikavičius kol kas laikinai eina administracijos vadovų pareigas

Vytautas Dičiūnas (dešinėje) ir Antanas Aužbikavičius kol kas laikinai eina administracijos vadovų pareigas

Ketvirtadienį vykusiame Rietavo savivaldybės tarybos posėdyje mažuma (Tėvynės sąjungos-Lietuvos krikščionių demokratų atstovai) vėl parodė savo nagučius  – atsisakė dalyvauti balsavime dėl Savivaldybės administracijos direktoriaus ir jo pavaduotojo skyrimo į pareigas.

Priminsime, kad per pirmąjį naujos kadencijos Rietavo savivaldybės tarybos posėdį mažuma pasiskelbę trys konservatoriai ir prie jų prisidėję keturi socialdemokratai bei vienas Darbo partijos atstovas vos nesužlugdė Jono Eugenijaus Bačinsko skyrimo į Rietavo savivaldybės vicemero postą. Pastarajam šios pareigos atiteko tik vieno balso persvara – J. E. Bačinsko kandidatūrą palaikė devyni Liberalų sąjūdžio atstovai, o likusieji aštuoni Tarybos nariai nuo tokio sprendimo susilaikė. Jų nuomone, vicemero pareigų nusipelnė daugiausiai rinkėjų balsų gavęs liberalas Albinas Maslauskas. Vis dėlto vicemeru paskirtas J. E. Bačinskas.
Jau tada tapo aišku, jog šią kadenciją konservatoriai, socialdemokratai ir „darbiečiai“ nebebus tokie ramūs, kaip buvo. Šį įtarimą jie patvirtino ir ketvirtadienį, kai reikėjo tvirtinti Savivaldybės administracijos direktorių ir jo pavaduotoją.

Meras Antanas Černeckis (dešinėje) Povilo Batavičiaus ir jo bendraminčių atsisakymą balsuoti pavadino vaikišku žaidimu

Meras Antanas Černeckis (dešinėje) Povilo Batavičiaus ir jo bendraminčių atsisakymą balsuoti pavadino vaikišku žaidimu

Priminsime, kad ir direktoriaus, ir jo pavaduotojo darbas baigiasi iškart, kai prisiekia naujos kadencijos Savivaldybės taryba. Šie pareigūnai atleidžiami, o į jų vietą skiriami nauji (arba tie patys, bet į darbą jie priimami iš naujo). Kadangi tai – politinio pasitikėjimo pareigybės, direktoriaus kandidatūrą siūlo meras, o pavaduotojo – jau naujasis direktorius.
„Tokie sprendimai kaip šis turi būti tvarūs, jiems priimti reikia aiškios daugumos, o jos nėra. Jis teikiamas tikintis, kad visi pritars ir palaikys. Nors nesame prieš kandidatūras, bet balsavime dalyvauti atsisakome“, – prieš pradedant svarstyti direktoriaus ir jo pavaduotojo skyrimo į pareigas klausimus pareiškė P. Batavičius.
Jam pritarė ir kiti, nesantieji daugumoje – socialdemokratai ir „darbietis“. Kadangi posėdyje dalyvavo tik 15 Tarybos narių, o septyniems atsisakius balsuoti neliko kvorumo (kvorumas yra tik tada, kai iš septyniolikos Tarybos narių posėdyje dalyvauja ir balsuoja 9, o šiuo atveju liko tik 8), tapo aišku, kad patvirtinti direktoriaus ir jo pavaduotojo šįkart nepavyks.
„Na, ką darysi, jei jūs taip nusprendėte. Niekas čia nepasikeis, tik data nusikelia – šį klausimą išspręsime per kitą posėdį“, – sakė meras Antanas Černeckis.
Taip ir padaryta – minėtųjų pareigūnų skyrimo klausimai atidėti kitam posėdžiui, kuris planuojamas gegužės viduryje.
Vėliau paklaustas apie konservatorių protestą A. Černeckis atsakė: „Koks čia protestas. Tai tik vaikiškas žaidimas, noras pademonstruoti, kaip kai kuriais atvejais gali nutikti. Apskritai jie pažeidė Savivaldybės tarybos veiklos reglamentą, nes patys pritarė darbotvarkei, o paskui pareiškė, kad tais klausimais nebalsuos. Vieną kartą mes jiems atleisime, bet tik vieną.“
Pasidomėjus, ar Savivaldybės administracijos vadovais ir toliau bus Vytautas Dičiūnas ir Antanas Aužbikavičius, meras atsakė: „Kandidatų pavardės bus paskelbtos per posėdį. Galiu pasakyti tik tiek, kad abu jie pareigoms tinkami, Specialiųjų tyrimų tarnyba jokių priekaištų neturi.“ Nors A. Černeckis ir neišdavė, panašu, kad administracijos vairas liks tose pačiose rankose.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...