Vasarą dirbs visi miesto darželiai

Dar žiemą imta kalbėti apie tai, kaip turėtų vykti darbas ikimokyklinio ugdymo grupėse vasaros metu. Plungės rajono savivaldybės tarybos Švietimo, kultūros ir sporto komiteto posėdžio metu tąkart siūlyta per vasarą leisti ilsėtis tik kaimų darželiams. Mieste esantys darželiai, specialistų tikinimu, turėtų veikti visi, nes to pageidauja darželinukų tėveliai. Akivaizdu, kad pastarųjų noras bus patenkintas  – dirbančių šeimų mažyliai darželį lankyti galės visą vasarą.

Pernai vasarą mažųjų laukė tik keturios miesto ikimokyklinio ugdymo įstaigos, o šiemet ugdymas be atostogų bus organizuojamas visuose šešiuose lopšeliuose-darželiuose – „Saulutėje“, „Nykštuke“, „Rūtelėje“, „Pasakoje“, „Raudonkepuraitėje“ ir „Vyturėlyje“.
Budinčių grupių skaičių kiekvienas iš jų galės nusistatyti pagal poreikį (įstaiga negalės dirbti, jei nesusidarys bent dvi grupės). Tad tėveliams nebereikės savo atžalų vedžioti iš vieno budinčio darželio į kitą, be to, ir darželinukai nedžiūgaudavo tampomi iš vienos įstaigos į kitą, kur – nepažįstami vaikai ir auklėtojos.
Skaičiuojama, jog liepos–rugpjūčio mėnesiais dirbs 33 grupės. Toks palengvinimas tėvams Savivaldybei papildomai kainuos ne vieną dešimtį tūkstančių eurų. Iš mokymo lėšų papildomai reikės atriekti apie 30 000 eurų.
Tėvai taip pat turės prisidėti. Jie kiekvieną mėnesį (nuo liepos pirmos iki rugpjūčio pabaigos) turės mokėti papildomą 30-ies eurų mokestį (nepriklausomai nuo lankytų dienų skaičiaus). Už šiuos pinigus iš dalies bus apmokamas darbuotojų darbo užmokestis.
Žinoma, kai kuriems tėveliams ši suma gali pasirodyti per didelė, juolab kad pernai papildomai reikėjo primokėti tik 20 eurų. Į tai buvo atkreiptas dėmesys per komiteto posėdį. Bet Švietimo, kultūros ir sporto skyriaus vedėjas Gintautas Rimeikis patikino, jog kai kuriose savivaldybėse šis mokestis – dar didesnis. Jei nori vaikus leisti į darželį vasarą, per atostogas, reikia už tai ir susimokėti.
Juk ne taip paprasta rasti ir pedagogų, norinčių dirbti per atostogas. Dažnai į pagalbą pasitelkiami ir studentai. Tad dirbančios šeimos turėtų tik džiaugtis, kad jiems suteikiama galimybė savo vaikučius palikti patikimose rankose, kur užtikrinamas jų ugdymas, kur jie pamaitinami ir prižiūrimi auklėtojų. Be to, ir pastarosioms tai – būdas papildomai užsidirbti.
Tiesa, per komiteto posėdį teirautasi, galbūt papildomas mokestis sunkiai besiverčiančioms šeimoms bus kompensuojamas arba mažesnis. Paaiškinta, kad tokia galimybė nenumatyta, nes šie pinigai skirti darbuotojų atlyginimams iš dalies padengti. Tokioms šeimoms priklausys tik tos lengvatos, kuriomis jie naudojasi per mokslo metus.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...