Naminukės „gelbėtoją“ prižiūrės sugyventinė

Buvo metas, kai apie Stalgėnuose klestinčius naminukės „fabrikus“ ne tik spaudoje plačiai rašė, bet ir smagios balių dainos buvo kuriamos. „Ten prie Minijos krantų – fabrikai be kaminų…“ – plačia krūtine traukė liaudis. Bet pastaraisiais metais šį kaimą sparčiai ėmė lenkti Alsėdžių kraštas. Jo miškuose aptinkami labai dideli „fabrikai“, kurie, jeigu šis verslas būtų legalus, nepadarytų gėdos jų savininkams. Vienas iš stalgėniškių konkurentų – 1976-aisiais gimęs Vytautas Višinskas. Tiesa, jis naminukės tikino negaminęs. Esą rado Dišlių miške ir parsinešė namo. Apie neįprastas radybas vyriškiui teko papasakoti ne tik naminukę jo namuose aptikusiems policijos pareigūnams, bet ir teisėjui. Mat už karčiosios laikymą jis atsidūrė kaltinamųjų suole.

Nagrinėjant baudžiamąją bylą Plungės apylinkės teismo rūmuose, kaltinamųjų suole atsidūręs vyras prisiminė, kad praėjusių metų liepos mėnesį (tiksli data ir laikas nenustatyti) jis vaikštinėjo po Alsėdžių seniūnijoje, Dišlių kaimo teritorijoje, esantį mišką. Besidairydamas vyras išvydo… ne, ne grybų, o net keturiolika litrų naminės degtinės.
Tokio „lobio“ jis nė nemanė palikti be prieglobsčio. Stvėręs jį V. Višinskas išskubėjo namo. Teisme vyras pasakojo neketinęs karčiosios parduoti. Ją laikęs tol, kol per kratą jo namuose ją surado policijos pareigūnai. Šiandien galima tik spėlioti, tiesą ar pasakas vyras porino, bet aišku viena – šių metų kovo 11-ąją „į svečius“ pas vyriškį užsukę pareigūnai aptiko net keturiolika litrų naminės degtinės, kurios stiprumas – 50 procentų.
Atsidūręs teisme, vyras neneigė savo kaltės, tad bylos nagrinėjimas neužtruko. O praėjusią savaitę teisėjas Virginijus Gedeikis V. Višinskui paskelbė ir nuosprendį, pagal kurį jis atleidžiamas nuo baudžiamosios atsakomybės pagal laidavimą. Laiduotoja metams sutiko tapti vyriškio sugyventinė.
Tad akivaizdu, kad neįprastą radinį miške aptikusiam V. Višinskui sėkmė nusišypsojo itin plačiai. Bet nepaisant to, kad baudžiamoji byla jo atžvilgiu buvo nutraukta, laidavimo metu padarius naują tyčinį nusikaltimą, ankstesnis sprendimas nebegalios.
Lieka tikėtis, kad vyro kelyje ateityje nebepasimaišys tokie neįprasti „lobiai“, kurių dėka tenka artimiau pabendrauti su teisėjais ir prokurorais.
Tiesa, šis nuosprendis per 20 dienų dar gali būti skundžiamas aukštesnės instancijos teismui.

Parašykite komentarą

Balsavimai

Plungės rajone, ypač – mieste, pastaruoju metu vyksta daug gatvių, šaligatvių, kitų viešųjų erdvių remonto darbų. Kartu pasigirsta priekaištų, kad gyventojai per mažai informuojami apie šiuos darbus.

Rezultatai

Loading ... Loading ...