Judinamas naujų patalpų Greitajai klausimas

Į pirmąjį posėdį susirinkusiam naujos sudėties Plungės rajono savivaldybės tarybos Sveikatos ir socialinės apsaugos komitetui Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos direktorė Rasa Mončienė pristatė jos vadovaujamai įstaigai ypač opų naujų patalpų klausimą.

Plungės priešgaisrinė gelbėjimo tarnyba neseniai atliko Plungės greitosios medicinos pagalbos patalpų priešgaisrinį techninį patikrinimą ir nustatė, kad patalpos neatitinka saugos reikalavimų. Žinant, kad įstaiga veikia nebaigtos statybos garažuose, kitokios išvados tikriausiai ir nebuvo galima tikėtis.
Apie tai, kad Greitajai reikia naujų patalpų, kalbėta ir anksčiau, tačiau šįkart reikalo imtasi rimčiau. Architektūros ir teritorijų planavimo skyriaus vedėjas Tomas Jocys sakė išanalizavęs situaciją ir parinkęs dvi optimaliausias vietas naujam maždaug 230 kv. metrų ploto administraciniam pastatui bei arkiniams garažams statyti. Viena – šalia senosios poliklinikos, kita – prie ligoninės, ties neseniai įrengta gatvele, vedančia iš ligoninės teritorijos į Mendeno gatvę.
Pati įstaigos vadovė R. Mončienė sakė, kad jai labiau patinka antroji pasiūlyta vieta, mat Greitosios automobiliai lengviau galėtų pasiekti pagrindinę J. Tumo-Vaižganto gatvę – jiems nebereikėtų vinguriuoti kone per visą ligoninės teritoriją, kaip dabar.
Per komiteto posėdį iškeltas klausimas, gal vis dėlto būtų pigiau atnaujinti dabartines patalpas, nei statyti naują pastatą. Atsakydamas T. Jocys paaiškino, kad, jo skaičiavimu, to statinio rekonstravimas atsieis beveik tiek pat, kiek naujo statyba, tad protingiau būtų iškart galvoti apie pastarąjį variantą. Juolab kad ligoninės teritorijoje vietos naujam statiniui tikrai užteks.
Komiteto nariai norėjo išgirsti ir tai, iš kur planuojama gauti lėšų šiam sumanymui įgyvendinti. Meras Audrius Klišonis kalbėjo, jog dėl paramos ketinama kreiptis į Sveikatos apsaugos ministeriją. Žinoma, dalis išlaidų guls ir ant Savivaldybės pečių.
Kaip bebūtų, statybos šiemet dar tikrai neprasidės, mat kol kas Savivaldybės biudžete lėšų tam nėra numatyta. Tad Plungės rajono greitosios medicinos pagalbos darbuotojams dar teks kurį laiką tenkintis dabartinėmis patalpomis.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...